Sportovní kočárek do terénu

kubacer
15. srp 2016

Ahoj,

Snad nevadi ze jsem chlap 🙂 Vybiram kocarek pro nasi malou. Ma ted 4 mesice. A hlubokou korbu co mame pujcenou tak ji je uz mala. Korba ja kratka a ona ma nohy jak chobotnice dlouhy takze se tam uz krci a nemuze se pekne natahnout. Tak proto chceme novy ale hluboka korba je uz asi zbytecna proto jsme si rekli ze ji poridime nejaky dobry kvalitni sportak ktery vyuzije od ted az do te doby dokut zvladne neco vic ujit po svych nozickach a nebude se chtit vozit 🙂 A taky aby to bylo celkem odolne do mesta na kostky hrboly atd a aby to zvladlo i pole louky lesy proste teren 🙂

Mame zatim tak nejak predbezne vybrany Jané Crosswalk 2016.

Mate s nim nekdo nejake zkusnosti ?
Pripadne muzete mi doporucit neco jineho co by splnovalo nase pozadavky ?
(otocna korba aby se mohla divat na nas, a aby to slo dat uplne do lehu, odpruzena kola atd atd vice mene jen jane crosswalk splnuje vse jen nevime jak se tam vleze dite kdyz bude mit treba 3 roky.)

Diky vsem za rady 🙂

yerry
16. srp 2016

@kubacer naudar chlape 😀
Taky vyburam kocar pro sve druhe dite. A tim ze je ti druhe zvazuji ze koupim starsi. Ja mam v merku take jane teda slalom na crosswalk jsem se jeste nedivala... nic mene mne se libi jane hlavne pro svou vahu kolem 11 kg ( pri prvnim diteti jsem mela kocar ktery vazil 17 kg)
Takze ta mne jane ano a sama si pockam co tu tady ostatni maminky ( nebo i tatinkove ) napisou

anazuzzuzana
16. srp 2016

já mám Jané Slalom Pro - trojkolka, takže má všechny výhody a nevýhody trojkolky a za ten kočár bych dýchala... skvěle se řídá ve městě a při aretaci předního kola i v přírodě. Je prostorný a lze dobře polohovat, skvěle se skládá... bez problému jde celý vyprat... prostě super 🙂

eliskaxox
16. srp 2016

Ja mam Concord Wanderer a jsem mooc spokojena. Ma odpruzena vsechny 4 kola, sedacka po i proti smeru, plocha pro dite 107x 39 cm!! Muj pritel ho miluje,protoze nemusi resit kudy jede, jestli je tam dira nebo hrbol, proste jede a kocarek si poradi. Na bazarku se k nemu da dokoupit autosedacka- concord Air, Ion a ta se pripevnuje bezadapterove.

eliskaxox
16. srp 2016

Jo mela jsem doma i Slalom ale oproti Wandererovi, je to takovy chudsi,tvrdsi a mensi braska.

kubacer
autor
16. srp 2016

My máme právě z tříkolky strach že to nebude v tom terénu ideální a že když dítě bude samo vylézat že se to překlopí 🙂

myshoun
16. srp 2016

Těch trikol bych se nebala. Mam peg perego gt3, což je skvělý kocar do terénu i na sport, zatím nikdy nezklamal. Jediný minus je, ze je těžší, ale i já ho nacpu do citroenu C1. Je opravdu prostorný a pro velké dítě ideál. Jinak Jané slalom je taky super volba. Osobně bych šla do bazaroveho kousku, Jané i PP jsou dobre značky a dost toho vydrží.

zuvi
16. srp 2016

My máme X-lander x1, sice se nedá otočit sportak proti směru jízdy, ale jinak do terénu je naprosto vybornej. Takovej malej tank to je, jestli tušíte jak vypadá cesta z Lucni boudy na Sněžku tak kočárek to obstál skvěle a malej celou dobu spal. Jinak ma odpružení všech kol s možnosti vlastního nastavení. Sportak je hodně prostornej a 3-létě dítě se určitě vejde.

kubacer
autor
16. srp 2016

Tak jsem tedy objednal tento kocar http://www.pinkorblue.cz/jane-crosswalk-soil-20... dnes jsme si jej byli zkusit atd a tak zaujal nas ze vsech nejvice jen resime co na zimu fusak nebo nanoznik ?

