14denní chlapeček po kojení pláče hlady, slabé mléko?

lenkarejholcova
14. říj 2015

Ahoj holky, chtěla jsem se Vás zeptat zda nekdo nemá podobný problém.. Máme 14ti denního chlapečka a poslední 2 dny mi po kojení pláče hlady. Nechávám ho na prsu přes 20 minut- vypije 90ml přesto během 15-20min opět pláč začne si cucat ručičky a musím ho dát na prso opět jinak nepřestane. Na druhem vydrží zase treba 15 min a pak se teprve pusti a usne. Denně má tak 9 plen mokrých a stolici jak kdy. Někdy ob kojení cca 4-5 jindy treba jen 2x.
Mohu mit slabe mléko nebo napadá někoho čím by to mohlo byt?
Moc dekuju

anetka1701
14. říj 2015

"slabé mléko" neexistuje :o) Já jsem osobně kojila z obou prs až do konce šestinedělí než si to sedlo - na tvém místě bych nestresovala a prostě po dokojení z jednoho mu dala druhé :o)

kajalka
14. říj 2015

Slabé mléko je naprostý kec! Koj dle jeho potřeb a neřeš to, dítě ví nejlíp, co potřebuje. Navíc se ti tvorba mléka teprve upravuje.

andelka
14. říj 2015

Nevím, nepátrala jsem, ale můj byl to samé. Od doby co jsem to přijala jako fakt, jsme byli oba mnohem spokojenější. Děti jsou v tomto velmi individuální. Kojit podle potřeby, klidně po 15minutách ještě dokojit mi poradili i v nemocnici.
Slabé mléko je pokládáno za mýtus, jehož největší průser je, že maminky znejisťuje a to škodí kojení nejvíc.

majkoz
14. říj 2015

Třeba nepláče hlady..jenom se potřebuje "ududlat ke spánku"

lenkarejholcova
autor
14. říj 2015

Dekuju za rady. Je to prvni mimčo tak se radeji zeptám nez aby mu něco chybělo 😊

anetka1701
14. říj 2015

@lenkarejholcova neboj 🙂 venku je škaredě, tak se pořádně přitulte a koj a koj a koj 🙂 čim víc bude stimulovat prsa, tím toho míčka bude víc, tak se toho neboj 🙂

ducik
14. říj 2015

@lenkarejholcova souhlas s ostatními, někteří experti jsou prostě malé prisavky 😉 mlékem to není, prostě mu dej, jak chce a neres to. Čím víc saje, tím víc mlíka bude. Jen si osetruj bradavky, tímhle častým a dlouhým sanim mohou být hodně citlivé

jerrysskating
14. říj 2015

Jak píšou holky slabé mléko neexistuje!!! Já jsem první dceru měla na prsu první 4 měsíce nonstop. Doporučuji pelíškování. Vezmeš si dítě do postele a jen kojíš třeba 2-3 dny. Jenom ležíte mazlíte se a kojíte. Než si maminka s miminkem sednou tak to chvilku trvá. Vydž a bude to v pohodě.

jitavrtule
14. říj 2015

20 minut může být na takového prťouska prostě moc krátká doba, aby se dostatečně napil. Nech ho pít jak potřebuje, prsa střídej, vykašli se na tabulky a nehlídej čas. Já na začátku kojila z obou prsů a malá klidně sosala třeba půl hodiny, 40 minut. Nemluvě o tom, že si pak po jídle ráda udělala pohodlíčko a pěkně se ududlala k spánku 🙂
Oni na to časem přijdou a pijí pak mnohem kratší dobu, užívej si to, dokud je takhle maličký!
Slabé mléko je každopádně blbost a mimčo může plakat i kvůli jiným věcem, než je hlad - může jen potřebovat tvoji blízkost nebo ho může trochu bolet bříško (a na to zas pomáhá sání z prsu)...

