Kočárek, jak jste vybrali vy?

elodii
3. srp 2017

Maminky, omlouvám se, řeším to tu už po několikáté, ale pořád se nemohu rozhodnout....
Potřebuji už nutně vybrat kočárek.... Ale žádný úplně nesplňuje naše požadavky.

Moje srdcovka je Neonato puro, hluboká korba je v pohodě, ale bojím se sporťáku, kolébkový a úzký, napadlo mě to vyřešit koupí sporťáku od Britaxu, třeba v roce a půl malého.

Pak Cybex priam, vše ok, ale celkem včetně vajíčka to je docela darda (chceme buď černý, nebo limitku butterfly)

Mima Xari z druhé ruky, zase hluboká korba ok, sporťák tak na půl roku, zase bych to asi řešila tím Britaxem....

No a manželovi se líbí Moon Nuava sport, já z něj tolik unešená nejsem.... Prostě to není ten pan kočár....

Jak vy jste vybrali vy???

Moc děkuji!!!!

bluelucy
3. srp 2017

Být tebou, tak první Neonato puro nepořizuji, pokud se ti nelíbí sporťák...myslím, že je zbytečné kupovat kočárek, s možností sporťáku, když ho stejně nebudeš využívat. A kupovat další kočárek mi přijde zbytečné.
U druhého Cybex priam - pokud ti přijde cena vysoká, nekupuj ho a pořiď nějaký levnější.
U třetí varianty Mima Xari je stejná situace jako u varianty č. 1
Takže bych se zkusila podívat ještě po nějakých jiných kočárcích.
Já jsem se při výběru kočárku rozhodovala taky o tom v jakém budu jezdit terénu. Bydlíme na vesnici, takže volba byla jasná...pevná, velká a neotáčivá kolečka. Celkově stabilní. Nelíbí se mi kočárky se 3 koly, takže jedině 4. A dále jsem chtěla, což je také dost podstatné, kočár 3 kombinaci. Není pak nutné řešit ještě další kočár. Takže moje volba padla na kočárek Tako Princess. Není sice podle dnešních módních trendů, ale za mě maximální spokojenost. Vozím v něm už třetí dítě a kočárek je netknutý. Kočárek stále jako nový, akorát má vyšisovanou boudičku od sluníčka. Snadné a jednoduché rozkládání, kočárek asi 4-5 za týden rozkládám a skládám do kufru auta. Je sice těžší, ale nechá se🙂 Kdybych měla pořídit nový, šla bych znovu do tohoto typu. Já bych neměnila🙂

majda_2023
3. srp 2017

Je to složité vybrat kocarek🙂 My jsme se rozhodovali mezi Stokke trailz, Jane crosswalk a Joolz geo.. mě se strašně líbil Bugaboo a Mima, ale ty mi u manžela neprošli.. strašně jsem chtěla ten Stokke, ale to je fakt už strašná raketa. Koupili jsme Joolz geo a jsme moc spokojeni, ale.. naš malej není vyloženě kocarkovy typ, nosím hodně v šátku, protože v kočáru rve 🤐Trochu se to lepší, ale i tak nemame najezdenych stokilometru. Navíc minule začal vrzat, když jsem začala vyřizovat reklamaci, tak přestal..😀
Takže je to vlastně úplně jedno, protože podle mě se ideální kocarek najít nedá.. aby byl clovek spokojeny s kosikem, sportakem, hlubokou korbou a ještě cenou.. já zpětné bych asi vybrala zase úplně stejně, ikdyz ho úplně nevyuzivame. Je sikovny, skvele se skládá a je hezky. Vybírejte podle toho, který vás proste nejvíce nadchnul, ať z nej mate radost, a ne aby to clovek bral jako kompromis. Vždyť kolikrát si to clovek za život uzije😍

evaii
3. srp 2017

Ahoj, proc když se ti líbí sporťák od Britaxu, nekoupíš rovnou trojkombinaci? myslím, že jsem viděla hlubokou od teto značky a vypadá super a sporťák si taky chválí.hlavně tu korbu budeš mit fakt asi tak na půl roku a pak už jen ten sporťák, takže se spis rozhodni podle toho.jinak si taky myslím, že pořizovat dva kočárky je zbytečné.

eliskaxox
3. srp 2017

Mima a Cybex mají fakt malé sportaky, Neonato jsem nazivo nevidela. Pokud se ti líbí tento typ kočárků tak koukni na Concord Neos korbou Scout, měla jsem ho a sportak vydrží určitě tak do dvou let a korbs Scout je také v pohodě navic jako jeden z mála městských kočárků krásně pruzi.
No a pokud resite finance, tak co takhle nějaký top kousek z bazarku. Daji se sehnat opravdu v top stavu. Náš wanderer máme z bazaru prakticky nový a stál nás tenkrát 15tis místo 24tis

