Dobrý přírodní hydratační krém. Doporučíte, nejlépe non toxic?

optimistic
5. říj 2022

Prosím o doporučení účinného hydratačního krému, nejlépe non toxic. Mám citlivou pleť se sklonem k ucpávání pórů a momentálně velmi dehydratovanou. Děkuji.

lv
6. říj 2022

Non toxic nevim jestli jsou, ale Holoka holika aloe gel, The Ordinary sérum na hydrataci, Havlikova apotéka krémy, Bionect krem

izka1
6. říj 2022

já mám teď od kvítok meruňkový krém, jestli hodně dehydratované tak dobrý koupit i nějaké sérum- hylauronové, nebo jiné vyživující / má kvítok, já mám teď od purity vision/

gdpr
6. říj 2022

Avene mi zachránila pleť a to toho predtým za vyše 10 rokov som vyskúšala asi všetko z trhu Mixu, Biodermu, Eucerin, La Roche Possay, Cera Ve aj také menej kvalitné ako Garnier, Nivea určite si teraz nespomeniem na všetko bolo toho naozaj veľa.... a nič nezabralo až avene na odporúčanie kožnej doktorky Micelárka z rady Cleansance 2x denne (vždy po Miceláeka opláchnuť pleť čistou vodou a mať zvlášť uterák len na pleť), Termálna voda na upokojenie a hydratáciu (nechcela mi dať
Zbytočne veľa krémov ktoré by pleť mohli podráždiť) 1x denne a na noc z rady Cleansance nočný krém na nedokonalosti (upchaté póry na nose a lícach v oblasti kde zvyknú byť pehy) a rozdiel som videla už po pár dňoch teraz ho už nepoužívam každý večer ale keď počas PMS sa mi zhorší pleť on mi vždy pomôže. Ale keď chceš niečo úplne prírodné tak bola som spokojná aj s kamilkovou maskou od Yves Rocher ale žeby robila zázraky a dokázala by vyliečiť pleť to sa nedá povedať ale maličké zlepšenie na 1 maximálne 2dni som po nej videla.

dashyyy
6. říj 2022

@gdpr pleť nevyléčí krém, těch faktorů je mrak.. za mě třeba málokdo ví o dvoufázovém odlíčení, o důležitosti používat kosmetiku bez chem. sra*ek.. mně by třeba krém sám moc nepomohl, kdybych poctivě ráno a večer nečistila

cikitkapb
Autor odpověď smazal
Zobraz
martiniquest
6. říj 2022

Hlavne pod ten krem pridej poradne serum s kyselinou hyaluronovou s ruznyne velkymi molekulami, jinak se z dehydratovane pleti budes hrabat dost tezko. A samozrejmosti je poradne cisteni rano a vecer.

gdpr
7. říj 2022

@dashyyy preto aj na čistenie som autorke poradila 2x denne micelárnu vodu, ktorá je na citlivú pleť so sklonmi k problémovej lebo bez nej by ten krém asi naozaj nemal zmysel základ je mať pleť čistú a považujem to ako samozrejmosť, či už je pleť problémová alebo nie.

dashyyy
7. říj 2022

@gdpr mně třeba bylo doporučeno micelární vodu vzít a vyhodit do koše, že z dlouhodobého hlediska narušuje přirozený kožní film pleti a může to vést k dalším problémům, to jsi nějak nekoumala? Já jsem micelárku vyměnila za čistou levandulovou vodu a mycí pěnu s konjakovou houbou a boží

lobella
7. říj 2022

@optimistic pouzivam uz 2 roky od Karla Hadka materidouskovy krem, k odliceni olej pro normalni plet a levandulovou vodu, do te doby jsem bojovala s premastenou pleti,ktera byla zaroven misty vysusena,at drogerka nebo lekarna nepomohly,az Hadkova kosmetika,z ni mam plet akorat a jsem spokojena

gbp
7. říj 2022

@dashyyy moje kosmeticka se zdesila, kdyz zjistila, ze pouzivam micelarku! rikaka, ze je to dobry akorat na cesty, kdyz neni nic jineho po ruce, ze je to velke zlo.
@optimistic taky si myslim, ze jen krem to nezachrani. mam tento postup:
1. čištění: přírodní mýdlo / jednodruhový olej / 2x za týden domácí pleťový peeling+ domácí maska
2. hydrolát / květová voda / čaj
3. sérum
4. krém / domácí krém / pečující olej / máslo+olej+esence

pak to chce zjistit, co ti vyhovuje a dela dobre. co te nevysusi. jsou ruzne pletove oleje, chce to nastudovat, co ktery dela. arganovy, jojobovy, merunkovy... mam i ruzne vody - hermankovou, medunkovou. serum hyaluronove...
ta pece o plet se meni dle aktualnich potreb pleti i podle pocasi.
mam rada web econea

dashyyy
7. říj 2022

@gbp no já si myslím 😀 za mě je bomba levandulová voda, ta mi teda neskutečně sedla až jsem si vyrobila svůj olejíček 😀

optimistic
autor
7. říj 2022

@cikitkapb ano jsem, ale tam se omílaj stále ty stejné značky dokola. Navíc nesnesu moc oleje, po nich se mi rozjizdi seborea (kvasinka se zivi olejem).

optimistic
autor
7. říj 2022

Máte někdo zkušenost s dr Haushka?

martiniquest
7. říj 2022

Ad micelarka - je dobra na odliceni oci, ale ma se vzdy oplachnout necim dalsim. V zadnem pripade neenchavat na pleti a nepouzivat misto tobika. Funkci tonika je srovnani pH po vycisteni pleti, coz micelarka neudela.

ferda90
19. říj 2022

@optimistic
Ahoj, já si vyráběla domu svůj deodorant. Posílám odkaz

https://magazin.biooo.cz/zivotni-styl/slozeni-k...

Nebo na vinted je paní, která vyrábí přírodní kosmetiku včetně deodorantu. Její Nick je majabee85. Mám od ní pleťový krém a zatím spokojenost.

pinkninja
19. říj 2022

@optimistic Dr. Hauschka je urcite fajn, pokud sedne. Jako vsechno. Ale hydra sérum mám teď od Anela a je skvely!

optimistic
autor
3. lis 2022

@ferda90 děkuji, žel jedlou sodu v deodorantu nesnesu...

optimistic
autor
3. lis 2022

@pinkninja hydrakrem od haushky mi nesedl, odlicovaci a cistici pripravky ano