Jaké golfky zvolit pro dvouletého?

zuzlika
22. říj 2014

Budu kupovat golfky (ano, teď před zimou) 😉 . Hodně jsem prohlížela a zkoumala portály s kočárky, ale ten nemá to,ten zas ta správná kolečka... Chtěla bych znát vaše tipy, se kterými máte dobré zkušenosti - nerachtající kolečka vhodná i do sněhu,ale ne moc velká a ne nafukovací, prostorný, s polohováním do lehu a polohováním nožiček...LEHKÝ - cca do 7 kg maximálně, skladný - raději klasicky "do deštníku" mimo to nechci sporťák,ten jsem prodala. Malému jsou 2 roky a počítám s tím, že do cca 3 let ho budu občas vozit, jelikož do centra je to daleko. Také, aby byl stabilní, s madlem pro dítě a nejlépe s nánožníkem, či pláštěnkou v ceně. Do max.5000 Kč. Měla jsem Baby Jogger City mini, teď jsem objevila novinku Jogger VUE, ale nemá bohužel madlo,asi ani jiná značka nelze přidělat. Prodejci sami většinou nevědí. Co by jste mi doporučili? Prosím, pisatelky co by dětem kočárky už v tomto věku nepořizovaly, nepište - já golfky potřebuji. A chci. 😉 Díky moc za tipy. 🙂

veverun
22. říj 2014

Asi moc nepomůžu, ale když jsem v r. 2011 hledala golfky já, zjistila jsem, že žádné golfky nemají polohování pro nohy. Ale vzhledem k tomu, že v tomto věku toho dítko v kočáru už moc nenaspí, se to dá vydržet. Nakonec jsem pořídila bazarové golfáče zn. Chicco a nyní slouží i druhému potomkovi. Nejsou sice zrovna výstavní, ale službu udělají - hlavně jsou lehké a skladné, snadno se unesou v jedné ruce. Nedocenitelné na nádraží, kde je velmi bariérový přístup...Zkuste se podívat na značku Nuna, tyhle golfky jsou moc pěkné, lehké a skladné.

olusenka
22. říj 2014

Co třeba Valco Snap 4? Polohování nožiček je částečné, ale dá se dořešit páskem a přiděláním na madlo. Hodně lehký, maximálně skladný, prostorný, cena 5000Kč. Hodně oblíbený.

hojda
22. říj 2014

do sněhu raději sáňky než golfky, to je peklo.

pincola
22. říj 2014

Taky Valco! A golfky potřebujete, do 3 let by neměly přetěžovat kyčle dlouhou chůzí, měly by mít možnost hvíli sedět, takže pro č by ne golfky....a klidně i po 3.roce na dlouhé výlety.

zuzlika
autor
23. říj 2014

Děkuji všem za odpovědi - veverun: Je pravda, že Chicco Multiway je zatím můj jediný favorit 🙂 ,Nuna se mi zdá dost úzká. Olusenka: Valco vypadá fakt dobře, budu o něm uvažovat, i když to mé vytrucované polohování nožiček...u Joggera také nebylo a musela jsem podkládat nožičky polštářkem. Uvidíme. Faktem je,že některé golfky to nemají a je jich dost. Hojda: Na sáňky určitě taky dojde 😅 .Pinkola: Úplně souhlasím! Jdu ještě hledat 😉

bambullkaa
23. říj 2014

@zuzlika sice mají 9 kg ale jsou velice stabilní, plnou výbavu: nánožník, madlo, pláštěnka... Jde polohovat do lehu, má XXL stříšku která je dobrá jak v létě tak v zimě, skládání do děštníku a kupodivu neřachtající kolečka! http://www.e-batole.cz/caretero-sonata-green/d-... a tady je víc fotek http://www.e-batole.cz/caretero-sonata-blue/d-7... a nebo pak Cybex Callisto, ale ten nemá v základu nánožník http://www.e-batole.cz/cybex-callisto-black/d-7...

evulina77
23. říj 2014

@zuzlika já mám golfky multiway a jsem spokojená. Budu je mít i na naše třetí dítko (ten stejný), tak doufám, že se nerozsypou a když jo, koupím po jeté po jednom dítěti a bude. Výhoda je, že se dají (se šroubovákem) celý vysléct a dát prát. Vypadá tak stále docela dobře. Asi jsou i lepší, ale za tu cenu jsou dobrý...

ev.ka
23. říj 2014

Můžu se zeptat, proč jste se zavovala nakonec BJ?

maxinkaa
23. říj 2014

My máme NUNU a už bych jiné golfky nechtěla. Brali jsme je i do Tuniska a úplně super, lehounké, polohovatelné.

