Kočík Peg perego book cross, skúsenosti

cima11
29. únor 2016

Ahojte dievčatá odette 123 a karnea. Odette vytvorila otázku a tam som vám už nemohla napísať, lebo tam sa dá reagovať iba jedenkrát. (https://www.modrykonik.cz/forum/na-kocarkovani/...) Po pár dňoch pridávam svoje skúsenosti s PP book cross. Som zatiaľ veľmi spokojná. Vyskúšala som tie kolieska aj na našich popraskaných chodníkoch, aj na tráve, aj na dlažbe v meste a ide to tichučko. Uvidím, či to bude rovnaké za mesiac, ale teraz je to dobré. Má všetko, čo sa mi na kočíkoch páči - ľahučkú ovládateľnosť, dobré skladanie, sed až skoro do ľahu (skoro úplný ľah), nadstavenie nožičiek, super veľká strieška (aby nesvietilo slniečko) a veľký nákupný košík. A čo som milo prekvapená aj nejaké vychytávky, čo moje predchádzajúce kočíky nemali - okno na strieška na magnet (na starom kočíku som mala suchý zips a vždy som budila malú, keď som sa šla pozrieť, či spí), skladanie také, že sa vnútro kočíka nezamaže, keď sa zloží (na starom kočíku som mala síce tiež výborné skladanie, ale keď sa zložil, tak sedacou časťou dovonku a vždy som ho zašpinila, keď som ho dávala do auta) a dá sa dať až skoro do kolmého sedu, čo je tiež super, lebo môj starý kočík nešiel, a tak sa mi v ňom malá nechcela opierať, lebo nevidela. Ak chcete ešte čokoľvek vedieť, kľudne sa pýtajte.
Túto diskusiu som vytvorila preto, lebo keď som ho kupovala ja, hľadala som na nete skúsenosti a nič som nenašla, tak aspoň ja teraz môžem poradiť.

zabzulka
29. únor 2016

@cima11 vypadá výborně..hrozně mi připomíná BJ City Elite, který mám.

karnea
29. únor 2016

Super, moc děkuju. Je to novinka a tak je recenzí opravdu málo. Co stabilita trojkolky? A ještě se chci zeptat na materiál u tohoto denimu, je to prý opravdu džínovina. Dělá mi trochu starosti odolnost proti větru a případně vodě.

zabzulka
29. únor 2016

mě na tom právě zaujala ta přibržďovací páčka na madle a to že se skládá dovnitř. BJ se skládá ven a to mě někdy štve, jinak je to dokonalý kočár

cima11
autor
29. únor 2016

Áno, rozhodovala som sa presne medzi týmto, britax b-motion a BJ city elite, elite sa mi veľmi páčil, ale bol ešte trochu širší než tento a my máme dosť úzke priestory. Stabilita výborná, aj dobré vyváženie, predné kolieso sa ľahko dvíha, keď idete na obrubník. Bola som von s kamarátkou, ktorá má PP book plus S a konštrukcia bola trošku rozhrkanejšia, nič strašné, ale tento sa mi zdá pevnejší. No a tá rifľovina, je to látka, ktorá pripomína riflovinu, ale je to normálna nepremokavá látka ako pri ostatných (aj pršiplásť má len od striešky dole ako ostatné PP) a tým pádom aj neprefukavá. S manželom sme to skúšali dať pod vodu a krásne to guličkovalo. Odfotila som ti to. Prvá fotka, keď som naliala na to vodu (guličkovanie) a druhá fotka, keď som to utrela (žiadne pretečenie ani mokrá strieška). Ale samozrejme, nebola som s tým v riadnom lejaku, včera iba trochu poprchalo a dobre.

karnea
29. únor 2016

Pecka, fakt moc děkuju. Právě se rozhoduju mezi book cross a book plus S. PP to bude určitě 🙂 Nějaký terén určitě jezdit budem, lesní a polní cesty tutově a to nenahrává book plus a u crosse mi vadí jen to, že nejde otočit, ale asi to vyhraje.

majavcelicka
9. bře 2016

@cima11 Moc se mi tento kočárek líbí, rozhoduji se mezi tímto a BJ Elite. U Elite mi přijde krásně odpružený - prosím jak je to s PP Book Cross - je odpružený pořádně, nebo je odpružený, ale tvrdý? Mockrát děkuji za info.

cima11
autor
17. bře 2016

@majavcelicka Ahoj, cross má odpružené aj predné koleso, aj zadné kolesá. Keď som sa ja rozhodovala, bola som pozrieť aj BJ city elite a bol určite trochu mäkší ako peg perego. Ja som mala predtým kočík s nafukovacími kolesami a mám pocit, že tú "mäkkosť" robia aj nafukovacie kolesá. BJ elite má nafukovacie, tým pádom si myslím, že bude aj na chodníkoch viac pružiť ako cross. Ale musím povedať, že aj s crossom som veľmi spokojná, čo sa týka pruženia. Aby si si to možno vedela predstaviť, keby sme to bodovali na stupnici do desať, pričom BJ by mal 10 bodov, tak cross by mal 7 bodov 🙂.

majavcelicka
24. bře 2016

@cima11 Moc děkuji. Cross je pořád mým favoritem a asi zůstane 😀

cima11
autor
24. bře 2016

@majavcelicka Ano, musim aj ja uznat, ze z kocikov, ktore som mala (4 kusy), je najlepsi. Nedam zatial na neho dopustit.

