15 měsíční odmítá kojení, stalo se vám to?

duracell79
12. kvě 2013

Dobrý večer maminky, prosím Vás, stalo se Vám, že by Vám dítko začalo odmítat prsa?? U malé cca měsíc pozorujeme období vzdoru a nevím, jestli to s tím může souviset. Kojím ráno, v poledne a večer. Tak před 14ti dny 1x odmítla prs, s tím, že se mi vysmála slezla a šla si hrát. Další kojení v pohodě. Dnes, ráno nic, vysmála se mi, v poledne nic, to už se i rozčilovala a teď už se vzpouzí a brečí len si s ní sednu. Zkusila jsem jí vzít i když spala a to mě odstrčila, otočila kebuli a spala dál... Ale odstříkala jsem do sklenice a málem spolkla aj skleničku jak hltala. Co s ní?? S mlíkem nic není když ho vypije. Je mi z toho ouvej 😢

losice
12. kvě 2013

15ti mesicni ditko uz se klidne muze samo "rozhodnout", ze uz se kojit nechce. Byt tebou, nenutim ji. Lepsi, kdyz se ti odstavi prirozene a podle sveho, v klidu... A pokud ji pestre a nema zadny zdravotni problem, nestresovala bych ani ji, ani sebe.

andelka
12. kvě 2013

No, měla bys být spíš ráda, že se ti takhle z vlastní vůle odstavila. Asi má pocit že je na prso už velká. Ze skleničky si vezme, tak bych nějakou dobu odstříkávala, hlavně kvůli postupnému konci laktace, aby nebyly problémy...a pak asi skončila. Určitě bych jí prso nenutila.

janapavlik
12. kvě 2013

Mě se Ema odstavila cca v 11 měsících. Najednou nechtěla, řvala u toho, tak jsem s tím skončila. Byla to pro mě celkem úleva, poněvadž jem těch 11 měsíců odstříkávala, protože malá nechtěla pít z prsa, jen přes klobouček nebo z flašky odstříkané mléko.

zamilovanadonej
12. kvě 2013

já taky souhlasím, už bych jí nenutila 😉

andy80
12. kvě 2013

Jak píší děvčata, sama se rozhodla, že už dál nechce.

speedygon
12. kvě 2013

Naprostý souhlas s holkama....takže pozvolna ukončuj odstříkávání a bude....jsou děti, které se prsu těžce dožadují a nejde je to odnaučit ani v pozdějším věku...takže buď opravdu ráda 🙂

ilonne
12. kvě 2013

Souhlas, v 15ti m buď ráda, že si řekla sama, že už nechce 😉 . Už je dost velká 😉

duracell79
autor
12. kvě 2013

@losice
@andelka
@janapavlik
@speedygon
@ilonne
AchJoo ☹ Jako na jednu stranu bych měla po starosti... Co čtu, tak někdy jsou to boje s odstavením... Ale spíš mě to mrzí, je to dříve než jsem čekala...musím říct, že mi je celý den do breku. As za to může i ten vzdor. Odmítá vše, co jí omezuje-položení na záda. Nenechá si kápnout už ani Déčko a to dřív sama otevřela kušňu a čekala na kapku. Přebalování, oblékání - souboj, vztekání, někdy řev...nejlépe vše sama. No nenutím ji, zkouším jestli bude chtít, když nechce, nechce... Růčo-půčo odstříkám 50ml a necítím ruce, takže jsem jí to dala před spaním a snad mi ráno ta prsa neprasknou... A musím jí dávat UM, bo stačí když baští jogurty, lučinu, tvaroh atd.?? Moc vám všem děkuji...

olusenka
12. kvě 2013

taky bych to nějak nehrotila, netrápila se, prostě už třeba nechce, už se asi cítí velká holka. 🙂 Mě malý začal odmítat večerní kojení asi na roce a měsíci, vždycky si po večeři dal ještě mlíko a najednou nic. Zůstalo nám jen ranní kojení, to docela rád, ale stejně už je to že si jen cucne a pak se stejně sápe po hrnku s vodou.

olusenka
12. kvě 2013

@duracell79 náš mrňous taky asi od roka a kousek řve jak tur, vzteká se, když ho položím na záda, přebaluju, oblékám. Musím ho vždy něčím zabavit, dát mu zajímavou hračku, věc, křupku, a někdy ani to nepomůže. Holt musí vydržet. Co se týče kojení, tak máme to jedno ráno, ale nevím, kolik vypije, myslím, že je to spíš symbolické. UM nechce. K svačině mu dám nějaký tvaroh nebo jogurt asi 1-2x denně. Teď se budu snažit nahradit příjem vápníku jinak, nemusí to být nutně v mléce.

