Jaký nepříliš robustní sportovní kočárek - Britax B-Motion 3, X-Lander XA nebo Concord Wanderer?

Zodpovězené
10. dub 2019

Potřebuji koupit sportovní kočárek, ale nemůžu se vůbec rozhodnout jaký. Tyto tři jsou moji favoriti. Bydlíme na vesnici, takže chci kočárek vyhovující. Nicméně, nechci kočárek s měkkým odpružením (jako např. Junama apod.). Nechci nic robustního, i když zrovna Concord takový je 😃 Ráda bych, aby byl lehký a hlavně prostorný. Kdyby měl otočný sed, byla by to výhoda, ale není to podmínkou.

Zjednodušeně řečeno, nechci žádné 15kg hrkadlo 😃 Děkuji za radu.

Ahoj!

Concord Wanderer resp. jeho novější verze Concord Camino je podle mě takovým dobrým středem. Ano, není lehký, ale realisticky není tak velký, jak by se mohlo zdát. Přitom je také relativně skladný, takže je podle mě vhodným. Je to z tebou uvedených také jediný otočný model, tak mi jaksi přijde jako zde nejlepší volba. Malý hint - v eshopu / outletu Kiido je několik modelů Wanderer ve výprodeji.

Concord Wanderer

Concord Camino

Co se týče modelu X-Lander XA, mně přijde, že značka má i vydařenější kočárky (často si maminky stěžují na horší manipulaci). Spíše bych šla do X-Move - přijde mi lepší a otočný navíc - ale je to individuální a tedy za ty peníze je Concord podle mě lepšího volbou.

X-Lander XA

X-Lander X-Move

Britax B-Motion 3 je podle mě oproti výše-zmíňěným mnohem jednodušší, "omezenější" model, ale pro starší dítě to tak nevadí. I tak bych zvážila B-Motion 3 Plus verzi s polohováním nožek a lepší stříškou, když už tedy. Počítej se šikmým sezením a ideálně si ho vyzkoušej, jestli ti sedí těžiště před nákupem.

Britax B-Motion 3

Britax B-Motion 3 Plus

Já bych ještě zvážila Emmaljunga Viking, Easywalker Mosey+ či skvělý Britax Go.

Emmaljunga Viking

Easywalker Mosey+

Britax Go


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.