2 měsíční mimino a hlad

telullah
21. bře 2009

Ahojte Holki,
mám problém. Naše malá Bára má dva měsíce a přes den se mi co 1,5-2 hodiny hlásí, že má hlad. Kojím a přikrmuju Sunarem. Když jí važím před i po kojení, tak vycucne 40-60 a pak sunar 100. Nevím, co s ní dělat. Poradíte mi??

zuzik_p
21. bře 2009

Telullah,a co mas presne za problem, chtela by jsi jen kojit nebo mas pocit, ze ten interval je prilis kratky? Uz se tady hodnekrat psalo, ze zasada spravneho kojeni je prikladat male miminko co nejcasteji k prsu aby se rozbehla laktace. Pokud prikrmujes sunarem, tak se ti bude tvorit jen tolik mlicka, kolik bara vypije, tj 40-60. Jinak tento casovy interval je myslim u tak maleho miminka normalni. A proc jsi vlastne zacala prikrmovat a kdy?

chloenka
21. bře 2009

Ahoj holky, konecne vidim nekoho se stejnymi problemy jako mam ja. Mam dvou mesicni holcicku a snazim se ji kojit na plno. Mala pije docela rychle, takze nam krmeni z obou prsou trva jen 10 - 15 minut. Behem posledniho tydne mi mala zacala brecet hned po kojeni, ale vetsinou se uklidni kdyz si odrihne. V noci je to v pohode. Nakrmi se a usne i na pet hodin. Jenze pres den se nemuze dojist. Breci hlady kazde dve hodiny, po jidle nevypada moc spokojene a obcas ji ai nemuzu uklidnit. Zkusila jsem ji dat flasku a i pres to, ze uz pila z prsa, tak vypila dalsich 90ml. 😒 A potom spokojene na tri hodiny usnula.

Nevim cim to je...Mozna mi ubyva mleka. Minuly tyden jsem zacala menstruovat, coz by mohlo byt znameni. ☹

lante
21. bře 2009

chloenka, počas menzesu má vraj mliečko inú chuť, tak možno to malej vadilo a nechutilo jej.

chloenka
21. bře 2009

Aha! Diky za radu. Zkusime to nejak vydrzet a uvidime. 🙂

dnada
21. bře 2009

chloenka - z flašky to teče snadno,proto tolik ještě vypije! nedávala bych flašku,pokud chceš kojit,kazí se tím technika přisátí. Já přes den dodnes kojím co dvě hodiny a do půlroka sem kojila odpoledne od cca 4 do 8 než šel malej spát co hodinu. Sátí z prsu je namáhavé,mimčo se brzo unaví,proto chce pít hodně často. Můj prcek první měsíc jedl co hodinu a co dvě v noci. Jinak ještě můžeš zkusit dvakrát prostřídat obě prsa při kojení,aby se malá dostala i k zadnímu mlíčku 😉

telullah - zuzik má pravdu,jsi na cestě se odstavit. pokud chceš kojit a máš málo mlíčka,chce to mimčo přikládat co nejčastěji a to k oběma prsům a nejvíc kojit v noci,tvoří se pak prolaktin(ten nastartuje větší tvorbu mléka) JInak,jestli si jen myslíš ,že máš málo mléka,tzn. máš pocit prázdných prsou,ale pokud zkusíš odstříknout rukou a mlíčko teče,pak se ti jen správně prsa vyprazdňují. Jinak jak sem psala výš, miminko je ještě maličké a brzo se unaví

jinak menzes může(ale nemusí)změnit chuť mlíčka,ale určitě nezastavuje laktaci 😉 Jak sem psala telullah,kojit co nejčastěji hlavně v noci a za pár dní to bude OK 😉

chloenka
21. bře 2009

Diky dnada. O flasce to vim a proto se ji branim zuby nehty. Od te doby co se mala narodila jsem zkousela odstrikavat mleko (musela jsem jedno prso na cas vysadit kvuli problemum), ale nikdy se mi nepodarilo moc nastrikat - trosku na dne flasky. Proto jsem si myslela, ze nemam dost mleka.

