TFK Joggster Sport 2018 - jaký je?

Zodpovězené
23. lis 2018

Dobrý den,

sháním kočárek, který bude vhodný do terénu, na brusle i běhání a zaujal mě tento typ. Vážně zvládne terén? Tzn. lesní cesty s kořeny, sem tam kameny a další nerovnosti, polní cesty atd.? A dá se s ním do lesa i s novorozencem v korbičce? Nenatřásá se tam moc miminko? Vím, že běh s novorozencem není doporučen - stačí mi, abych mohla od narození na procházky do lesa. Bydlím na vesnici a kromě lesa není kam jít.

Ještě jsem se chtěla zeptat, jak je řešeno sezení ve sporťáku. Má kočárek pevná záda? Dá se sklopit až do lehu? A z čeho je vyrobeno místo pod nohama? Je to z něčeho pevného, nebo látkové? Nerada bych, aby až bude mimčo větší a bude si nastupovat a vystupovat z kočárku samo, aby se mi toto místo protrhlo.
Moc děkuji za radu. Přeji hezký den.

Ahoj,

TFK Joggster Sport,

TFK Joggster Sport

díky své tříkolové konstrukci s velkým neotočným předním kolem je určitě výbornou volbou do terénu i na sport. Nerovnosti, kameny, kořeny zvládne určitě. Do lesa s novorozencem je také vhodný - samozřejmě s novorozeňátkem je, tak jako při každém kočárku, nutné být opatrnější a jezdit raději pomaleji a klidněji - velké nerovnosti budou natřásat jakýkoliv, i dobře odpružený terénní kočárek.

Sezení Joggster Sport je neotočné, prostorné, sklopit lze pomocí pásového mechanismu až do lehu. Zádíčka jsou zpevněna, ale jsou mírně volněji řešena, než u kočárků s pevným - páčkovým polohováním. Co se pohodlí pro dítě týká, není to problém, zvláště pokud už je starší. Pokud by bylo děťátko už na vaničku velké a chyběla by ti možnost otočného sedadla, TFK nabízí i možnost volitelné 2v1 korbičky konvertibilní na sedák Multi X, se kterou je možné kočárek využívat i se sedícím dítětem směrem k sobě.

Ráda bych ještě upozornila na fakt, že v terénu anebo například při běhu je neotočné kolo velkou výhodou, při běžné procházce například po ulici či v obchodě je manipulace samozřejmě o něco náročnější. Alternativou stejné značky s kolem otočným / aretovatelným by byl TFK Joggster Trail,

TFK Joggster Trail

který zvládne obě činnosti, jeho terénní vlastnosti jsou však samozřejmě o málo horší, než u kočárku s kolem neotočným (náročnější procházky však samozřejmě zvládne také). Zmínit bych chtěla také model jiné značky - Casualplay LOOPi, který kromě verze Running na běh a do terénu můžeš spárovat i s klasickými čtyřmi koly, ať už městskými City, nebo terénnejšími nafukovacími Allroad (vše dokoupitelné), a tak mít jeden kočárek pro každou příležitost.

Casualplay LOOPi Running

Casualplay LOOPi City

Casualplay LOOPi Allroad


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.