Kočárek Tako acoustic nebo Adamex Marcello

radussch
30. srp 2018

Prosím o radu nebo jestli někdo má zkušenosti s těmito kočárky. Tako má kolečka nafukovací a Adamex gelová. S kočárkem na procházky budu jezdit mimo město i náročnější terén (polní a lesní cesty) jsem z vesnice takže druhé bude převažovat. 🙂 www.kocarky-ruzovypanter.cz/tako-acoustic-tmave... a - http://www.moje-miminko.cz/kocarky-adamex-marce... Já měla vybrané Tako ale přítel teď došel s tím že se mu líbí Adamex. děkuji moc za rady 🙂

hezz17
31. srp 2018

Máme tako, maximální spokojenost. Veliká korbicka, fajn sportak, s kolama do všeho terénu. Polnacky, lepší lesní cesta, sníh.

sarkoc
31. srp 2018

@radussch Takko acoustic je nádherný, prostorný, terén zvládne, ale je šíleně těžký...loni si ho na dcerku koupila švagrová, s korbičkou to nějak přežila, ale jak malá seděla, což bylo brzy,tak hned někdy v pěti měsících pořizovala další sporták a takko jim leží doma, občas do něj dá dcerku spinkat na zahradu, ale to je trochu škoda využití pro nový kočárek...ted ho chce prodávat, že na druhý pořídí stejně jiný, že tohle už podstupovat nechce...je pravda, že ona je drobná, má cca 160 cm...a prostě zvednout tento kočárek do auta, jet s ním do kopce atd, to bylo fakt náročný...

Pro mě třeba nebude váha až tak rozhodující, já musím hodně koukat na to, aby byl kočárek vysoký (dítě leželo vysoko) a měl vysoko madlo...také potřebuji hodně prostorný, prtotože máme oba přes 190 cm, tak se dá předpokládat, že druhé dítko bude také velké...z těchto důvodů u mě vyhrál Firkon Vesta, přestože je těžší, ale já zase se svou konstitucí to budu mít jednodušší než švagrová ho nosit...mimochodem je taktéž super do terénu, co vím od kamarádek a hlavně, má obrovský sporták...na Adamex jsem také koukala, ale ten má délku snad 83 cm sporták jen, kdežto Firkon má metr, to je fakt rozdíl...kamarádka ve Firkonu vozila dcerku do dvou a půl let a vešla by se jí i ted ve třech (a to má 99 cm), kdežto třeba spostáky od Roana, Adamexu (taky jsem na něj koukala, toto mě odradilo), Camarel jsou strašně krátké....Takko nevím, kolik má, ale taky mi nepřijde ten sporták přílis velký, korba jo...já třeba nechci pořizovat v roce dítěte druhý sporták, takže toto j pro mě důležité, ale pokud to plánujete, tak pak na tu délku sportáku koukat ani nemusíte 🙂

mary.jane
31. srp 2018

@radussch mame Tako Acoustic a absolutne maximalni spokojenost. Chvalim ho, kudy chodim 😉. Ten Adamex vypada konstrukcne hooodne podobne - jen mu chybi ten batoh, ktery ma Tako ve spodnim kosiku (ja ho treba hodne pouzivam), a nejsem si jista, jestli ma nafukovaci kola (Tako ma). Ja bych je porovnala na zivo, co se tyce velikosti - ten tako je opravdu hodne vysoky (vycniva snad nad vsemi ostatnimi kocarky, coz jsem potrebovala - manzel ma ke dvoum metrum a ja taky nejsem zadny prcek) a ma hodne velkou korbu - dcera v ni byla az do 10 mesicu. Tak porovnat, jestli ten Adamex neni mensi (a zvazit, co je pro vas lepsi)

sarkoc
31. srp 2018

Ten Adamex je taky vysoký, proto jsem na něj koukala (máme s manželem oba přes 190 cm), dítko leží vysoko, madlo až 124 cm, což jsem u jiného neviděla, ale zase ten krátký sporták, jak jsem psala výše...ale to je nevýhoda věštšiny kombinací no...kola má Adamex gelová, což je možná ještě lepší než nafukovací

