Proč samoopalovací krémy na těle smrdí po spálenině?

europa00
9. črc 2020

sluníčka jsem moc nestihla nabrat, navíc jsem po tetování, které se bude dodělávat celý srpen, takže záda vůbec nevystavuji na slunce...tak jsem si řekla že to doženu opalovákem, ale vždy když jsme nějaký pořídila, tak jsem pak nadávala, protože nejen, že barvil bílé oblečení, ale po zaschnutí začal na těle zapáchat jako spálenina a udělaly to zatím všechny které jsem měla i ty drahé.

Prosím má tu někdo tip na krém který toto nedělá, nebo tak zapáchá právě ta složka která způsobuje tu pigmentaci a smrdí tak vážně všechny??
raději budu bílá než smardlavá 🙂
díky za tipy a klidně jestli někdo zkoumal proč tomu tak je

ivisek7
9. črc 2020

Já mám samoopalovací sprej od Marc Inbane a vůbec nesmrdi, krásně se roztírá, nedělá oranžové fleky. Jsem s ním moc spokojena ☺️

nejkulatoulinkatejsi
9. črc 2020

@europa00 Ten zápach má “za vinu” aktivní složka DHA - dihydroxyaceton, která právě způsobuje zhnědnutí pokožky.

europa00
autor
9. črc 2020

@nejkulatoulinkatejsi aha děkuji za info..tím pádem by neexistoval žádný který ten zápach nevydava... a zní to teda jako že to ani nap okožku nepatří .-) mrknu na netu co je to zač díky

europa00
autor
9. črc 2020

tak zjištěno, nemělo by to být závadné...ale proč to teda n+ěkomu nesmrdí?? mi brutálně, připadám si že páchnu jako by mě uškvařili...samy o sobe když k tomu k tomu čichnu nesmrdí až pri kontaktu s kůží...ještě se mám letos vdavat a jsem vápenka..na solarko taky nemůžu a nejsem jeho fanda...takže jestli tu máte další tipy díky

leniczka23
9. črc 2020

@europa00 ještě dělaj nástřik nějakej..

mariegroth
9. črc 2020

V tomhle je asi nejlepsi delat samoopalovaky, ktere se daji umyt po dvou hodinach - mam rada Loving Tan a St.Tropez

nejkulatoulinkatejsi
9. črc 2020

@europa00 Jojo, jako spálená guma. 😃 Taky mi to hrozně vadí, ale těch pár dní přežiju, pak už se přirozeně opálím a samoopoalovák není třeba. Já používám Cupucau (nevím teď přesně 😅) od Ziaja a super, opaluje postupně přirozeně, nesmrdí tolik, co jiné krémy, nedělá fleky na kůži ani na oblečení a kamarádce třeba nesmrdí vůbec (což teda nechápu, já ho cítím, i když méně než jiné krémy). No a ta cena je teda super. 🙂

verronicccas
14. črc 2020

@europa00 St. Moriz, pěna pro rychlé opálení mi voní úplně úžasně, mám od nich i pěnu pro tmavé opálení a taky vůbec žádný smrad. Pak od Yves Rocher, ten mi taky voní úplně úžasně. Mám i ten od Ziaja a ten mi trochu smrdí, ale zase to opálení je fakt všude rovnoměrný a cena super. Hrůzy typu Alverde, Sun Dance, Loreal Sublime Bronze apod. ty smrděly otřesně.