Sporťák Valco Snap 4 - jaký vybrat?

terka555
1. únor 2019

Budu porizovat sportak a stale se nemuzu rozhodnout, jaky typ Valco Snap 4 poridit. Urcite chci Sport, ale jinak je snad 5druhu a ja porad nevim. Hodne me zaujal Trend ale ta cena je dost vysoka. Jaky typ mate a podle ceho jste se rozhodly nakonec vy? Dekuju🙂

martaskaaa
1. únor 2019

háčkuji se, taky přemýšlím o Valco a nebo Britax, ale většina chválí ten Valco (jen teda nevím taky který typ by byl fajn). Potřebuji nejaky skladný, lehký a aby šel zvednout nánožník nahoru když by malej spinkal a nevisely mu nožky dolů (prý to ty starší verze nemají)

terka555
autor
1. únor 2019

@martaskaaa presne tak, taky jsrm premyslela nad Britax, ale pak jsem ho zkousela v obchode a je tezsi a navic ten co se mi libil nemel prave na nozicky nahoru😐a ja pravda ze ten Valco je extra lehky a ise mi libi ze si kdyz tak muzu nechat usit strisku jakou budu barevne chtit, ale ten typ vubec nevim. Moc se mi libi ten trend ale 11000 je dost.. 🤔Tak cekam jestli nekdo napise nejakou levnejsi variantu a nebo pockame jestli nebude nejaka slevova akce no🤷‍♀️

ewinka64
1. únor 2019

sport a obyč valco tam je rozdíl v kolech , sport má nafukovačky, polohování nohou nemá pouze starší verze , to byli ty první , co přišli na trh , takže polohování mají , jinak tailor jsou jen potahy... + ta koženková madla, dnes se vše dá dotunit nechat ušít na zakázku , britax jsem měla taky, nevyhovovalo mi skládání sedákem ven, je také těžší , polohování nohou má jen řada agile plus , motion teď nevím, zda se už začal dělat taky

elinkav
1. únor 2019

@terka555 máme Valco snap 4 sport s nafukovacími koly, jsem s ním spokojená. Používali jsme ho od Elišky 17 měsíců, do té doby jsem měla kočár z dvojkombinace. Je to obrovský rozdíl, Valco je lehoučký, skladný. Teď je Elišce 27 měsíců a už ho moc nepoužívám, protože chodíme spíš pěšky, nebo si dojedeme autem. Po roce používání je jako nový, za tu cenu (8900) super..

terka555
autor
1. únor 2019

@elinkav me prave prislo ze jsem jich v obchode videla vic. Ale u toho trendu mi prijde ze je takovy pevnejsi, jakoby vic uveze a je fakt, ze se mi libi nejvic, ani by mi nevadilo kdyby to ty kozenkovy nemelo, ty se mi ani nelibeji😂ale typove me zaujal jen tech 11 se mi do toho davat nechce, 😂jinak uz jsem rozhodla urcite pro Valco🙂

ivuska1986
1. únor 2019

@martaskaaa Valco je oproti Britaxu cca o dvě kila lehčí, teda pokud nechceš tu nejnovější verzi Valca, ten mi přijde stejně těžký jako běžný kočár

puhelin
1. únor 2019

Mne se u Britaxu nelibilo, ze kdyz se slozi, je ta sedaci cast vne, takze se snadneji uspini, treba v kufru auta, nebo pri prenaseni. Mam Valco Snap 4 Sport a nedam na neho dopustit. Dcerce by v dobe narozeni druheho miminka melo byt 28 mesicu a rada se vozi, prestoze uz s jistotou beha. Takze miminko dam radeji do satku a dcerku necham se vozit ve Valcu. Priznam se, ze se mi zpet k nasi dvojkombinaci vracet nechce. Zvykla jsem si na mekkou jizdu, skladnost, lehkost. Bydlime na vesnici, takze chodime hodne do lesa a po polnich cestach.

