10denní miminko má neustále hlad, máte zkušenost?

kristyna90
29. bře 2015

Dobry den,uz jsem zoufala a tak se obracim pro rdu, nebo zkuseosti vas ostatnich..
mam 10ti denni miminko.. posledni 4 dny co jsme se vratili z porodnice ma neustale hlad... mlicka mam dost kdyz odstrikavam odstrikam i 140ml maly vse vypije a jeste breci a hleda a kouse si rucicky... zkousim uz i dokrmovat umelym.. nevim jestli mu to me nestaci.. ale vubec to nepomaha... mly ani nechce moc spinkat... cele noci bud kouka a nebo breci... za den naspi tak 8-10 hodin... jsem z toho vyrizena..:( stolici ma normalni oranzovou a pocuranych plinek tak kolem 6-10 za den...
prdikama bych rekla ze netrpi... masirujeme brisko.. a nic... mate nekdo podobne zkusenosti??

mandala
29. bře 2015

@kristyna90 A když teda kojíš, proč ho nenecháš najíst tak, aby měl dost ? Já první dceru kojila snad hodinu, než byla spokojená. A nebo nebolí ho bříško ? Někdy stačí nechat odříhnout v průběhu kojení a pak pokračovat.

mythologist
29. bře 2015

Ahoj @kristyna90 ,Nam v porodnici rikali: "kazde dve hodiny, 20 minut jedno prso, odrihnout, 20 minut druhe prso, odrihnout; v noci budit na jidlo a doma si to pak udelate, jak vam bude vyhovovat" - to je asi veta, ktera vystihuje, proc porodnice opousti 97% plne kojicich maminek, ktere pak ale nevydrzi kojit. A ted od statistiky k tem dulezitym vecem 😉 Gratuluji k mimcu! A k dostatku mleka! Vzdyt to je bajecna dvojka, jenom to dat dohromady 🙂 Ja jsem prvni mesic kojila pokazde hodinu, k veceru i po pulhodinach-hodinach a pak nechala syna usnout na sobe. Dulezite je pri kojeni neesemeskovat, neupdatovat facebook, nesjizdet konika, nekoukat na telly - ale koukat na decko, jak se prisava a jestli pije a polyka. A lepsi nez investovat do nutrilonu je zavolat si laktacni poradkyni, ktera ti zkontroluje prisati a povzbudi te. (Cim vic bio a batikovanych veci bude mit na sobe, tim lepe 😉 Drzim ti pesti, kojeni je perfektni nastroj na vse, a kdyz budes mit pocit, ze je to narocne, mysli na vsechen ten cas, ktery usetris, protoze nebudes muset vstavat, kupovat a michat nutrilony, sterilovat lahve, vyvarovat dudliky, vyhazovat je, protoze se na nich bude drzet kvasinka, prekladat nutrilony cajem, resit nastridacku prujmy a zacpy... A to je jenom spicka ledovce, protoze jak ti tady budou psat i dalsi holky: kojeni zdaleka neni jen o jidle 🙂

renros
29. bře 2015

Ahoj, podle toho, co píšeš, tak podle mě hlad nemá.... Já bych hledala problém v permanentním nevyspání, tím pádem přetažení a protivnosti.
Je hodně neklidný, zdá se mi, spí teda hodně málo (čímž nechci vyloučit, že někdo to tak nemá).
Já bych teda zkusila prvotně najít způsob, jak ho uspat a v jaké "poloze" bude spát dlouho. Nebála bych se pevného zavinutí podle Karpa, nebála bych se obložit polštářema, zkusit spát na břiše/na boku, změnit místo spaní (pokud je v postýlce, přestěhovat postýlku). Má dudlík?
Přes den - spí venku v kočáře? Pokud ne, šla bych do šátku. Zkoušela jsi?
Nevím, zatím je to všechno, co mě napadá.
Hlavně se tím nestresuj, máš miminko velmi čerstvě, tápeš, časem pochopíš, co potřebuje.
Držím pěsti!

betelgeuzz
29. bře 2015

@kristyna90 a kolik přibírá? to je důležitý ukazatel toho, jestli máš dost mléka. Já přišla z porodnice s dokrmem a dětská mi pak říkala, ať dokrm zruším. tak jsme jí říkala, že po kojení brečí, že má asi hlad. Tak mi řekla, že brečet může z různých důvodů, nejen kvůli hladu, a že přírůstky váhy na hlad rozhodně nevypadají. Zkus hledat i jiné důvody pláče, nejen hlad. 🙂

kristyna90
autor
29. bře 2015

@mandala nechavam ho najist jak potrebuje.. ale on ji hodinu a pak usne a dyl jak tu hodinu se mi ho nepodari udrzet vzhuru aby pil.. ale usne na 10 minut a pije znova... behem kojeni ho nechvam pocca 15 minutach odrihnout...

kristyna90
autor
29. bře 2015

@renros diky moc za rady...🙂 v kocarku mi spinka kazdy den... ale taky se ty doby zkracuji... postylku jsme prestehovali z loznice do jeho pokojiku kde s nim spim a nepomohlo... zkusili jsme i kolebku... spinka na zadickach a na boku.. dneska ted zkusim jeste to brisko...
to pevne zavinuti v tom se mi vzdycky vzteka a taky asi proto ze to neumim poradne zavinout:( polstarema obkladam nepomaha...
dudlik jsem zavrhla teda ze zacatku ted na nej nedam dopustit pac aspon chvilinku je klidny...
zkusim jeste na tobrisko tak dekujii🙂

kristyna90
autor
29. bře 2015

@betelgeuzz no jine duvody me nenapadaji... lasky ma dost i doteku .. mozna jeste vazne ty prdiky ale nevim... kdyby to byli jen prdiky byla bych stastna...

betelgeuzz
29. bře 2015

@kristyna90 prdíky, zima, teplo, nemůže usnout, těch důvodů může být spoustu. Zvyká si na tenhle svět. Některý děti prostě brečí. Zkus tzv. bílý šum, třeba pustit vysavač, fén, nepomůže to? My vysávali celý večery 😀

lv
29. bře 2015

pokud máš dost mlíka a to evidentně jo, tak ho nutrilonem necpi, není to třeba..že si kouše ručičky je normální, to není z hladu..a vydrž, je moc malý, než se naučíte spolu pořádně fungovat, trvá to celý šestinedělí, pak se nají za 15min a bude to hotový..co den v posteli, pokud můžeš, svlíknout oba a ležet, mazlit se spolu, kojit jak bude chtít, mimina holt bulí a to dost a člověk by rád pomohl a neví jak..

marecekavendulka
29. bře 2015

je to nelehke obdobi zzivani. nutrilon mu prestan davat,je to zbytecne.doporucuji spolecne spani.

evulina77
29. bře 2015

@kristyna90 koj podle potřeby mimča, přestaň dávat umelý, je to blbost, mlíka máš dost. Malej chce být u tebe a kojení je jeden způsob. Časem se to uklidní. Pro další čas doporučuji stránky kojeni.net, je tam hodně rad a třeba ti to pomůže. Víc si věř, jsi schopná ho sama uživit a jsi dobrá mamča, neboj 😀