ladyhacek
14. říj 2015

Slabé mléko neexistuje 🙂. Já jsem syny kojila po hodině. Pak jsem začala kojit z obou prsů a to dělám dodnes (tedy když jí příkrm tak pak už někde druhé nechce a z jednoho si jen cucne 🙂.
Nám se to postupně upravilo asi po 3 týdnech z hodina na dvě 🙂. Miminka chtějí nejen jíst, al i maminku obzvlášť takhle malé byl dlouho u tebe a teď je ten svět pro něj moc veliký 🙂.
Pokud si nejsi jistá kvalitou mléka doporučuji hodně vývary, pij min 2-3 l tekutin, caro, jez vyváženou stravu a nestresuj se. přikládej jak si řekne - čase se to srovná. Šestinedělí je o tom poznat se s miminkem a sesynchronizovat se 🙂

kasli
21. led 2016

Tak hlasim ten samý problém. Synovy bude 14 dni, z porodnice nas pouštely s příkrmem, který jsem ale nedávala, protoze ho nepotřeboval, krásně papal. Jenže dnes najednou chtěl být u prsa co hodinu, vždycky chvílku sál a pak u prsa usnul. Jenze kdyz se odpojil a ja ho dala do postylky, tak řev a hlavičkou pořád hledal prso. Tak jsem ho opět dala k prsu a on opět vytuhl, následovala postýlka a opět řev a takhle pořád dokola. Večer jsem to psychicky nevydržela a dala mu příkrm, vylohl 40ml a usnul jak dub a já to obrečela. A teď nevim co! Je možné, že je líný tahat. Protože mi přijde, že mlíčko mam, alespoň ručně ze mě teče. Odsávačkou nic nevytahnu ale ručně ano. Co myslíte?

majkoz
21. led 2016

@kasli A zkoušíš ho lochtat na bradičce, tvářičkách když u sání usíná? Já být Tebou, tak nehážu flintu do žita a nedokrmovala bych ho. Třeba to dnes bylo výjimečně a zítra bude zase hezky sát. To přeci vůbec nemusí nic znamenat, že po flašce hezky usnul. Bude to dobrý, uvidíš, koj, jak si řekne a lochtej 🙂

jipe
21. led 2016

@kasli prcek mi u jídla usínal první tři týdny, jak jsem jo položila, tak řev, je potřeba budit, lochtat, prsa střídat, prostě nenechat ho spát, dokud se pořádně nenají. Já šla z porodnice taky s dokrmem a poslední jsem dala 13. den (před tím už některý den ne) a pak už nebyl potřeba, ale kojení trvalo i hodinu

kasli
21. led 2016

Lochtam, drcam, odpojim, připojim, fakt mi přijde že je líný sát. Jsem zvědava na noc, zatim spinkal krasně, kojila jsem co 3 hodiny, tak uvidim. U prvního jsem se rozkojila krásne a to jsem byla po cisaři, ted to byl normální porod a tak jsem si říkala, že kojení bude brnkačka a ono ne.

ladyhacek
21. led 2016

@kasli kolem a 3 a 6 týden (3 a 6 měsíce) nastává spurt - cca do 3 týdne jsem kojila přes dne co 1-2 hod a v noci tedy po 3h > usínal mi u kojení - začala jsem střídat prsa třeba po 5 minutách ten přes ho trochu probral - na radu dr nechat vyřvat do dalšího kojení ať se nají více - jsem nepraktikovala, ale kole toho 3 týdne jsem jeli pryč autem a tam krásně spinkal a kojila jsem po 3h vždy na parkovišti > tak nastal zlom 🙂 nebo zkusit dudlík (vím nemá se to , ale my ho máme už od porodnice - nakojila jsem dala dudlík a do postýlky on si podudal vyplivl a spal dál 🙂. Uvidíš a i kdyby jsi přikrmovala můžeš dál kojit a svět se nezboří jde hlavně o spokojenost miminka 🙂

aaggyy
22. led 2016

@kasli mimnka na prsu usinaji kdyz se zpomali tok mleka. Jakmile zacne usinat,dat na druhe prso. To ze se budi a hleda kdyz je polozene do postylky je normalni,chce byt s maminkou🙂 jestli si to muzete dovolit,lehnete si s prckem do postele a mejte ho u prsu jak bude chtit,je to jeste malinke mimi..a jinak doporucuji satek,mimi je u vas,vy mate volne ruce a ono v klidu spinka🙂