lovemusicsun
31. srp 2018

Ahoj, my máme Tako a taky jsem s ním hodně spokojená. Jezdíme s ním na chalupě po lese a nikdy jsme neměli problém. Má super kolečka a hodně prostornou korbičku, sporťák ještě nemůžu posoudit. Pravdou je, že je těžší a když s ním mám vyjet schody do baráku, tak to není úplně pro muší váhu. Ale vždy jsme vyjeli a nebyl problém. Tlačení do kopce je myslím v pohodě, tam tu váhu nějak necítím. Pro mě je výhodou, že je krásně vysoký, já mám 175cm, manžel 185cm a je pro nás pohodlný.
Koukám, že ten Adamex je hodně podobný i co se týče váhy, takže je to opravdu spíše jen o designu a těch kolečkách.

v_erunka
31. srp 2018

Taky máme Tako a taky super. Korba je prostorná. Teď jezdíme už se sportovní a taky fajn. Je super, že jde dat úplně do lehu. Kolečka má nafukovací. Sice jsme ani jednou nepichli, ale pro jistotu jsme si koupili kolečko navíc. Kdyby muž nebyl doma, tak jen vymenim a jedeme. Těžký mi teda až tak moc nepřijde. Měla jsem malou asi 14 dni v jiném kočárku (s aretací, značku si nepamatuju) a nadřela jsem se i po rovinách.. Jiný bych nekupovala

radussch
autor
31. srp 2018

@sarkoc s těmi krátkými sportaky to je pravda no. Firkon jsem měla také v ruce je pravda že váha byla znát.

radussch
autor
31. srp 2018

@mary.jane Adamex má právě kola gelová a vzhledově bych si na ně dlouho zvykala asi no.

radussch
autor
31. srp 2018

@lovemusicsun ahoj
no proto kvůli designu je mi sympatičtější stálé to Tako no. 🙂 přítel se z ničeho nic ke konci výběru začal víc zapojovat a koukat po jiných a takto to dopadlo 🙂 vybírá modernější vzhled.

sarkoc
31. srp 2018

@radussch pořád je zhruba stejně těžký jako ty ostatní (resp.ted na to koukám a pokud Ti Firkon přišel těžký, tak Acoustic je těžší)...já ho tu jako nechci kritizovat, to vůbec, jen mám tu zkušenost, že pro leckoho ta váha může být hodně limitující...a naopak jsem psala, že pro mě jsou třeba důležit+ější kritéria než váha, protože na co mi bude lehký kočárek, když bych si u něj znišila záda...já ještě váhám u toho Firkonu nad podvozkem s kolečky, která se dají aretovat, ten je o 4 kg lehčí a to už je znát...(kočárek, kdybychom jeli psak vyloženě někam do terénu, budu mít po první dcerce)

radussch
autor
31. srp 2018

@sarkoc já ten Firkon měla v ruce byl vedle Adamexu, Tako bylo zase v jiné prodejně no. vzhledově se mi líbil ten Firkon víc jak Adamex. A právě koukám taky na velikosti korbiček hlavně. No jsem zvědavá jak to dopadne 🙂 už máme pomalu na čase skrz dodací lhůty.

sarkoc
31. srp 2018

@radussch my máme naštěstí ještě tak do listopadu čas...ale vzhledem k tomu, že ani mezi dražšími kočárky jsem větší neobjevila (hlavně ten sporták), tak už si můžu jen rozmýšlet barvu a ten podvozek...ono i to stačí, jsem hrozně nerozhodná (a to manžel ještě neviděl, co jsem vybrala, pokud bude mít tendence se do toho míchat, tak už nevim :D)

radussch
autor
31. srp 2018

@sarkoc no tak kdyby se do toho muž nakonec zapojil, tak přeji ať má stejný názor. Ať to nedopadne jak u nás. Ten můj si jich na netu teď našel víc, ale ty jsem mu zavrhla a i tak to stačí 😀 Úplně na něm najednou vidím že on chce modernější vzhled než já.

elis16
31. srp 2018

Mám Tako Acoustic a jsem hodně spokojená. Bydlíme na samotě u lesa a ani příjezdovku nemáme žádný hladký asfalt 😀 a kočář to tu v poho zvládá. Navíc se mi líbí, že je vysoký a má velkou korbu. Je pravda, že na nakládání do auta je těžší, ale jak začala dcera pořádně sedět, pořídili jsme sporták, ten zůstává v autě a Tako doma.

