Jaký kočárek do terénu?

monikawon
17. pro 2015

maminky potřebuju poradit, jaký kočárek do terénu? uvažovala jsem nad Baby Jogger Summit X3, ale do terénu je prý lepší pevné přední kolo? je to pravda, ještě mi padl do oka TFK Joggster III s koly 16"

blanka.k
17. pro 2015

@monikawon u toho prvního píšou, že jde přední kolo zaaretovat, což mi přijde jako ideál. Sama jsem měla 17kg 3kolku sportovní a díky otočnému přednímu kolečku se krásně ovládal při "běžném" ježdění a při aretaci předního kola se s ním dalo i běhat (což bez aretace fakt nešlo, hrozně se začal celý třást)

monikawon
autor
17. pro 2015

@blanka.k to vím, že jde zaaretovat, jen nevím, která varianta je lepší 🙂 do terénu mi zas radili, aby bylo přední kolo pevné, případně s možností výměny za otočné, aby právě to otáčení nebylo součástí předního kola, tak nevím...

blanka.k
17. pro 2015

@monikawon já jsem každý den s kočárkem absolvovala XX km na poštu, obchody atd.... a teda hrozně jsem si na to otočné kolo zvykla (zvedat 17kg kočárek, 13kg dítě a 10kg nákupu.... v každé "zatáčce" by se mi nechtělo), a zároveň jsem tu aretaci využila na běhání, nebo na horách . Ano , do většího terénu je to pevné lepší, ale nikdy jsem s tou aretací neměla problém, i jsme třeba vyjížděli jeden kopec po předním kolečku (fakt jako kolečka na stavbě jak jsou 😀 ), pokud to není polský kočárek za 2000,-, tak se toho prostě nebojím, že by to kolo "nevydrželo", když je zaaretované a dostává zabrat. Chce to vyzkoušet, občas jsme měli předvybraný kočárek z netu a na místě zjistili, že prostě nám"nesedí", divně se s ním otáčí atd. A když to beru zpětně, to je první věc, kteoru bych na kočárku chtěla, kdybych vybírala znovu - aby se přední kolečko otáčelo , občas když jsem chvilku jela třeba s "neotočnýma " kolama na kočárcích kamarádek, tak mě ta nutnost nadzvedávání hrozně vadila....

monikawon
autor
17. pro 2015

@blanka.k děkuju za postřehy 🙂

konidana
17. pro 2015

do terénu (les, polní cesty, louka) jednoduchý, lehký kočár a jedině pevná kola, ideálně 4 (stejný rozchod vpředu i vzadu). Není nic horšího než aretace co přestane aretovat... Najezdili jsme toho dost 😉

cmochy
18. pro 2015

Jsem z vesnice, do terénu, dle mých zkušeností, rozhodně 4 kola. A to už je pak dle situace jestli přední zaaretovaná nebo ne. Někde bez někde zaaretovat. ALE ROZHODNĚ 4! Se třema u nás na vsi v terénu nejezdí žádná maminka, prostě se to nedá 😉

monasdo
18. pro 2015

@cmochy A co máte/měla prosím za kočárek ? 🙂

aface
18. pro 2015

Bydlíme na vesnici, polosamota, vede k nám pouze polní cesta. Hledali jsme také kočárek do terénu a nakonec padla volba na Gesslein F6. Byli jsme s ním moc spokojeni a to jsme se s ním něco najezdili přes hrboly, louky a štěrk. Máme k němu i vyměnitelná otočná přední kola do města.

sapinek
18. pro 2015

ahoj, bydlíme na vesnici na samotě u lesa. Do nedávna k nám vedla jenom polňačka. Vyzkoušela jsem trojkolku, kočár se 4 koly s rozdílným rozkolem u předních a zadních, ale nejvíc se mi osvědčil kočárek se 4 koly se stejným rozkolem u zadních i předních (nafukovací gumy samozřejmě). Ale u nás to byl fakt masakr - skoro jen louky, lesy a ta polní cesta. Trojkolku bych brala až na posledním místě. Ale záleží, jak moc náročný terén budete sjíždět 🙂

cmochy
18. pro 2015

@monasdo
Měla jsem Dorjan Danny Sport a pak lehký sporťák Valco Snap 😉