Moon Solitaire, Gesslein Indy Comfort, Britax Smile 2 nebo Oyster 3. Jaký vybrat?

Zodpovězené
6. bře 2019

Ahoj Eli,

zajímal by mě tvůj názor na výše zmíněné kočárky. Nepotřebuji vyloženě terénní kočárek, bydlíme ve městě. Ale musí zvládnout městský terén (kočičí hlavy, rozbité chodníky atd) a občas nějaký výlet do přírody (buď odpružení koleček, nebo kolečka nafukovací či plněná gumová - prostě abych děťátko nevyklepala). Podmínka pro mě je otočná sportovní sedačka, dcerka i ve 14. měsících sedí čelem ke mně. Dále velká stříška, ucházející nákupní košík, dostatek místa především ve sportovní sedačce.

V současné době máme Camarelo, s hlubokou korbou jsem byla spokojená. Kočárek byl vysoký, odpružený, kola nafukovací, v korbě spoustu místa, takže mé požadavky vlastné splňoval. Ale nezdá se mi příliš kvalitní a jsou na něm věci, které mi u sporťáku vadí (špatný přístup do košíku, rachtání, špatný přístup k bezpečnostním pásům např. při vkládání fusaku, zasekávání předních koleček a jejich protáčení, nekvalitní odpružení - korba i sportovní sedačka je nakloněná atd). U dalšího kočárku bych tedy chtěla tyto nedokonalosti odbourat a hlavně bych byla ráda, kdyby vydržel i pro další miminko (a).

Moc děkuji

Ahoj!

Začala bych vyloučením modelu Moon Solitaire. Je to podle mě obrovský kočárek, který bych já už pro více než roční děťátko nekupovala. Zbytečné si zabírat kufr a zatěžuje ruce 14 kg váhy - zejména, pokud chodíte i na výlety. Jinak je vhodný i do terénu a prostor pro dítě, i když ne obrovský, je přiměřený.

Moon Solitaire

Britax Smile 2 je relativně dobrou volbou, ale myslím si, že pro starší dítko je zádová opěrka i vzhledem k pozici stříšky poněkud krátká. Pokud není dcerka vysloveně drobná, spíše bych se posunula k dalším kočárkům.

Britax Smile 2

Babystyle Oyster 3 je prostornější, lehčí i skladnější než dosavadní dva (a to přitom není lehoučký kočárek). Splňuje skoro všechno, kromě snad typu kol. Jeho kola jsou z pěny - ale kvalitní, kamínky se do ní nezapíchávají. Mají i odpružení a zvládnou i trávu a nerovnosti, ale v rukojeti můžeš na kočičích hlavách slyšet hluk. Pokud je to jen občasně, myslím že je to dobrý výběr. Ale pokud mluvíme o každodenním ježdění množstvím nerovností a zámkové dlažby, spíše se asi přesuňme na poslední z výběru.

Babystyle Oyster 3

Gesslein Indy Comfort je, myslím si, asi nejlepším kompromisem skladnosti, města a terénnosti. Kola nejsou obrovská a těžká, ale dají i terén. Sedadlo je otočné a zároveň dostatečně prostorné, taktéž se super stříškou. Nákupní košík, i když trochu neforemní, si myslím zcela postačí, a celková kvalita určitě vydrží i na další dítě. 🙂

Gesslein Indy Comfort (Classic)


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.