http://www.janecz.cz/?product=fusak-nest-plus-j...
http://www.janecz.cz/?product=nanoznik-jane

veraga
16. srp 2016

Rozhodovali jsme se mezi Jané Crosswalk a Trider. Osahali jsme oba dva a nakonec vyhrál Trider. Oproti Crosswalku mi s Triderem jízda přišla malinko lehčí, příjemnější. Lépe se mi s ním zatáčelo. Navzdory tomu, že je Trider tříkolka, zvládá i horší terén. Denně jsme s ním v lese. Crosswalk je ale taky fajn 🙂.

lucyp13
16. srp 2016

Mám crosse a je fajn,zkuste juknout na emimino.cz,je tam o nem diskuze,to samé tady ;) nechce se mi to znovu vypisovat

terinda
16. srp 2016

Super je Concord Wanderer, pruží, je do terénu a pohodlný pro dítě 😉

kubacer
autor
16. srp 2016

@lucyp13 jj to jsem cetl ale je to pomerne starsi debata proto me zajimalo novejsi info 🙂 jelikoz nekdo i rika ze to je dost poruchovy kocar a dost jich je na reklamacich.

kubacer
autor
16. srp 2016

@veraga to bych rekl ze bude asi stejne jen bude rozdil v tom 3 a 4 kola 🙂 no uz ho mame objednany tak jsem zvedavy jaky bude hlavne mame obavy aby vse fungovala jak ma 🙂 u vas zatim vse v poradku ? taky jsem chtel nejaka tvrda kola jako z peny nebo tak ... jelikoz ty nafukovaci moc nemusim a mel bych strach ze by jsme jeli nekam na vylet kde bych pichl a clovek by sebou musel tahat pumpicku lepeni atd 🙂

kubacer
autor
16. srp 2016

@terinda to jsou prej skoro stejne kocary ze to jsou dcerine spolecnosti taky jsem na nej koukal presto nas vice zaujal jane cross vzhledem odpruzenim atd 🙂

lucyp13
17. srp 2016

@kubacer jezdím s nim skoro rok a pul,mezi tim používám i golfky a 3kolku po svagrovy a ano poruchovy je ale je to dle kus od kusu,proto už bych jane nekoupila,bohuzel nás kus byl poruchovy ale v prodejní se k tomu postavili čelem a vse vymenily takže máme design 2014 ale komponenty 2016 (hlavně na podvozku) a jezdí skvěle! Do terénu krasne odpruzuje,sklada se dobře do auta,jedine co bych k tomu nekupovala je aitosedacka,ty janecko moc neumi,meli jsme concord air safe bezadapterove dle adacu vychází vyborne v crash testech

tichackova
17. srp 2016

My mame crosswalk asi mesic a porad si na nej nemuzu zvyknout. Meli jsme Brio go, tak jsme zhyckany. Cross je oproti Briu silene tvrdej, ačkoliv ma odpruzeni zadnich kol, mam pocit, ze malej je naklepanej jak rizek. Malej kos, ktetej smrdla o obrubnik (brio ma mega kos), a vykloktana rukojet, u ktery se bojim, ze kdyz tahnu kocar do schodů, zustane mi v ruce. Brio 100% vede, ale ma jedinou nevyhodu - je neskladnej. Zatimco crosse slozim i do svy fiesty a kdyz jedeme na dovcu, vejde se do ralve na auto a kufr zustava prazdnej. Ale jinak teren zvlada paradne, otocna sedacka... No snad si zvyknu🙂

lucyp13
17. srp 2016

@tichackova to je vcelku vtipny,svagrova maa kočárek neonato puro a jak jsem zvykla z crosse ze je měkký tak ten její mi přijde silene tvrdý i když má nafukovacky ale bez těch pružin je to des,me naopak neuchvatilo brio,to houpání mi přijde fajn u korbičky ale usportaku už zbytecny,jinak ano bolavym mistem crosse je kosik,to jsem v recenzích už taky psala

tichackova
17. srp 2016

@lucyp13 No my v kocarku uspavame, tak by se nam to houpani hodilo😀 Pak i v terénu mi prijde, ze to dite aspon neni tak vydrncany. Ale oproti jinym kocarkum je to porad super, to je pravda😀

marketa11112
17. srp 2016

my mame kocarek patron.. do města podnoz trojkolku s aretaci, na vesnici, na zahradu pevnou 4- kolku. přendávám jen boudičky. synovi je 20 mesicu , je velky a ještě s e do sporaku vleze.. vidim to tak do dvou let.spinka v nem krasne i ted.. většinou 2 x denne...