andelka
13. kvě 2013

@duracell79 nemusíš dávat UM, já taky nebudu až odstavím. Teda zpočátku asi jo, mám dvě pixle, myslela jsem že přestanu kojit dřív a vypadá to tak do 15měsíců.Ale nebudu ho ani dávat denně, spíš tak obden..taky jinak jí všechno.
Z prsou odstříkávej jen do úlevy, ony se srovnají. A pij šalvějový nebo mátový čaj 2x denně.
Já zatím kojím večer a v noci, a ráno pokud se vzbudí dřív jak v 5.30. Ale už asi skončím s večerním, protože u něj usíná a pak se vzbudí při přeložení do postýlky a řve jak tur. Asi je nasranej 😅 polední usínání bez kojení probíhá mnohem lépe. Pak skončím i s nočním a bude. Já zas nejsem typ na dlouhodobé kojení, a malej taky není žádný závislák.

ratatooy
13. kvě 2013

tak ja musim prvně říct že obdivuju všechny co kojí,ja sem teda nemela čím ale ani tak bych to nedala,nesnáším když se me nekdo dotne na prsou,sem myslela že se mi ukroutí palce na nohách ,ale myslím si že v 15m už neni problem kojit přestat,náš pil sice UM ale jen do 9m a ničemu to nevadilo když jí všechno

ivular
13. kvě 2013

@ratatooy Obdiv není na místě - já stále kojím chlapáka, kterému je už 27 m a mléka mám (a vždycky jsem měla) snad pro pět dětí, ale není to moje zásluha - prostě matička příroda 😅

ratatooy
13. kvě 2013

@ivular pro me to obdiv je,protože ja neberu kojení jako samozřejmou a přirozenou věc🙂

duracell79
autor
13. kvě 2013

@olusenka Už je as velká holka no :( Ono by mi to možná nepřišlo tak líto, kdyby to nebylo ze dne na den... Kdyby alespoň večer chtěla, bo ráno a postupně se přestávalo. Tohle je fak šok a jedno prso je v poho a druhé mě bolí, pne, mám tam jakoby u podpaží bouli a odstříkávat z něj moc nejde. AchJo...
My máme boje od 9měs. Jinak je hodňoučká, nevzteká se poslouchá...tedy teď nám to kazí ten vzdor, ale fakt je jinak zlato. Jakmile ale došlo na přebalování atd., tak prostě ne. Dřív jsem ji přeprala...teď už to je vyrovnané a kolikrát ji přebaluji, za chůze 🙂

blondynka400
13. kvě 2013

@duracell79 mně se takto odstavila sama, ale o něco později, v roce a půl... Scénář podobný jako u tebe, akorát jsme jeli na dovolenou... Kojení mi nevadilo, kojila jsem ráno a večer a pak po obědě před spaním, ale byla jsem docela ráda, že si to takto vyřešila sama. To násilné odstavování se mi nelíbí... Osobně si myslím, že když pak UM chtějí, dávat by se mělo... Ta starší ho pije dodnes, nevidím na tom nic špatného, spíš naopak...
A ty plenky, jestli jsi nezkoušela zkus ty co se navlékají jako kalhotky (třeba pampers), dítě pak při přebalování nemusí ležet a jde to krásně...

duracell79
autor
13. kvě 2013

@andelka No ve středu jdme k Dr. tak se zeptám. Ale dávat umělé se mi nece. Přemýšlím nad nějakou jetou odsávačkou, bo mám mlíka hodně a nemám šanci odstříkat ani polovinu co bych potřebovala. Malá byla kojená 3x denně...kdyby alespoň chtěla jednou za den, aby se to srovnalo. Takhle to je fakt něco. Navíc za 14dní jedeme na švagrovu svatbu a nerada bych nějaké problémy, bo zánět. Díky za radu, čajíky si koupím a začnu bumbat.
Když není zavislák, tak to jde 🙂 Naše taky není, ani se o kojení nehlásila, když jsem zapomněla... 🙂 A když slyším ty případy, že v krámě mámě servávaj triko atd. bo že mamina musí na víkend pryč, aby mohla odstavit, tak jsem docela vděčná, že to takhle zvládla sama...ale co bych momentálně dala za to, aby alespoň jednou denně mi od toho pomohla.
Kamarádka mi půjčí el.odsávačku, tak po ránu odsaju a budu postupně přestávat. Tohle fakt nejde. Dělá se mi až špatně...