zuzlika
autor
23. říj 2014

Bambullkaa...tip, co jste mi dala rozhodně zvážím, vypadají dobře - můžu se zeptat - vy s ním máte přímo zkušenosti, máte ho doma, jezdíte s ním? Jaké má např. nevýhody, má-li nějaké? 🙂 Evulina77 - zeptám se, jak se vám s ním jezdí po nerovnostech? Kolečka vypadají celkem bytelně...ev.ka: Tuším, kam míříte 😉 ty golfky BJ mě oslovily (mimo možnosti po i proti směru jízdy a hezkého vzhledu) asi zatím jen tou stejnou značkou, jelikož BJ jsem měla sporťák a byl výborný, i lehký...jen už není. Chtěla bych teď golfky. Lehké, budeme teď víc využívat MHD a já nejsem moc robustní, ani žádný silák. 😝

zuzlika
autor
23. říj 2014

maxinkaa: Nemáte prosím nějaké foto vaší Julinky (vidím, že máte skoro stejně starou) ,jak sedí v Nuně? (Pro představu toho prostoru v kočárku...). Kolečka vypadají malá, jak se vám s ním jezdí v terénu? Díky za odpověď. 🙂

bambullkaa
23. říj 2014

@zuzlika No, zkušenost mám s Caretero Sonata i se Cybex Callisto. Callisto jsem dala ségře protože je na mě vysoké i v nejnižší poloze (má nastavitelnou rukojeť). Jsem malá a měřím 157 cm takže proto. Ale jinak jsem byla spokojená. Pak jsem koupila Caretero Sonata ten má tu rukojeť o pár cm níž a tím pádem se mi líp ovládá. Oba mají zakrývací okýnka ve stříšce, XXL stříšky. No jsou si hodně podobný. Já mám tu Sonatu v zelené a je taková zářivá né žádná "vyblitina" i konstrukce je pěkně do barvy. No a u toho Cybexu musíš dokoupit fusak i nánožník což Sonáta má ten nánožník v základu. Takže pokud mám doporučit tak Sonatu už jen kvůli té výbavě a proto že budeš jezdit i přes zimu. Jo, oba maj aretovací kolečka takže v pohodě projedeš i ve sněhu.

zuzlika
autor
23. říj 2014

Bambullkaa: Trochu váhám nad tou váhou..9 kg je už dost a nad tou výraznou barvou taky. Jinak vypadá dobře. Díky. Nakonec pojedeme asi do Chicca, podívám se, zda je tam nemají,příp.odzkouším. 😵

bambullkaa
24. říj 2014

@zuzlika Chicco Multiway jak ses už zmínila váží 8 kg a má nespojenou rukojeť...No, je to na tobě ale takovýhle klasický golfky s nespojenou rukojetí se špatně ovládají jednu rukou. Nic ve zlém. Ještě jsem našla tyhle Peg-pérego Sí váží 7,2 kg http://www.e-batole.cz/peg-perego-si-completo-o... pak PP Pliko Mini ty váží 5,7 kg http://www.e-batole.cz/peg-perego-pliko-mini-ne... . Peg-Pérego je zase prostorné. No a nebo Caretero Gringo váží taky 5,7 kg viz. foto

liduskabalanova
24. říj 2014

Tak mi máme golfky Hauck Spirit Berry 2014 - http://kocarky.heureka.cz/hauck-spirit-berry-2014/ a naprostá spokojenost 🙂 ..!!! Jsou úžasné, cenově okolo 3,4000 Kč, mají polohování zádíček, nožiček, aby si dítko mohlo hajnout, mají madlo, pětibodový pás, jsou moc super 🙂 .. My máme v barvě růžovo-černé, samozřejmě pro klučíka nějakou frajerskou barvičku, ale my jsme zatím moc spokojení 🙂 .. Kdyžtak kukni - http://kocarky.heureka.cz/f:8270:48066;8271:48412/ .. Tak ať správně vybereš ..!! 😉

bambullkaa
24. říj 2014

@liduskabalanova ten je hezkej 🙂

liduskabalanova
24. říj 2014

@bambullkaa Děkuju, já vím :D:D:D:D .. Nám se taky moc líbí 🙂 .. Néé, to byla srnada, ale opravdu se nám moc líbí, děkujeme moc 🙂 ..

bambullkaa
24. říj 2014

@liduskabalanova Já chtěla původně Hauck Torro, ale pak jsem si to rozmyslela a mám golfky se spojenou rukojetí 🙂 Kdybych měla holčičku, tak by měla jedině růžovej kočárek - nebo aspoň v kombinaci s růžovou 😀 Pěkně stylově 😉

liduskabalanova
24. říj 2014

Jee, na ty jsme taky koukali, ale nakonec vyhrali Hauck Berry 🙂 .. No jedine ruzovo cerny 😀 .. Ikdyz je pravda, ze tohle je spis takova fialovo ruzova, ale kocarek je super a moc se libi 🙂 .. Ja jsem hledala i nejake vyssi kocarky, protoze jsme s pritelem dlouhani a co jsme meli od tety golfacek, tak byl na nas nizky 😀 .. A tahle vyska je mnohem lepsi, no jsme z nej nadseni 🙂 .. Nakupovali jsme na pink or blue, dovezeny z Nemecka ze skladu, ale naprosta spokojenost 🙂 ..

