Pěnová kolečka versus pneumatiky plněné pěnou, jaký je tam rozdíl?

Zodpovězené
26. únor 2019

Zdravim,

rada bych se zeptala na kolecka u kocarku. Uvazuji o koupi Baby Jogger City Elite - chtela bych neco proste vic do terenu... Mam Gesslein a Oyster Zero. Oba maji penova kolecka a absolutne nejsou vhodna do terenu. Myslela jsem, ze Baby Jogger ma nafukovaci. Jenze ted jsem cetla, ze jsou kola naplnena penou. To je jako co? Je to to same, co uz mam? Protoze to prave opravdu nechci...

Diky.

Ahoj!

Většina kočárků značky Gesslein, jak i model Babystyle Oyster Zero 3,

Babystyle Oyster Zero

mají kola vyrobená z EVA pěny, což je především materiál do města, na méně náročné povrchy. Tobě nevyhovují, proto hledáš kočárek s terénními, nafukovacími koly - a vybrala jsi dobře! To, že jsou plněna pěnou, není totéž jako pěnová.

Vysvětlím (a přidávám i obrázek): U pěnou plněných pneumatik se jedná o gumové pneumatiky, které bys našla i u kol nafukovacích. Namísto klasického, dopumpovatelného vnitřku se vzduchem jsou naplněná pěnou (a logicky je tam i nějaký ten vzduch), což je vlastnostmi téměř totéž jako nafukovací kola, ALE tyto pneumatiky nedostávají defekt a není třeba je ani dofukovat. Nemají proto ani ventil. Do terénu jsou zcela vhodná a s koly plně pěnovými toho mnoho společného nemají.

Existují pak i (bezúdržbová) kola plněná gelem, kde roli pěny plní gel, jinak je princip velmi podobný. Jsou o něco těžší, ale jinak také dobrou variací nafukovaček do terénu. Já jen, abys do budoucna poznala i tuto možnost. 🙂


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.