duracell79
autor
13. kvě 2013

@ratatooy Já na tom jsem podobně...prsa fakt nejsou má erotogenní zóna 😀 Nemám to ráda. Proto jsem si i říkala, jak jako budu kojit, ale kupodivu mi to nevadilo...spíše naopak bo to byla hlavně ze začátku spása a úleva 🙂

ratatooy
13. kvě 2013

@duracell79 nebo homeopaika si chválí jak na spuštení laktace tak na zastavení myslim že je to ricinus comunis 9CH

andelka
13. kvě 2013

@duracell79 ono je to horší ze tří na nulu než z jednoho. Snaž se odstříkávat/odsávat tak akorát, jen abys právě nedostala zánět, ale zas aby se to moc "nemotivovalo".
Přesně tohle jsem doufala že se mi vyhne, to loudění a lezení pod tričko a naštěstí jo...klukům jsem nabízela, ale že by vyloženě se k tomu drali to ne.Malej to má před spaním asi spíš jako rituál, že je na to zvyklej. I když před pár měsíci mu nesedělo kojení po kaši, přežral se a pak blinkal...takže jsem určitě týden večer nekojila a v pohodě. Pak jsem zase začala, kvůli tekutinám na noc. Ale už pije z flašky, takže to už též nemusí řešit. A UM si taky dá, sice jen tak 100ml na zkoušku na chuť, ale dá si. Občas mu dávám přes den, mám jendu pixlu otevřenou.
Tak držím palce ať to zvládneš. 🙂

andelka
13. kvě 2013

@duracell79 jo a mi jako dlouho kojení nevadilo, ale od toho roka už to nějak bezva neprožívám..furt si nechávám ožužlávat prsa, občas se mu povede mě kusnout...prostě už cítím že bych potřebovala odstavit pomalu.

duracell79
autor
13. kvě 2013

@ivular Taky bych mohla kojit všechny děti ve městě 😀 Krásně se příroda postarala, to jo...ale co s tím vším mám teď dělat?? 😀 Jsem ráda, že alespoň 15 měs. jsme měly bezproblémové kojení...ačkoli je fajn, že samoodstavení zvládla krásně, tak jsem z toho já tedy dost na měkko ☹ Počítala jsem že kliďo do 2 let... Ale hold, už je as velká holka no...

blondynka400
13. kvě 2013

@ratatooy
@duracell79 9CH je podle mne málo, 5CH je na podporu kojení, opak je na zastavení, tak bych volila 30CH... 😉
Jo a kdyby bylo fakt nejhůř, existují i vyloženě léky, ty jsou 100%, ale brala bych to až jako poslední možnoszt)

ratatooy
13. kvě 2013

@duracell79 😀jojo erotogeni neni ani u me to šílim jen když vydím manžu jak se ke me blíží,no ja sem nemela ani kapku mleziva ani mlika proste nic,taky me v tehu prsa nebolely ani se nezvetšily(ty mam i tak dost velky takže to je dalši problem ke kojeni)a nkonec teda po 4dnech v porodce mi dr řekl že to mám dědičný

hamma
13. kvě 2013

@duracell79 Dobrý den, je možné, že vám poklesla tvorba mléka (nemůžete být těhotná?). Pokud chcete v kojení pokračovat (a ve věku vašeho dítěte je to ještě velmi důležité a přínosné - můžete si o tom přečíst zde: http://kojim.webnode.cz/pro-maminky/kojeni-star...), bylo by asi dobré podpořit tvorbu mléka. Návod, jak na to, najdete zde: http://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/ja...
Možná by vám mohly pomoci i některé informace z tohoto článku: http://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/ja...
Klidně pište do IP pro další informace.

duracell79
autor
19. kvě 2013

@andelka
@blondynka400
@ratatooy
@olusenka
Holky, moc děkuji 🙂 Mé smíření s odstavením jsem ještě neukočírovala, ale už jsem alespoň v pohodě 🙂 Nicméně poctivě odstříkávám (odsávačka je fakt echt :-P) minimálně 100-150ml za den. Uvidím prostě, jak dlouho to půjde tímto stylem...Na noc jsme koupili malé mléčnou kaši a já si zvykám jí dávat trošku víc najíst a napít před spaním, bo dříve jsem to neřešila...achjoo...a už je to fakt v pohodě jak psychické tak po fyzické stránce 🙂. Akoráte moc času na odpočinek, když spí, nemám bo sedím u tv a ždímu 😎

duracell79
autor
19. kvě 2013

@hamma Nestrašte mě... 🙂 To mě také napadlo, bo MS byla opožděná, krátká, slabá a poprvé bez těch, napíšu to blbě "očistků". Takže tedy prubnu těhu test 🙂. Moc děkuji za zajímavé články, určitě je pročtu. Malá má období vzdoru, které se stále stupňuje. Je hodná, ale všechno musí sama. Běžné věci jako přebalování, oblékání i krmení jí omezuje a buď se vzteká bo u jídla věčně stojí a vylézá ze židličky...takže to přisuzuji možná i tomu vzdoru, že prostě neposedí. Tím, že už se postupně projevuje déle, mohla začít i měně pít, len do pocitu zasycení, aby to měla rychle za sebou, a tvorba mléka poklesla...možná. Každopádně zkusím i ten těhu test 🙂
Děkuji moc!!