kubacer
autor
17. srp 2016

@lucyp13 a co tam byva za problemy cim je poruchovy ? no ja doufam ze zrovna nas kus bude dobry :D objednavame to z pinkorblue tzn nemeckeho obchodu tak je to tak pocitove uz lepsi kvalita :D ale mame objednany ten novy 2016 tak i doufam ze ty chyby kvuli kterym se to kazilo tak nejak vyresili 🙂

kubacer
autor
17. srp 2016

@tichackova no to neni moc potesujici zprava :D a jaky mate ten 2016 ?

kubacer
autor
17. srp 2016

a ze ma maly kosik no je to skoda ale nejak s tim uz pocitame je to hold obet za to ze se nam libi a doufame ze bude dobrej do terenu a do mesta na kocici hlavy ... 🙂 jinak mame objedany nejaky hacky na tasky atd tak ten kocar celej ovesime :D

lucyp13
17. srp 2016

@kubacer myslím že se cross nvyrabi ve dvou verzích tj. Pro východní a západní trh :D takže je uplne jedno od koho to máme ;) poruchovy jsou hlavně přední kolečka (trepotaly se,zasekavaly,tahly jedním smerem)

lucyp13
17. srp 2016

@tichackova verim ze vám houpání chybi ale třeba dcera houpání nesnáší od malinka,jeste jako mimi šla do liberte po me a to málem zesilela..vubec se ji tam nelibilo...takže u nás díky bohu za nehoupaci kocar

kubacer
autor
17. srp 2016

@lucyp13 jasny ale ten pocit jak je neco z nemecka tak je to lepsi proste nejde prekonat :D .... jinak taky mam obavy z toho ze jak to mame z netu bude to horsi na reklamace ale bohuzel siroko daleko to u nas nikdo neprodavat :/ ... aha ale tak kdyz ty predni kolecka zaaretuju tak by to melo byt v pohode ne ? jsme na to zvykli nez aby byly na volno a tocily se. ja se treba i bojim ze praskne to lanko na brzdu nebo tak ... ale zase jak jsem psal doufam ze novy rok novy model tak tam neco s tim udelali ikdyz nam pani v prodejne trvrdila ze neni rozdil mezi 2015 a 2016 ze tam je jen jina barva :D tak nevim ... my chteli hlavne kocar co jde otocil aby se divala na nas a melo dobre odpruzeni a nechtel jsem nafukovaci kolecka protoze mam obavy kdyz by jsme sli na vylet a nekde pichly kolo ....

kubacer
autor
17. srp 2016

@lucyp13 a jaky ma ten cw kola ? cetl jsem nejaka pametova pena ... jsou dobra ? jak do mesta tak i do prirody atd nebo je potreba koupim dalsi sadu kol treba do prirody ?

tichackova
17. srp 2016

@kubacer Mame 2016. A kupovali jsme z handypraha.cz Na pinkorblue meli nasi barvu, ale prave jsme se bali kvuli reklamaci, tak jsme koupili jinou barvu z handy praha. Hele, uvidis. Co muze vadit me, ostatnim vadit vubec nemusi 😉 Ja fakt hodne porovnavam s tim Briem, mame ho uz 4 roky a jinej kocar jsme nikdy nemeli, tak jsem na nej hodne zvykla

tichackova
17. srp 2016

@lucyp13 Brio neni uplne houpací, jen je dobre odpruzenej, to stacilo🙂 Dcera kocar celkove nesnasela a mohl se klidne vznaset a stejne by rvala jak tur😀 Ale syn ho ma rad🙂

kubacer
autor
17. srp 2016

@tichackova no my to mame do prahy asi 400 kilometru a u nas prodavaji jen stary model 2015 ale jelikoz se nam libi a zaujal nas tak jsem uz jiny nechteli 🙂 ... my mame prvni dite a hlubkou korbu mame nejaky pujceny starsi x lander ktery nema zadne odpruzeni atd takze pro nas to bude urcite zmena k lepsimu pokud se nebude moc rozbijet 🙂

beldaaa
17. srp 2016

my máme starý kočárek Espiro atlantic a nemůžu si ho vynachválit. V terénu byl vynikající. Velká nafukovací kola přední i zadní. Silné velké pružiny na zadních kolech. Otočná kola samosebou. výška koše dost vysoká, aby nadrhnoul o terén. A co jsem velmi ocenila obrovský koš pod kočárem, což není o terénu, ale na nákupy skvělý. Výborně vymyšlené různé kapsičky a průhledy atd. Za mne skvělé a mohu jedině doporučit.