Kočárky Tudore - rozdíl Forester a Ranger? Je lepší volit ten lehčí?

Zodpovězené
15. dub 2019

Ahoj,

máme vyhlídnutou značku Tudore, ale nějak se neumím dopátrat toho, jaký je rozdíl mezi modelem Forester a Ranger. Všimla jsem si jen váhy (cca 2kg rozdíl) - je takový rozdíl vůbec významný? Respektive může být výhodou i těžší kočárek, nebo je lepší volit vždy ten lehčí?

Děkuji za případnou odpověď a čas 🙂
Ivča

Ahoj!

Tudore Forester i Tudore Ranger

Tudore Forester

Tudore Ranger

jsou konstrukčně velmi podobné modely, lišící se jen v nějakých detailech plus v odlišně tvarované vaničce. Jízdní vlastnosti jsou díky dvojitému odpružení a gelem plněným kolům dobré i v terénu, ale tedy počítej v obou případech s velkým, robustním a poměrně těžkým kočárkem, ne moc kompaktním i po složení (často je nutností pro menší rozměr odejmout kola). Co se váhy týče, určitě je lepší upřednostnit lehčí kočárek, protože už přes 13 kg je dost (například i na zvedání do auta), a přes 15 je už fakt hodně. Jediné, kdy to neřešíš je, pokud kočárek nikdy nezvedáš a jezdíš jen po okolí domu, ideálně ne do kopce. Neboť si představ, 15 kg kočárku, 10 kg dítěte, nějaký případný nákup a už vlečeš / tlačíš opravdu velký náklad. Vyšší váhu pro mě osobně odůvodní jen opravdu výborné přidané funkce, ale zde nevidím nic extra - takže si neumím vysvětlit ty dvě kila plus.

Hluboké korbičky ti poslouží plus mínus stejně - v tomto čase přece jen miminko jen leží, takže stačí, aby mělo k dispozici rovnou plochu a ideálně i nějakou tu prodlouženou stříšku či nánožník do slunečního či zhoršeného počasí. Korba u Ranger-u je přece jen designově tak nějak modernější.

Co se týče sportovní části, jsou totožné. Tam bych tě varovala před její opravdu krátkou opěrkou - podle mě je 39 cm prostě málo. Už kočárků se 42 cm opěrkou já osobně považuji za dostačující tak do roku a půl, úplně maximálně do dvou, a to je potřebné nad stříškou ještě místo (no hlava se již plně neopírá). Podle mě v tomto designu a za tuto cenu umíš sehnat i sporťáky s vyšší opěrkou, méně nepraktickým sporťákem. Příkladem jsou značky Bebetto, Espiro (modely řady Next), Baby Design, Venicci případně Bexa.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.