Jaký máte názor na 3 kolové kočárky? Pokukuji po Joie Crosster.

Zodpovězené
9. dub 2019

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jaký máte názor na 3 kolový kočárek? Jaké má výhody a nevýhody? A který je ve skutečnosti lepší do terénu (3 nebo 4 kolový)?

Případně prosím konkrétně názor na kočárek Joie Crosster.

Moc děkuji

Ahoj!

Za mě jsou tříkolové kočárky velmi dobrou možností, zejména pro některé konkrétní případy. Jejich předností je nesmírně dobré ovládání a manipulace - zatáčení, podvihování či přechod horším povrchem se zaaretování předním kolem jsou podle mě podstatně jednodušší při tříkolce než při čtyřkolce. Tím, že je vpředu kolo jen jedno, je obvykle větší a kvalitnější, a dá tak relativně jednoduše i to, co dvě menší ne. Takže pokud mluvíme o terénním využití, za mě, pokud máš dobrou tříkolku, je na 99% lepší než klasický čtyřkolový kočárek. Pokud si všimneš - většina (pokud ne všechny) běžecké a terénní kočárky dražších značek jsou proto vyráběny s tříkolovým podvozkem.

Problémem, zejména při levnějších trojkolových kočárcích může být stabilita, která pro jedno kolo vpředu může být o něco nižší. Dobré značky však mají těžiště a šířku zadní nápravy tomu přizpůsobenou a kočárek je celkově stabilní dostatečně. Každopádně, nevěšela bych proto na tříkolové kočárky ultratěžké tašky ať už na rukojeť, nebo po bocích. Využít k tomu třeba jen nákupní košík.

Joie Crosster

Joie Crosster

je ještě na svou kategorii poměrně cenově dostupný, ale přitom se jedná o dobrý kočárek. Jedna věc, se kterou musíš při jeho koupi počítat, je fakt vysoká váha. Crosster je takový tank - a tak ti projde všechno, ale bude i náležitě vážit. Pokud ale neplánuješ kočárek každodenně nakládat a převážet do auta (nebo ti to nevadí - ruce máš silné a auto s velkým kufrem), tak je do terénu velmi vhodným společníkem.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.