Uz jsem ji zkousela dat opakovane na obe prsa, ale ona je mala "madam", jakmile to prestane pohodlne tect, tak se zacne rozcilovat a uz na to prso nechce. Pak uz to neni sani z prsa, ale olizovani prsa...

dnada
21. bře 2009

víš,ono odsát či odstříkat jde většinou hodně málo,pokud nemáš prsa vyloženě těžká nebo tvrdá,tím pádem i hooodně plná. Jinak zkoušej odstříkávat i třeba pár kapek po kojení,tím se taky podporuje laktace,ale ne do bolesti(jako že si uděláš na prsou modřiny☹ to je spíš na škodu než k dobru věci) Zkoušej prsa během kojení nahřívat a pij třeba teplý čajík, a nebo před kojením prso jako malinko protřepat v předklonu,tím se snáže spouští mlíčko.Pak ještě můžeš zkusit prs, při sání malé,chytit co nejvýš od bradavky a jemně stisknout,tím se zvýší množství vytékajícího mlíčka 😉
JInak tedy pokud se už nepřicucne po výměně prsou,tak další kojení začni tím,se kterým si zkončila to první kojení. Ze začátku má síly dost a hlad,takže ji to donutí tahat(hlavně nedávej tu flašku) pak až se začne rozčolivat nebo pouštět bradavku nabídni druhý ,plnější prs,ze kterého jí mlíčko poteče snáz 😉 uvidíš,miminko roste a sílí ,stačí to jen "přetrpět" . Vydrž, mlíčka máš určo dost 😉

Jo a ještě ,když se ti nepřisaje pak ani na jedno,tak to zkus třeba za půl hodiny. A ještě,já osobně sem odstříkávala(teda odsávala) mléko když sem byla ve vaně napařená,to šlo skoro samo 😀 Ale je fakt že rukou to trvá hrozně dlouho a pak prso i bolí,člověk si malinko pohmoždí i žlázy ☹

telullah
autor
21. bře 2009

Už v porodnici jsem měla problém s kojením, malá se nechtěla přisát a když se přisála, tak rychle usnula. Možná to bylo tím, že jsem rodila pomoci kleští. Takže jsme musely přikrmovat. Snažila jsem se kojit, jak jen malá chtěla. Když usnula, tak jsem odsávala. Vím tedy, že mléka mám málo a k plnému kojení to nevede. Přesto chci kojit dál. Kojím třeba i hodinu, ale i po hodině má Bára hlad, takže musím přikrmovat. Jen nevím, jak jí zasytit víe. Doma prostě nic nestíhám, když pořád dokolečka kojím

mousunek
21. bře 2009

telullah - a ona tu hodinu opravdu intenzivne taha, nebo jen zuzla? Neshanis odsavacku? mam pistovou a je mi k nicemu

lucia1004
21. bře 2009

ahoj telullah, ja ti radim, aby si poprosila o radu Annag, najlepsie cez temu "Dakujeme Annag"

hapkes
21. bře 2009

ahojte mi sme mali ten isty problem uz od mesiaca...tak som to vyriesila tak ze som si odstriakala 100 ml dala vypit a skusala aj 150 ...stale bol maly nervozny a plakal a hlavne chcel papat neustale...tak sme skusili dat nutrilon a bolo po problemoch..maly vydrzal 4 h bez papania a kludny...bola som z toho uplne na nervy s manzelom..tak som do druheho meisaca odsavala a pridavala materske mliecko do nutrilonu...bohuzial mojou vinou som mliecko stratila a teraz sme uz len na nutrilone..ja si to pochvalujem hlavne ze je maly spokojny a este nebol chory.klop klop klop...je to lepsie ako sa stresovat aj ked mm je mm

anezka14
22. bře 2009

ahoj maminky, my sme na tom uplne rovnako.Kubo od narodenia pil v naprosto presnych intervaloch 3 az 3,5 hod. a teraz by pil asi furt.Ja mam mlicka dost, pretoze ked nepouzijem tamponky do podprsenky, tak mi to mlicko tecie po brichu,ale kdyz z jedneho prsu kojite 25 minut, tak to by sa vyprazdnil i sud od piva 😎 takisto by som doporucula caj pre dojciace matky, hodne melty a sklenku nelka piva. 😅 teraz vyzaduje krmit hodinku co hodinku,ale zatial tie jeho potreby stiham uspokojovat 🙂 dufam, ze mi to este nejaku tu dobu vydrzi.Hlavne to ustat. Prajem vam vela trpezlivosti