luska__
3. srp 2017

Ja vybírala podle sebe- Ja s nim budu jezdit převážně.
Kritéria:
Byla pro me nejdůležitější váha - bydlíme v 1.patre bez výtahu, bez možnosti uložení a chodit ven Mám v plánu hodně
Bydlíme v centru Prahy - takže ideálně i nějaký , se kterým se vejdu na eskalátory a nebudu muset řešit výtahy jako vsechny maminky s polskými kočárky
Skládání do auta - abych nebyla servana jako opice
Možnost doplňku - výměna koleček za terénní pro možnost sportu ( brusle napr.,zima na horách) v Praze se sněhu nebojím.
Vzhled- ano i ten u me rozhodoval. Mám rada pěkne veci.
Vyhrál nakonec bugaboo Kite.
Nebude to kočárek na 3 roky.
Ale tak maximálně do 15m, pak predam dal.
Podle malyho , jestli bude lenoch po mamince nebo šílenec po tatinkovi ❤️
Každy ma jiný nároky , je důležitý si uvědomit , co chci od kočárku
Kdyz bych bydlela v domě na vesnici , tak jdu do buffala. Ten se tak skvěle ovládá, ale ma o 3kg víc.

belleelle
3. srp 2017

@elodii rodis v rijnu, tvym nej kriteriem by mela byt velikost korby, aby do brezna mohlo mimi krasne hajat zachumlane.
A se sportakem u trojkombinace to byla hruza, takze take britax.
Dulezite je, co chces s kocarkem delat - sport, tak aby mel rucni brzdu. Nebo zima na vesnici, aby nemel plastaky.

ha_ja
3. srp 2017

Mám Neonato puro a spokojenost jak s korbou, tak se sporťákem. V korbě byl syn od září do dubna, od dubna je ve sporťáku. Rozhodně z něj nemám pocit, že by byl nějak úzký. Dávám ho do lehu nebo pololehu, i když už sedí, tak v kočárku jo tak zatím nedávám. Vím, že hodně maminek kritizuje u sporťáků kolébku, taky jsem se toho bála, ale přijde mi to lepší než když dítě sedí do L. Jako velké plus je skladnost kočárku, jak doma, tak do auta, jde dobře rozložit.🙂

semisovamys
3. srp 2017

Ještě bych chtěla poukázat na to, že že spousty moderních sportovnich kočárků nejde udělat placku. Měla jsem Concord wanderer ale když chtěl syn sedět v prekazkovem sedu tak aby záda kočárku byly v lehu tak dneska složit striska a měl tak.hodne omezeny výhled. Koupila jsem proto jiný kocarek a teď se sezeni v ksirach nemuze syn nabazit. Prodávám pro lepší představivost foto.

belleelle
3. srp 2017

@semisovamys to asi jak kdo. Ksiry nemela zadna z dcer. Ani jsem je nikdy neprivazala do sportaku. Takze treba tato moznost je mi uplne jedno.

eliskaxox
3. srp 2017

@semisovamys toto je treba dle mého názoru jedna z největších "kravin" a ještě pěkně nebezpečných jak vozit dítě. Navíc dítě v ksirech na mě působí jak zvíře na postroji nebo pes na vodítku. My wanderera máme a vůbec nevím co myslíte tím omezeným výhledem? Když chtěl malý koukat ven, tak jsem jen otočila sportak, po směru klidně i.když tam malý sedel 🙂 Ale jak koukám vy máte sportak protisměru, tak ho zkuste otočit a třeba bude malý spokojený a nebude muset takto.klečet

fyii
3. srp 2017

Ahoj ja mam bugaboo bufalo a urcite bych nemenila. Projede uplne vsechno, slozit se da temer na placku. Rovnou obsahuje korbicku i sportovni sedacku s ksirami- bezpecnostni prvek, jeden z mnoha.Muzes si na nej dokoupit podle vkusu cokoliv. Jezdi uzasne, velmi lehce ovladatelny. Tezky taky extra neni. Jediny co je trosku minus je cena. Ale fakt u teto znacky kocarku je to opravnene. Kvalita=cena. Neznam nikoho kdo tento kocar mel, ze by si na nej stezoval🙂

belleelle
3. srp 2017

@fyii ja znam zase holky, co se ho zbavily hned 🙂
Ale u tech kocarku je to proste noc individualni. Nekdo ti rekne, ze staci za 8_9 tis, nekdo si chce poridit teleskopickou rukujet, otaceni sportaku, vymenu kolecek... je to tezke a kolikrat za zivot, ze 🙂)))))

belleelle
3. srp 2017

@eliskaxox obavam se, ze podle fota ma pani trojkombinaci a kocar neotoci.

cadeau12
3. srp 2017

@elodii vybírala jsem z podobných a máme Nuna Mixx 2017

elodii
autor
4. srp 2017

@bluelucy ne že by se mi sporťák nelíbil u Neonata, jen nevím, jestli není víc designový než funkční. Bohužel kočárky typu Tako a jiné podobně kulaté se mi vůbec nelíbí. Kočárek vybíráme přibližně půl roku, takže pochybuji, že někde ještě narazím na nějaký jiný typ.... Je to hrozné ☹

elodii
autor
4. srp 2017

@evaii jednoduché, hluboká korba mi neprošla u manžela. Jednak se mu nelíbila konstrukce a za druhé mu oproti jiným kočárkům přišel hrozně vachrlatý ☹ znám právě hodně maminek, co koupili trojkombinaci a třeba v roce a půl pořizovali golfky nebo jiný lehký a skladný sporťák 😉 i v prodejnách mi říkají, že si stejně pak pořídím lehčí jiný sporťák.....

