Kočárek - jaký vybrat?

jaromira85
27. lis 2013

Dobrý den,
přečetla jsem spousty diskuzí a recenzí na téma kočárek, a sama jsem z toho zmatená 😀 Když už mám pocit, že jsem nějaký objevila, najdu recenzi, která ho shodí. Už na začátku těhotenství jsem si řekla, že cena nebude hrát roli a myslela jsem si, že mi to usnadní hledání a výběr. Omyl 🙂 Cena je už asi to nejmenší. Vím, že nelze uspokojit vše, tzn. design, váha kočárku, jeho skládání, prostorná korbička, nafukovací kolečka, odpružení apod 🙂 Chtěla bych Vás ze srdce poprosit o každý Váš názor, varování, doporučení aj, prostě Vaše zkušenosti. Již znám nazpaměť Firkon balance (byl to můj velký favorit), Maked Lucky a DorJan. Pokud ale máte jiné značky a dobré zkušenosti s nimi, budu jen ráda. Předem Vám děkuji za Váš čas 🙂 Jsem za půlkou těhotenství a vážně už zoufalá 😀
Hezký den

vespinka
28. lis 2013

My kočárek vůbec neřešili, doporučili nám známí Roan Maritu, tak jsme si ho z druhé ruky koupili. Já s ním párkrát pojezdila, jestli je v pořádku a hned jsme si ho odvezli. Za 2000 máme i sportovní nástavec. Jsem moc spokojená 😎
Ty musíš sama vědět, kam budeš s kočárkem nejvíce jezdit- po městě? po parku? v lese, na poli? Budeš chodit na nákupy? (tzn. zvolit větší a lehce přístupný koš) Budeš mít dítě v kočárku ještě v zimě? (tzn. zvolit dlouhou korbičku, aby se tam pak třeba to 7 měsíční miminko se zimním fusakem do ní ještě vešlo, protože sedět ve sportovním ještě asi nebude umět).
Dokonalý kočárek neexistuje, každý má své klady a zápory. Drobná maminka se těžko bude tahat s těžkým kočárkem, apod... Doporučuji ti zajet do nějaké prodejny, vyzkoušet si, pojezdit si, ptát se prodavaček- od toho tam jsou. No a když pro tebe nehrají roli peníze, tak si vyber i takový, který se ti líbí 🙂

jaromira85
autor
28. lis 2013

Děkuji moc za pomoc 🙂 miminko čekáme přelom březen / duben. Momentálně bydlíme na vesnici, ale ta má opravené všechny cesty (chodníky). Je asi pravda, že kočárek je jedna z mála věcí, které se nedají vybrat přes internet, ale jet si to prostě "ošahat" 🙂

pavlise
28. lis 2013

Souhlasím s tím, že hlavní je si ho ošahat a vědět, kam s ním budete jezdit. Jsem z města a docela malé postavy, takže jsem potřebovala spíše lehčí kočárek, který nebudu mít problém vecpat do MHD - proto mám ta malá kolečka (nevím, jestli mají nějaký název - prostě nehoupací podvozek). Ten houpací podvozek, který je obvykle těžší, mi spíše přijde vhodnější právě na vesnici a pro někoho, kdo nebude mít problém s ním manipulovat. Mě se jinak osvědčila trojkombinace - na podvozek lze dát i autosedačku - je to fajn třeba do obchoďáku... Z barev kvůli bezpečnosti bych nebrala černou - protože černý kočárek po setmění fakt není zrovna moc vidět a, když je tmavý i vevnitř, tak si nejsem jistá, jak by to působilo na miminko... Já mám Silver Cross a jsem s ním spokojená - velká korbička, neokoukaný 🙂

sirael4
28. lis 2013

Chtěli jsme nějaký, co zvládne terén, tak jsme měli Roan Marita. Nevýhoda - neotočná kolečka, takže při každém zatočení na sebe nakláníš váhu, taky nebyl moc skladný, výhoda - obrovská korbička pro mimi, retro design, každý nám ho moc chválil 🙂 Pro mimčo pohodlný, terén opravdu zvládal skvěle a košík byl drátěný, takže uvezl i balík minerálek.

Teď na druhé jsem chtěla opět prostornou korbu (což ty polské jako Balance určitě mají taky), aby zvládl terén, ale zároveň otočná kola. Pořídili jsme Maxi Cosi Mura, myslím, že bude fajn, i když je zase těžkej.