miba10
1. únor 2019

Přidávám se, rozhoduji se úplně stejně. Jen se mi u Valca nezdá ta "šustakovina" 🙄 ještě mě zaujalo Joie literax 4 air. I cena je celkem příznivá a přijde mi to jako střed mezi Valcem a Britaxem. Já mám dvojkombinaci od Taka. Je super, ale těžká jako 🐷. Takže bych potřebovala něco lehčího a skladnejsiho. Navíc jsem těhotná tak už ten těžký moc tahat nechci

terka555
autor
1. únor 2019

@miba10 prave proto bych radsi Trend ktery ma strisku latkovou, ale zase hodne si chvalehi tu sustakovou, ze jde dobre omyvat. Ale ja ji mam ted na korbe a nic moc. Takze sportak radsi latkovy a asi preci jen pujdu do toho Trendu ikdyt je drahej, planuju jeste jedno takze na ty dve deti je podle me investice dobra🙂 mam taky dvojkombinaci ale malyho s ni uz ted neusnesu a to bude mit pul roku teprve😂

miba10
1. únor 2019

@terka555 no ono nejde jen o tu stříšku, ale celkově. Mám strach aby v zimě to neprofouklo nebo tak. Male je teď 14 měsíců a druhé čekáme na začátku května. Malá toho zatím moc neujde, chodí teprve měsíc, takze budeme pořizovat ještě sourozenecký

kachna001
1. únor 2019

Valco je lehčí, ale o něco užší než britax, ale hlavně je děsně populární, takže se na něj šíje spousta doplňků, což je boží 🙃 zvažovala jsem sport verzi, kvůli nafukovacím kolům, ale nakonec jsem se rozhodla pro Joie, protože tam chci vozit ještě nesedící dítě a Valco není vůbec odpružený

puhelin
1. únor 2019

@miba10 Dcerka ma 22 mesicu a kdyz jsme na horach, je ve Valcu (Snap 4 Sport) oblecena jakoby behala venku (oteplovaky, bunda, zimni boty, tepla cepice, rukavice), jen v zimnim fusaku, protoze to se nehybe a prochladla by. Strisku ma shrnutou, rada kouka vsude. Pres fusak ma nanoznik.

malytlustyhroch
1. únor 2019

@martaskaaa my mame 2 roky starej, u nej uz nozni operka zvednout jde, potiz je, ze nahoru ji zvedne snadno i rocni dite v mziku, a dat ji dolu je ukol pro tri dospele ruce (pojistka vlevo, vpravo, a jednou rukou to tlacit dolu), na to nadavam, ale mozna, ze kdyz je dite pripoutany, tak tam nedosahne (syn jezdi nepripoutanej). Taky si clovek musi vybrat,: bud vyuzije ulozne prostory (pod madlem a pod kocarem), nebo to, ze se kocar snadno sklada, protoze plnej se samozrejme moc snadno slozit neda. Jinak je skvelej, vydrzi zda se mi hodne, sjizdime schody, rozkladame a skladame cca 1x za tyden, zvedam ho v mhd a presto nikde neni nic rozvrzanyho. Dokonce i ta nozni brzda drzi, i kdyz na pohled mi prisla krehka, tak s ni zadny problem nebyl. Mame penova kolecka, a ty teda nezvladaji projet teren ( sisky, pisek atd.). Ale jinak jsem z vyberem spokojena.

malytlustyhroch
1. únor 2019

@miba10 jo, ta sustakovina uvnitr je na leto problematicka, v lete mel syn pod sebou vzdky podlozku, jinak by se hrozne potil. Nevim jestli to jine kocary maji lip. Plus je, ze ten material zustava porad cisty.

cuuza
1. únor 2019

Mám Valco Sport ze šustakoviny a spokojenost, v zimě fusak a jinak podložka a prcek spokojený a já také. Kupovala jsem za 6 tisíc, navíc jen podložku a potahy madel. Naprosto chápu, proč ho má každá druhá. U té šusťákoviny je super, že se dají měnit barvy, spousta holek je šije na zakázku, takže není problém mít z tuctoveho originální kočár 👍