elodii
autor
4. srp 2017

@eliskaxox Cybex mi právě nepřijde úplně malý 🙂 finance řeším hlavně já, ne že bychom neměli, ale nerada utrácím zbytečně 🙈 děkuji, mrknu 🙂

elodii
autor
4. srp 2017

@fyii taky jsme na něho koukali, ale neprošel kvůli výšce, že je takový nízký.... Jinak věřím, že je super 👌

elodii
autor
4. srp 2017

@cadeau12 děkuji mrknu na Google 🙂 popřípadě, nemůžete mi reálné foto zaslat do SZ?

hani1234
4. srp 2017

Mně se moc líbí priam , ale udělala jsem dobře , ze jsem se nakonec rozhodla pro levnou verzi cybexu - hlub korba m cot a sporťák balios. Naše malá není od mala kočárkový typ ..

hani1234
4. srp 2017

A ten sporťák balios je úžasné skladnej , dobře ovladatelnej

elodii
autor
4. srp 2017

@hani1234 a nemohla bych Vás také poprosit o foto do SZ? Už jsem také na balika koukala, jak zvládá mírný terén? Především travnatou plochu? Děkuji

hedusskaa
4. srp 2017

Hlavne koukejte,v jakem terenu budete jezdit 😉 me se treba libi kocarky ruzne,ale prevazne maji dost naprd podvozek . tak jsen zacala koukat spis po terennich a s velkym sportakem,protote v korbe dite nejezdi buh vi jak dlouho,jde o ten sportak . vyzkousela jsen spousty kocarku,ale nakonec jsen skoncila pokazde u toho sameho,protoze zadny jiny nemel tak perfektni jizdni vlastnosti. Sice to neni zadny krasavec,ale splnil vse co jsem od nej ocekavala. (Mam jane slalom pro s korbou concord proton).ono stejne neskoncite u jednoho kocaru ,je potreba zkouset nez najdete ten spravny. Ja s dvema detmi zatim zkusila 8kocaru. Ten Jane co ted mam a uz asi naporad 😂byl muj asi 5ty kocar,ale porad sem zkousela jine,hezci,zda nebudou lepsi nebo alespob podobne jizdni vlastnosti a popravde vsechny me hrozne zklamali .

cadeau12
4. srp 2017

@elodii je zatim v krabici a ceka na rijen 🙂 ale prolezla jsem vsechny obchody, vyzkousela snad vsechny kocarky (testovani na ted 8-mesicni neteri) a Nuna vysla jako vitez. Moje pozadavky byly - lehky kocarek, snadne skladani (to ma nuna perfektni, viz videa na youtube), sportak doa uplneho lehu, otocne sezeni, odpruzeni, velky kosik dole a prostorna korba. A vsechno to splnuje, navic se mi strasne libi 😍 a to je co rict, nemam rada ty nafoukle polske kocary ani ty uplne hodne sportovni, zas u tech designovych jsem postradala odpruzeni. A taky jsem nechtela dat za kocarek 30 tis, takze joolz a bugaboo jsem skrtla hned... no jsem rada, ze mam to vybirani z krku,byla jsem z toho zoufala 🙄

elodii
autor
5. srp 2017

@cadeau12 mně se třeba Bugaboo líbí sporťák, ale hluboká korba ne..., jinak podle recenzí bych do něj šla i za tu cenu 🙂

elodii
autor
5. srp 2017

@hedusskaa tomu bych se právě chtěla vyhnout... Chci prostě sehnat kvalitní, pohodlný a hezký kočárek a to mně přijde jako nadlidský výkon😀

fyii
5. srp 2017

@elodii vyska je dobra🙂 chce ho vyzkouset. Mam 175 cm a manzel 190 a pohoda, protoze ma vysunovaci rukojet🙂 ta korbicka neni nizko od zeme, dost to klame.kdyz je v ni mimino krasne do ni clovek vidi..zadny hrbeni neprobiha. I ten sportak je sikovny. Kazdopadne hluboka korbicka je dost dlouha, takze nenastava potom problem, ze ji mimino prerostlo. Nas obrik ji mel do 8 mesice(75 cm v tu dobu) stale se do ni krasne vesel, jenze je to drak a zacal z ni zdrhat tak jsem ji radsi vymenila za sedacku s ksirama.

michaela_hermanice
5. srp 2017

A co treba ABC design viper 4? Tam cela trojkombinace vypada dobre a snad by mohl byt i spolehlivy.

eliskaxox
5. srp 2017

@michaela_hermanice ABC je děsně těžký myslím ze ma 15-16kg a to je fakt moc. Sportak je malý, ma ho kamarádka a ja bych ho fakt nechtěla je těžký, hůř se ovládá a ještě se blbě skládá

michaela_hermanice
5. srp 2017

@eliskaxox aha, mas pravdu, vazi fakt tolik :( a uz jsem si myslela, ze mam konecne favorita..