Osobně bych hledala pohodlný kočárek, velký košík na nákup - dobře dostupný, prostornou sportovní sedačku. Doporučuju prohlédnout Roan 4runner nebo Teo (skoro stejné, Teo má víc vychytávek 😉 jsou moc hezký, cenově přijatelný, jen snad do košíku se leze z druhé strany... Kolečka bych volila podle terénu, který se u vás vyskytuje nejčastěji.

blahova_andrea
28. lis 2013

@sirael4 já měla 4runner (teo vyšel pozdě ☹) a košík úplně v pohodě. ten toho chudák uvezl. balík minerálek byl naprosto běžný 😉 a obvykle tam nebyl sám 😀 jen tedy my měli veliké dítě a kočárek je vhodné spíš pro ty drobnější dárečky. jinak naprostá spokojenost se vším!

caboonek
28. lis 2013

My jsme měli favorita Easy walker sky, ale do města jsem zvolila Teutonii BeYou. Tak šťastnou ruku při výběru 😉

loafeer
28. lis 2013

Ahoj, tak já pár kočárků projela- jsem trošku maniak a:
Dle mého se s tím, jak dítě roste, mění i potřeby a požadavky na vlastnosti kočárku ( teda aspoň u mě to tak bylo ). TZN:
Od hlubokého kočárku jsem měla požadavek takový, aby byla korba velká. Chtěla jsem houpací klasiku a aby zvládl zimu na Vysočině a terén. A v tomto mé představy uspokojil Roan Marita. Jak psal kdosi výše, taky nám ho všichni chválili a byla jsem max spokojená.
Sportovní verze Roanu mi už ale přišla nemožná. Jednak se mi nelíbil design a jednak už jsem chtěla něco flexibilnějšího, otočné kola, když jsem s malým lítla do obchodu, ukazovala mu na procházkách nějaké věci- bylo to pro mě jednodušší. Takže tady jsem zvolila X lander a opět spokojená.

A na závěr: V hluboké korbě budeš mimčo vozit určitě kratší dobu než pak ve sporťáku, tak třeba i tohle zohlednit při výběru kočárku. Také záleží, kam s kočárkem máte v plánu jezdit, jeslti jsi z města nebo zachumlené vesnice a tak.
Dor Jan mají hodně kámošky a moc si ho chválí.....Recenze ber spíše jako orientační, nění na světě kočárek ten, aby se zavděčil maminám všem:oDDDD

sirael4
28. lis 2013

@blahova_andrea mně se fakt moc líbí!

blahova_andrea
28. lis 2013

@sirael4 no já tehdy chtěla spíš to teo, jenže to jsem tehdy neobjevila, až když jsem měla doma dva měsíce 4runner. byla jsem fakt spokojená, ale spokojenější bych byla, kdybych měla drobnou holčičku, dýl by nám vydržel. ale i tak ho mám schovaný 😉

andyhrusticka
28. lis 2013

@jaromira85 Já mám kočárek Peg perego gt3, je to tříkolka, má nafukovací kola, v sadě je autosedačka, korbička a sporťák. Vše se dá cvaknout na podvozek. Má velký koš, což je výhoda při nákupech. Korbička je dost prostorná a autosedačka bytelná a v testech taky dobře dopadla. Na kočarku je taková malá ledvinka, která se dá nosit na těle nebo připnutá na rukojeti, výhodou je, že tam dáš peněženku, mobil i plínka se tam vejde, takže pokud si nebereš přebalovací tašku, tak máš své doklady u sebe a nemusíš mít kabelku. Kočárek je stabilní i když je to tříkolka. Velmi dobře se sním manipuluje. Máme velmi malý byt a dá se s ním otočit téměř na místě. Přední kolečko se dá zaaretovat. Je trošku těžší a dlouhý. My museli změřit, zda se nám vůbec vejde do výtahu, ale naštěstí, sice tak tak, ale vejde. 🙂 Navíc vzhledově vypadá fakt super. Mohu jen doporučit 😉 Já osobně bych si jiný nepořídila 🙂 Tak snad ti to alespoň trochu pomůže při rozhodování 😉

jaromira85
autor
29. lis 2013

Všem Vám moc děkuji za úžasné postřehy a nápady. O spoustě z nich jsem ani nevěděla a teď jsem nadšená. Hezký víkend všem maminkám a budoucím maminkám 😉