majavcelicka
24. bře 2016

@cima11 Já jsem z důvodu ušetření (měli jsme stavět baráček) koupila polský kočárek a už má odrovnaná ložiska v kolech a občas píská. Skladnost taky nic moc a hlavně nestál o moc míň než PP Cross... ☹

bambullkaa
3. dub 2016

Ahoj, máme doma Book Cross 3v1 a jsem s ním naprosto spokojená 🙂 Kočárek krásně sedí v ruce a tím pádem se i hezky řídí. Hlubokou korbičku máme Pop Up v barvě Atmophere a sporťák v barvě Blue denim. Kočárek bych doporučila i pro vysoké rodiče a navíc je vhodný do města, do terénu i na brusle 😉 Pro ty co hledají lehký a skladný kočárek, tak PP Book Cross je naprosto ideální 🙂

yasminne
5. kvě 2016

@cima11 ahoj mohla by som ta poprosit napisala by si mi rozmery sedacej casti na sirku aj dlzku od okraja po okraj. Dakujem!

sedlakovasary
6. kvě 2016

@cima11 Mohu se zeptat 🙂 není kočárek moc vysoký, je vhodný i pro menší lidičky ??Měřím pouze 165 cm, tak aby nebyl kočárek větší než já 😀 a ještě se zeptám, jak se s ním jezdí na sněhu ???

bambullkaa
7. kvě 2016

@sedlakovasary je vhodný i pro malé rodiče. Mimochodem já měřím 156 cm a ovládá se mi skvěle i když jsem zvyklá na "nízkopodlažní" kočárky 😀 Ve sněhu jsem ještě nejela a ani nevím jestli pojedu když už skoro žádný není... jela jsem pískem a v pohodě jestli ti to pomůže 😉

sedlakovasary
8. kvě 2016

@bambullkaa moc děkuji...my jsme z hor víš, proto mě zajímalo, zda nemáte zkušenosti s tím,jak se jezdí na sněhu 😉

bambullkaa
8. kvě 2016

@sedlakovasary tak se zaaretovaným kolem prijedeš všude a vše 😉

cima11
autor
13. kvě 2016

@yasminne Sirka je 32 az 34 (trochu sa rozsiruje smerom k nozickam) a dlzka sedacej casti 41 cm po okraj (vratane nozickpveho priestoru).

cima11
autor
13. kvě 2016

@sedlakovasary Ja mam 169 cm a je mi dobry, mysli si, ze je aj pre mensich aj vyssich rodicov.

cima11
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sedlakovasary
13. kvě 2016

@cima11 Děkuji moc za info 🙂 jinak jste s kočárkem po všech stránkách spokojená ???

yasminne
13. kvě 2016

@cima11 ďakujem už ho mám :D a je naozaj skvelý! Zatiaľ mu niet čo vytknúť. Len som ešte nemala možnosť ho vydkúšat v teréne ako sú lesné cesty a pod.

cima11
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sedlakovasary
14. kvě 2016

@cima11 Moc děkuji, připlatit si - se určitě v tomto případě vyplatí 🙂

maruska910
20. kvě 2016

@cima11 dobry den,dakujem za vase postrehy, chcem sa opytat na ten rifl.material,ako sa cisti,ci sa to necisti tazko a tiez,ci moc nefuka do kocika,ako tam obkiekate drobceka ked je chladnejsie na jar? A co to mate za fusak na fotke? Rozhodovala som sa medzi britax bmotion a valco snap4, potom som britax vylucila a valco mi pride sice spratnejsie,ovela lahsie,ale vzhladom k tomu,ze mala ma 7mes.,asi viac vyuzijem sportiak? Mame hartan 3komb.,je super,ale nespratny,mame male auto,tak hladam nieco ine. Dakujem za odpoved

cima11
autor
31. kvě 2016

@maruska910 Dobry den, ta riflovina je asi nejako upravovana, lebo je nepremokava a tym je aj taka pevnejsia a myslim, ze tym padom aj moc neprefukne. Cisti sa velmi dobre, ja osobne na to pouzivam vlhcene utierky, odkedy sa baby narodili, tie su na vsetko v domacnosti 😀. Ten fusak, to bol taky mensi, iba do roka Kaiser coo coon, teraz na jesen planujem kupit uz vacsi. Valco sice nepoznam, ale Britax b-motion som mala, to bol tiez vyborny kocik, co sa tyka spratnosti do auta, bol spratnejsi nez tento. Ale zase mal ine nevyhody, presne to, co som pisala v prvom prispevku, tie porovnania, to bolo s britaxom. Aj ked britax uz v novych modeloch vela vyriesil, napriklad tu striesku, uz tam nie je ta hrozna sietka, alebo vyriesili aj polohovanie noh. Ja som velmi spokojna s tymto a nemenila by som, ale ak vam ide o miesto v aute, tak britax je spratnejsi a tiez vyborny kocik.

bambullkaa
31. kvě 2016

Všechny kočárky a je jedno jestli je to Peg-pérego nebo jiná značka kočárku mají všechny použité materiály a opět je jedno zda je to nylon, jersey, denimovina aj., tak jsou všechny do jednoho impregnované. Kdyby kočárek nebyl impregnovaný, tak by látka profukovala a neodváděla by vodu atd...

mich35
3. čer 2016

ahoj holky,
nebudete někdo prodávat korbu pop up? nejlépe béžovou?

majavcelicka
3. čer 2016

@mich35 Taky mi to štve, že se nedá samostatně objednat - jen v té šedivé.

bambullkaa
3. čer 2016

@majavcelicka http://www.babystar.cz/hluboke-korby/navetta-po... Ta se dá samostatně koupit, jinak @mich35 se hluboká korbička POP UP nedá samostatně koupit...

mich35
3. čer 2016

@bambullkaa prave proto bych koupila starší