Kosmetika před a při těhotenství a vy?

petunkat
10. lis 2020

Ahoj všichni,
prosím vás poraďte a řekněte mi své zkušenosti ohledně kosmetiky. Plánuji těhotenství, momentálně se snažím stravovat zdravě a beru vitamíny, v tom mám celkem jasno.Ale také jsem narazila na různé články,kde doporučují v těhotenství používat spíše přírodní kosmetiku. Já si tu svou doma probrala a prolustrovala a nestačím se divit, kolik SLS,Parabenů a nevhodných látek se v ní vyskytuje.To by člověk nemohl používat snad nic.
A já se ptám jestli jste to nějak zásadně řešily,vyřadily,vyhodily a nahradily přírodní? A jestli jste to změnily už i před těhotenstvím. A zda jste si v těhotenství barvily vlasy, lakovaly nehty,líčily normálně atd? Moc díky za odpověďi🙂

mamikry
10. lis 2020

@petunkat V prvnim tehotenstvi jsem to neresila. Pak jsem postupne s kosmetikou pro prcka, kterou jsem mela jen prirodni, zacala zkouset i na sobe a uz u ni zustala. Zlepsila se mi kvalita pleti i vlasy. Ted jsem prestala uplne barvit i vlasy, tak cekam, jak to dopadne. Malemu to asi zasadne neublizi, ale porad je to chemie do tela, no.

mzacikova
10. lis 2020

Odbarvovala jsem se, líčila, nehty si občas udělala i doma gelové, když se mi chtělo. Teď při druhém to samé. Ona by se měla používat přírodní kosmetika pořád, nejen v těhotenství. Ale myslím, že na změnu kosmetiky není moc vhodná doba - pleť sama o sobě dostává zabrat. To jsme se aspoň učily na škole

lachtanice86
10. lis 2020

Barvila jsem se, chodila na nehty, používala co normálně.

lv
10. lis 2020

Neřešila jsem to, používala co obvykle, vlasy barvila, lakovala

michaela666
10. lis 2020

Obecně už dlouho používám pečující kosmetiku přírodní. Vlasy jsem si nikdy nebarvila. Líčím se decentně, převážně jenom oči, občas když někam jdeme tak rtěnku, tvářenku. Nehty si lakuju pořád. Vůbec mě nenapadlo, že bych měla v těhotenství měnit tyhle návyky.

any2any
10. lis 2020

@petunkat No, pri prvnim tehotenstvi jsem byla desne hakliva na vsechny vune, tak jsem zacala pouzivat tehotensky sprchovy olej (nejaky uplne prirodni, samozrejme neparfemovany), tuhe mydlo a sampon, nic vic jsem nesnesla. No a to mi dost zustalo i pak pri kojeni a dalsim tehu. Ted jsem tehotna potreti a stale pouzivam jen ten sprchovy olej, sampon, a stridme kosmetiku (pletovou vodu, krem). A me vlasy a plet nebyly nikdy hezci. 😁 👍
Jinak, vlasy jsem si u kadernika nechala normalne barvit behem vsech tehu/kojeni, totez liceni, ale jak jsem prestala chodit do prace, tak uz ta potreba takova nebyla, navic plet mam ted fakt peknou. 🙂