telullah
autor
22. bře 2009

Ahojte, když kojím, tak měním několikrát i polohy i prsa. Vydrží tahat 40 minut čistého času. Pak usne, ale za 15 minut je vzhůru a má hlad. Tak dávám 100-120 ml Sunaru. Jenže do dvou hodin má hlad znovu. Kvůli mému kojení jsem byla asi měsíc v kontaktu s laktační poradkyni. Povedlo se mi rozkojit se z 20% na 50% dávky. Nejde mi tedy o kojení, ale o její neustalý hlad. Myslím si, že mít hlad co 1,5 hodiny je moc. Sní toho podle mě hodně. Kojím tak 8 krát za den a 3 krát v noci. Chtěla bych ty pauzy přes den protáhnout, ale nevím jak.

mousunek- odsávačku mám, taky pístovou, ale děkuji. 🙂

zuzik_p
22. bře 2009

Telullah, moje holcicka ze zacatku take vydrzela u prsu treba i hodinu. Dnes to zvladne do 5min 🙂 Myslim, ze interval 1.5 hod je v poradku, i kdyz chapu, ze se ti pak zda, ze porad jen kojis. Ja mela take tento pocit, zdalo se mi, ze nedelam nic jineho nez jen kojim. Dnes uz vim, ze to bylo ok. Ono se to casem upravi, az se nauci silneji tahat. Akorat bych se asi obavala stridani prsa a lahve - z lahve to tece samo a u prsa se musi namahat, tak treba se ji moc nechce.

telullah
autor
22. bře 2009

Takže myslíš, že je ten interval ok? Doma fakt nic nestíhám. Ikdyž dneska se drží, Už spí třetí hodinu 😀

zuzik_p
22. bře 2009

No vidis, bude to jen a jen lepsi 🙂 Slylsela jsem i holkach, co kojily co hodinu!

marfic
22. bře 2009

Ahoj, aj ja kojím skoro každú hodinku--dve a vraj je to v poriadku, malý má šesť týždňov a priberá perfektne/ za 19 dní 1120g, tak vydrž. Ani ja nič nestíham, ale už som sa trochu vycvičila. Kojila som aj hodinu, ale teraz už max. 30 minút.

telullah
autor
22. bře 2009

Tak ju, děkuji za pomoc a radu. Snad se srovnám a dokonce na jaře umyju okna 😀 Malá spala 3 hodiny 15 minut, blýská se na lepší časy

barila
7. kvě 2009

Maminy 2-3 mesacnych deticiek, ktore ste na UM. Kolko Vase babeno vypije mliecka na jeden krat, kolko mate dennu davku a ako casto papate. My sme nedavno boli nuteni prejst z MM na UM a maly je asi nedojedeny, ako to nazvala nada dr. a papal by az az. Len nechcem mu ublizit a neviem kolko mozem dat.

zeez
7. kvě 2009

Barila dava sa 150 ml/kg/na den alebo 1/6 hmotnosti mimi. tj. ked ma 3600g, tak 600 ml mlieka na den rozdelit na 6-8 davok.

simounah
7. kvě 2009

My částečně kojíme (40 - 60ml) a dokrmujeme UM 80 - 100ml (jak kdy). A jíme tak po 3 hodinách přez den (pokud spí v kočárku vydrží i 4), v noci tak po 4-5 hodinách. Pokud dám jen flašku tak vypije tak 120-140ml. I nám se stalo nedávno, že měl malý pořád hlad a ten den jedl snad každé 2 hodiny - asi měl ten růstový spurt jak se říká. Na krabicic je uvedeno množství jaké by se mělo dávat, ale já se řídím dle toho jak má on hlad. Pokud má hlad tak mu přidám. Někdy se stane, že si vytahen třeba jen 70ml - tak ho zase naopak nenutím, aby vypil všechno.

miskachrumka
8. kvě 2009

ahojte mi mame 9tyzdnov neieje vobec kojeny tak bol na nutrilone potom na nutrilone comfort ale nutrilony niesu dobre mlieka tak nam doktorka poradila humanu a je to ovela lepsie! 🙂 ma už 6200g a 62cm a to porodnu vahu mal 3300g a50cm tak ze sme stastny že rastie ako zvody!a papame kazde 3hodiny 150ml! 🙂

telullah
autor
8. kvě 2009

Tak my už jsme přešly taky jen na sunar. Máme 3,5 měsíce a 6 kg. Dělavám jí 6 krát denně 180 ml a někdy vypije všechno, někdy ne. Nenutím ji, pokud má hlad tak to sní. Pokud ne, tak nechá. Neboj se, mimi si řekne samo, kolik chce.