zuzlika
autor
24. říj 2014

Jééé,ten je vážně pěkný! Třeba by měli i modrý...? 😕 Nemám taky žádnou holčičku.. 😨 😉 Bambullkaa: PP completo je už trošku dražší,i když dost pěkný,vím o něm...a ten druhý má zas ta kolečka taková ...mno....nevím...a ten Chicco M.už nechci, četla jsem o něm ošklivé věci 😢 Se mnou je to složitější.Pár tipů mám, zítra jedu,tak se uvidí. Díky všem - moc, dobrou noc. 😀 😔

chroustinka
24. říj 2014

@zuzlika bebe beni izzy, sice mame teprve 1,5 roku ale holka je velka tak myslim z dvoulety ditko uplne v pohode, polohovani nozicek ma a je krasnej 🙂 lehouckej.

bambullkaa
25. říj 2014

@zuzlika No vždyť jó 🙂 musíš si vše osahat, ojezdit atd... Dobře vyber.

sarkar
25. říj 2014

Ahoj, my máme golfky Fortuna od babypoint. Shrnu výhody a nevýhody:
+ prostorný
+ madlo a nánožník a myslím i pláštěnka v ceně
+ velký a dobrý košík
+ odkládací pultík pro "voziče" - s otvory třeba na lahvičku+kelímek s kávou a mobil 🙂
+ polohování i do lehu, polohování i nožiček
+ vychytávky jako kapsa pod madlem a "okýnko" v boudičce
+ dobrá kolečka (nenafukovací)

- když je opěradlo vleže, je košík hůř přístupný
- po složení je pořád docela velký, neskládá se jako deštník
- nemá polohovací rukojeť (nám to nevadí, ale pro vyšší "voziče" by to mohl být problém)

Já si na něj nemůžu stěžovat...máme ho od února, jaký bude ve sněhu nevím, i když je mi jasný, že to bude horší než klasický kočárek...
Stál myslím 3500Kč nebo tak nějak.

zuzlika
autor
25. říj 2014

Tak dnes jsem koupila nakonec ten Valco Snap 4! Sice to zřejmě není klasický golfáč 😀 ,řekla bych - spíše lehčí sporťák, uhranula mě váha,okolo 6 kg a opravdu to odpovídá,lehce jsem ho zkušebně nesla přes rameno.Větší zadní a malá přední pěnová kola...stříška na zip s neprůhledným prostředkem, prostorný, spojené madlo a dětské otevírací madlo, lehce složitelný - sice ne do deštníku,ale na placku. Je lehčí než Jogger a ne tak zbytečně hluboký. Kapsa vzadu, vychytávky - střešní síťované okýnko atd. Prostě pro nás ideál. A měli poslední modrý. 🙂 Ani jsem se dlouho nerozmýšlela. Jediné, co nebylo podle mého - polohování nožiček, jen částečné,s menší podpěrou - nejlépe prý jen na spaní, což úplně stačí. Nánožník a madlo v ceně (stál 4900) ,pláštěnka do 300 je také slušná cena. Chroustinka: Bebe Beni Izzy vidím poprvé a byl by to možná druhý kočárek,o kterém bych uvažovala.. Sarkar: Díky za tip, ta kolečka jsou přeci jen víc golfáčová...nevím co by bylo na sněhu, pojedeme taky na hory a to možná bude problém i s Valcem.. 😉 Takže sáňky s sebou. Tak snad jsem udělala dobře. Díky moc všem za ochotu a dobré tipy ! 😵 😉

chroustinka
25. říj 2014

@zuzlika valco jsem mela vyhlidnuty taky, pak jsem objevila bebecko a bylo jasno 🙂 designove to jsou podobne kocarky proste jsou pekne, ja teda moc kocarkova nejsem, kluk v roce a trictvrte byl bez kocaru a to zacal chodit ve 14m. holka ma za chvili 1,5roku a kocar uz moc nebereme ale tech par mesicu jsem s nim rada pojezdila 🙂

nellyverca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenista78
17. kvě 2016

@bambullkaa Dobrý den, píšete, že máte zkušenost s Caretero Sonata, uvažuji nad jeho koupí... Doporučila by jste ho? U modelu 2016 píšou regulovatelnou rukojeť,mají ji i ty starší modely?

bambullkaa
19. kvě 2016

@lenista78 No Sonata je dobrý kočárek a určitě bych ho doporučila, jen nevím kdo Vám říkal, že má model 2016 nastavitelnou rukojeť 😲 ? Protože modely 2016 jí nastavitelnou nemají a jsou stejné jako modely 2015. Reps. kočárek Caretero Sonata 2016 a 2015 jsou úplně stejné kočárky jen se u nich změnil rok výroby 😉

lenista78
19. kvě 2016

@bambullkaa třeba tady je to v popisu i u toho staršího typu http://www.kocarkycz.cz/cz-detail-255578-carete... a našla jsem to ve víc e-shopech, takže to není pravda?

milejka
19. kvě 2016

@hojda já v golfkách odvozila přez zimu dvojčata 😀 a peklo to fakt nebylo 🙂 ,i když je sníh,dá se to zvládnout.