bartakova_veronika
31. srp 2018

já používám už 10 měsíců Tako Kočárek Acoustic a jsem s ním naprosto spokojená .. bydlím sice ve městě ale jezdíme i náročnější trasy a úplně perfektně vše zvládá ... nemůžu si na tenhle kočárek stěžovat ... korbička je dlouhá, takže se mi tam malá vejde i teď v 10ti měsících ale už tam být nechce tak už je ve sporťáku a s tím jsem naprosto taky spokojená .... lesem jezdíme často, protože máme zahrádku mimo město a terén je docela náročný ale kočárek to zvládá bez problému ... líbí se mi hlavně to že je opravdu vysoký a kola jsme chtěli právě velká, nafukovací což vše tento kočárek splnil 🙂 ale co koukám tak i ten druhý není špatný a korba je pravděpodobně o něco ještě větší 🙂 podle mě oba splní účel, který potřebujete 🙂

bartakova_veronika
31. srp 2018

@sarkoc ono takovéto kočárky jsou téměř všechny těžší 🙂 s tím se musí počítat .. a co jsem koukala na oba kočárky tak váhově tak nějak odpovídají skoro stejně 🙂

sarkoc
31. srp 2018

@bartakova_veronika já vím, je to velký kočárek, tak ta hmota prostě něco váží...jen jsem psala, že to může být fakt problém a i maminka, která byla nadšená designem atd, tak se ho nakonec ráda zbaví, protože to je prostě moc....pro mě váha důležitá je, ale ne prioritní...já k našemu vzrůstu nemohu mít malý kočárek 🙂

bartakova_veronika
31. srp 2018

@sarkoc jinak jestli jsem měřila správně tak tako by mělo mít 90 cm, možná více 🙂 malá má 68 cm v 10ti měsících takže pohoda, ještě se tam pořád ztrácí :D u druhého nevím kolik může mít sporťák, tyhle rozměry nikde nepíšou

sarkoc
31. srp 2018

@bartakova_veronika já je právě u toho Adamexu někde našla a 83 cm, to je fakt málo (a asi by to i odpovídalo, kamarádka ho má a s fusakem už to byl okolo roka probém ten sporták)...já měla u kočáru na dceru 92 cm a v roce a půl už jí byl tip top v létě...a protože předpokládám, že druhá bude po nás taky velká, tak na to musím koukat a delší ležnou plochu sportáku než u Firkonu jsem prostě nenašla, tak mám jasno 🙂 A vyhovuje mi i tou výškou, madlem, ...

bartakova_veronika
31. srp 2018

@sarkoc tak to mě ta váha nějak nepříjde ... je fakt že malá v 10ti měsících má teprve 7 kg ale i tak mi nepříjde těžký a to mám jenom 150 cm a váhu díky malé kolem 60 kg .. ještě nedávno jsem měla 50 a byla jsem za ně ráda, protože jsem měla problémy s přibíráním a tahat kočárek se 40 kg no nevím :D ale i tak pro mě je docela "lehký"

bartakova_veronika
31. srp 2018

@sarkoc no já vím že všude píšou rozměr hluboké korby ale nikdy jsem se nesetkala že je takový rozměr i někde psaný se sporťákem .. nespletla jste se opravdu a není to rozměr korbičky? já jsem zkoušela měřit ten tako když položím na ležáka ten sporťák a vyšlo mi cca 90 cm délka ....

sarkoc
31. srp 2018

@bartakova_veronika nene, na eshopech píšou často u hluboké kotvy vnitřní rozměr třeba a u sportovni sedačky délku operky + délku sedaku (čehož součet je samozřejmě celková delka) a délku sedaku po ohnuti podperky nohou atd, někde mají fakt pěkně podrobnosti...Takko možná má přes 90, nevím, to jsem nemerila...ten Adamex vím, ze je krátký (a třeba Roan, Inglesina, Camarello atd) ...

bartakova_veronika
31. srp 2018

@sarkoc je to možné 🙂 já se s tím nesetkala 🙂 my jsme byli naštěstí rozhodnutý dávno ... byli jsme rozhodnutý velká kola a delší korbička atd ... což tako splňovalo a ono ani těch kočárků s velkými koly není .. nebo jsme se alespoň nesetkali s tím ...