Kvalitní kočárek do terénu, 4kolka, dobré odpružení

katkasy
3. bře 2015

Dobrý den, Ahoj,
toto téma je tu asi hodně probírané, ale stejně jsem nenašla úplně to, co jsem hledala tak bych chtěla poprosit maminky, které už mají zkušenost s kočárky o radu popř. recenzi na kočárky. 🙂
O tom co hledám, mám v podstatě celkem jasno. Potřebuji kočárek vhodný do terénu( polní cesty, les atd.) určitě 4kolku, nafukovací kola a dobré odpružení, přední kolečka otočná s možností aretace, aby se na konstrukci dala dát hluboká korba a autosedačka ( může být i za pomocí adaptérů ) už asi úplně nevyžaduji 3kombinaci, ale když se najde taková, která by byla zajímavá a měla jak dobrý sporťák, tak korbičku tak se tomu určitě nebráním. V případě 3kombinace možnost nastavení sedačky proti i po směru jízdy. S kočárkem budu dost cestovat, takže skladnost a lehkost je také jednou z hlavních priorit. Miminko čekám na léto, tudíž budu mít cca 5 měsíční mimčo na zimu, takže by se mělo vejít i s fusakem do korbičky tudíž žádná úzká nebo krátká. Kdyby byl houpací bylo by to super, ale úplně to nevyžaduji. A samozřejmé kvalitní! Tímto asi mé požadavky končí 🙂. Za každou radu, připomínku, doporučení, upozornění předem velice DĚKUJI !!! 😀

stana5526
3. bře 2015

Já bych si pořídila x lander,mám ho také a jsem spokojená já mám 4kolku.je prostorný,lehký ,zvládne každý terén dá se skládat jak zrovna potřebujete....

ji_tuli
3. bře 2015

Hartan Topline X je prostorný,kvalitní, terény zvládá skvěle,ale nemá přední kola otočná,ale neměnila bych, to ostatní vše splňuje.

jitavrtule
3. bře 2015

podobná témata tu byla celkem nedávno a tam jsem přispívala, tak tě odkážu:
https://www.modrykonik.cz/forum/na-kocarkovani/kombinovany-kocarek-do-terenu-poradte-kvalitni/
https://www.modrykonik.cz/forum/na-kocarkovani/jaky-kocarek-aby-to-byla-trojkombinace-2/

My máme už doma Hartana Topline S včetně výměnné terénní nápravy. Jediné co příliš nesplňuje z tvých požadavků (a Topline X taky ne) je ta lehkost a skladnost. Jsou to tanky do terénu, ne kostitřasy do obchoďáku.
Lehký a skladný terénní kočárek je bohužel prostě oxymoron. Váha kočárku ovlivňuje stabilitu na nerovném povrchu.
Navíc kočárek, co bude lehčí a skladnější bude v 99% taky menší - např. srovnatelná s Hartanem je Teutonie(Mistral P odpovídá typem Topline X a Mistral S je jako Topline S), ale sporťák je menší.
Ohledně korbičky viz téma "jaký kočárek aby to byla trojkombinace" - na korbičku je lepší se neupínat. Pokud jde sporťák do úplného lehu, může v něm mimčo v zimě v pohodě ležet ve fusaku nebo vložné tašce. Pevné vložné tašky obecně bývají o trošku delší než klasické korbičky.