Přírodní deodorant bez sody, alkoholu a magnézia. Máte tip?

optimistic
24. črc 2022

Asi si poklepete na čelo, ale všechny tyto látky mě neskutečně dráždí. Momentálně používám zinkovou mast místo deodorantu, funguje dobře, ale asi i ucpává, jelikož po dlouhém používání se objevují bouličky v podpaží.
Prosím poraďte. Bez deodorantu být nemohu...

9radka9
24. črc 2022
optimistic
autor
24. črc 2022

@9radka9 Zapomněla jsem napsat, že deodoranty od zn Kvitok mě zase způsobují červenou vyrážku kolem podpaží. Začalo mi to asi po ročním používání těchto deo a ani pauzy nepomohly. Nevím, s tou kožní snášenlivostí je to čím dál horší...

optimistic
autor
24. črc 2022

@9radka9 Zkoušela jsem od nich jak tuhý tak krémový. Vše špatně...

optimistic
autor
24. črc 2022

@9radka9 Kamenec jsem nezkoušela kvůli hliníku. Ale možná to přehodnotim...

nitii
24. črc 2022

Zkus se porozhlednout tady - https://www.netoxickadomacnost.cz/Deodoranty-c7... 😉

optimistic
autor
24. črc 2022

@nitii Bohužel všechny deodoranty obsahují výše zmíněné. Až tedy na Kvítok, ale o tom jsem psala viz výše...

europa00
24. črc 2022

@optimistic a co odstranění pocení botulixinem ??

hojda
24. črc 2022

@optimistic evergetikon?

asongforfay
24. črc 2022

Co toto? https://www.econea.cz/lasaponaria-svezi-deodora...

Nebo jiný z tohoto e-shopu.

fifina86
24. črc 2022

@optimistic chtěla jsem ti doporučit tyto: https://www.biorythme.cz/e-shop/deodoranty?view... ale mají oxid hořečnatý :(

drep
24. črc 2022

Já mám z eko ráda biorhytme a urtekram, ale složení nastudované nemám

daisymaminka
24. črc 2022

Co deodorant od Purity Vision? Složení teda neznám, jen vím, že je non toxic.

optimistic
autor
24. črc 2022

@europa00 tak to pro mě nepřipadá v úvahu. Proto používám jen deodorant a ne antiperspirant 🙂

optimistic
autor
24. črc 2022

@daisymaminka momentálně jsem složení nehledala, ale mám pocit, že obsahuje hliník...

optimistic
autor
24. črc 2022

@hojda Tak tuhle značku absolutně neznám. Koukám na to a složení vypadá dobře. Vyzkouším. Děkuji 🙂

gbp
24. črc 2022

@optimistic co nejake bylinky? vyrobit si vlastni? recepty najdes na netu.
na nepouzivani deodorantu te vubec nebudu presvedcovat, jen napisu svoji zkusenost.
uzliny v podpazi mi reaguji na kdeco a babicka mela rakovinu prave tech uzlin. takze sem se rozhodla nepouzivat zadny, ani sprchac. potim se v podpazi opravdu hodne, proste mokre fleky mam klidne i v zime. ze zacatku to bylo hrozne, poceni opravdu hodne a zapach taky, ale tak po mesici se to zaclo lepsit. a od te doby, co nic nepouzivam, se to zlepsilo tak o 50 % nez s deodorantem.

xxx3d
24. črc 2022

Weleda citrus, existuje i v provedení roll on
nebo čistě domácí citronový - poměr přesně nevím, dá se najít na webu
jsou tam jen tři složky, voda, soda a šťáva a kúra z citronu

jinak osobně když bych chtěla přírodní, sáhla bych po kamenci, ale nemusí vyhovovat všem, to je jasný 🙂

optimistic
autor
24. črc 2022

@xxx3d soda mi právě vadí. A welleda obsahuje alkohol. Tu uz jsem taky zkoušela, moje podpaží to nesnese...

xxx3d
25. črc 2022

@optimistic
promiň, já si to blbě přečetla, místo sody jsem četla soli
no, takže zkoušela si tea tree olej?
dá se ředit i vodou, já jsem měla do kabelky i verzi roll on (používám na klíště nebo štípnutí od hmyzu)
ale čajovníkový olej je trochu specifický, ne každýmu sedne ta vůně.

normalnimatka
25. črc 2022

vyrob si deoš,k de místo ¨sody použiješ oxid zinečnatý;)

avep
25. črc 2022

https://www.aroma-zone.com/info/fiche-technique...
A co tenhle? Teď jsem si ho koupila a musím říct, že jsem zatím dost spokojená. Jinak tam objednávám i oleje a kde co, je to boží eshop.

luciee79
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
optimistic
autor
26. črc 2022

@luciee79 obsahuje magnesium

optimistic
autor
26. črc 2022

@normalnimatka to se obávám, že bude jako ta zinková mast...ale když nebude zbytí, tak vyzkouším 🙂 děkuji...

jane46
26. črc 2022

A co tenhle? Je tam ten hlinik, ale za me doporucuji.

misadan11
26. črc 2022

@optimistic nevidim tam nic z vyse zmineneho...alverde roll on...ale mozna blbe koukam🙂

normalnimatka
26. črc 2022

@optimistic no určitě jemnější, když to namícháš s přírodníma olejema a vůní.

optimistic
autor
27. črc 2022

@misadan11
Zrovna včera jsem si ho koupila. Ten sensitive. Tak uvidím 🙂

optimistic
autor
30. črc 2022

@misadan11 Tak vyzkoušeno, tuším 3 dny. A bohužel i ten sensitive alverde mě dráždí. Mám po něm vyrážku. Ale jinak funguje skvěle, zátěžové situace zvládl na 1.