chloenka
28. čer 2009

Ahoj vsechny holky, co nemohly kojit.
Ja jsem tady psala v breznu, kdyz jsme zacaly mit problemy s kojenim. Tehdy mi dnada radila pokracovat v kojeni, nedavat flasku atd.... Dnes uz vim, ze to bylo uplne zbytecne. Ted je Chloe pet mesicu a kdyz se na to divam zpetne, tak lituji toho, ze jsem ji nedala flasku mnohem drive.
Ja si myslim, ze bysme mely umet poslouchat vlastni telo. U me bylo tolik znaku, ze mi kojeni proste nepujde, jen jsem je neumela rozpoznat. Uz v tehotenstvi, kdyz si vsichni stezovali jak se jim uz od zacatku nalevaji prsa, tak ja jsem az do porodu nosila tu samou podprsenku. Po porodu se mi sice prsa nalily, ale protoze jsem mela problem s popraskanyma bradavkama, tak mi jedno prso splasklo a i kdyz jsem ho pak pouzivala az do dvou mesicu, tak uz se mi nikdy z neho nepodarilo plne nakojit. Dalsim znakem bylo to, ze Chloe za deset tydnu byla porad hubenoucka a malicka a bribrala jen 750g od porodu. V osmi tydnech jsem dostala menzes a od te doby to slo s kojenim od deviti k peti. Mala zacala byt vice aktivni a mela hlad a ja jsem nebyla schopna ji uspokojit. Zacaly jsme s jednou flaskou dennne. Prvni jsem se ji snazila dat prvni na prso a pak ji dat flasku, ale do dvanacteho tydne jsem nemela co ji nabydnout. Chloe mi pak zacala pribirat az moc. Behem dvou tydnu na flasce pribrala 600g, coz bylo skoro tolik co predtim za 10 tydnu.
Dnes ma Chloe v peti mesicich 7.22kg a je to takove to spravne baculate miminko. Pro priste si vsak pamatuji jedno: "poslouchat sve vlastni telo a ne rady druhych".

momin
29. čer 2009

chloenka naprosto s tebou souhlasim... Vsude se rika kojit kojit kojit !!!! Skoro za kazdou cenu.... Kdyz sem kojila byla sem nervozni.. Bolelo to.. Mela sem malo mlika.. Tak sem kojila i co hodinu.. danecek porad plakal.. urcite ze me citil i tu nervozitu.. Pak sme dali flasku a bylo vsechno super!! maly se o 100% zmenil.. Byli sme najednou v klidu oba dva.... 😉

broskvicka21
30. čer 2009

Taky začínám mít asi potíže s mlíčkem, malý přestal přibírat. U prsu dlouho nevydrží, odtáhne se a pláče.
Holky co píše o flaškách, jak to děláte když chcete někam jet? Takhle mu můžu dát najíst kdykoliv chce, ale s flaškou???

momin
30. čer 2009

my si vzdycky berem teplou prevarenou vodu do termosky. Vydrzi tam dlouho tepla. A kdyz je moc horka tak se vzdycky najde nejake umyvadlo kde se to da pod tekouci vodou schladit.... 😉 kojeni je praktictejsi to je pravda..ale kdyz to nejde tak to nejde.. mrkniu do tema NEKOJENCI... 😉

momin
30. čer 2009

A pokud jedete nekam dal na nejakou cestu tak zastavujete na benzinkach a tam ti vzdycky trosku prevarene vody daji.... 😉

telullah
autor
30. čer 2009

Pokud to jde, tak si připravím jídlo sebou a do termoobalu. Pokud ne, tak poprosím v restauraci, na benzímce atd. Většinou jsou tam ženské a ony to chápou.

broskvicka21
1. črc 2009

Ještě jeden dotaz, jak se pozná stolice hladového dítěte? A jak často takové dítě kaká. Pořád ho sleduju jestli má opravdu málo.