25denní kojený chlapeček má strašně zapáchající prdy

ajurka
28. bře 2014

Mám 25denního chlapečka, který už 3 dny má strašně zapáchající prdy... Je plně kojený....

ajurka
autor
28. bře 2014

😕 😕 😕 😕

leg
28. bře 2014

Pokud nemá průjem či zácpu, tak bych to neřešila. Asi jste vy snědla něco trošku jiného a malej na to reaguje takto.

ajurka
autor
28. bře 2014

@leg No nekaka.. pouze když si prdne tak má jakoby malý flíček na plínce..

ajurka
autor
28. bře 2014

@leg takže má asi průjem

ajurka
autor
28. bře 2014

😕

vhovorkova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ajurka
autor
28. bře 2014

@leg tak zrovna mel prujem... vadi to tedy?

lucieandrlova
28. bře 2014

Ahoj, pokud se bude průjem opakovat vícekrát za den, jela bych k doktorce. Pokud má jen řidší stolici, dala bych probiotika. Nám doporučila pediatrička colinfant newborn hned po narození, že se jí dobře nastartuje mikroflóra a je fakt, že jsme nikdy problémy neměli... Sice stojí kolem 700 Kč, ale fakt jsme měli klid...
Jinak pokud dceři zapáchá kakání, má vždy virózu. U malých dětí to často probíhá přes střeva.

zamilovanadonej
29. bře 2014

Teda já nechápu proč by se měly hned do miminka cpát nějaké přípravky, příroda je mocná, a ví co dělat. A to se mi jako průjem nezdá, dobře si pamatuji u obou dětí, že skoro vždy měly flíček na plínce, potažmo má novorozenec řídkou stolici běžně. Pro jistotu si k lékařce skoč, ale pravděpodobně to nic nebude 😉

irennn
29. bře 2014

Dávala bych si pozor na to,co jím,to je nejdůležitější..já první týdny nejedla žádné pěčivo,ale klasické suchary, pouze vařené maso ve vodě a zeleninu a tak....řídká stolička a flíček na plínce je normální,když si prdne, tak se to tam objeví.Pokud nemá bolesti bříška, snad to nic není....ale kdyby byl třeba nafouklý,a plakal a do toho to,co píšeš, určitě bych se poradila s lékařem. Ale zřejmě je to i na něco,co jsi snědla,je potřeba to vypozorovat a kup si pro sebe od Swiss lactobacily...já je začala brát a malý měl pak lepší trávení,protože se spravilo hlavně mně!

ajurka
autor
29. bře 2014

@lucieandrlova
@irennn
@zamilovanadonej do poradny jdu 2.4 myslite, ze to staci... nebo bych s nim mela zajit hned v pondeli?

zamilovanadonej
29. bře 2014

@ajurka Pokud nemá jiné problémy, tak to stačí.

ange_de_la_morte
29. bře 2014

@zamilovanadonej : probiotikum není nic proti ničemu , naopak je prospěšné, protože málokdo má ve střevech tolik probiotické kulutury kolik by bylo dobré 😉

zamilovanadonej
29. bře 2014

@ange_de_la_morte Jasně, cpěte si do dětí co chcete, já mám svůj názor. 🙂

ange_de_la_morte
29. bře 2014

@zamilovanadonej : v obyčejném dětském jogurtu je víc škodlivin než v přírodních probiotikách pro děti - to první dítěti nedám, to druhé klidně 🙂 toť zase můj názor

zamilovanadonej
29. bře 2014

@ange_de_la_morte Marná snaha, mně je to fuk. Jogurty jsou případ sím pro sebe, takové danone je bez komentáře. A navíc to tu pisatelka neřeší.

ange_de_la_morte
29. bře 2014

@zamilovanadonej : já mám na to jiný názor, nemá cenu to řešit, každopádně regovala jsem proto, aby maminka-pisatelka měla možnost vidět že ne každý se s tvým názorem ztotoňuje, osobně si myslím že tady jsou pribiotika na místě, každá máme svůj názor, končím tuto diskusi 😉

kytkakvete
29. bře 2014

dcera smrděla víc jak 5 chlapů 😀 , jestli je plně kojený nemusí kakat několik dní i více, protože všechno stráví, pokud máš pochybnosti klidně pediatrovi zavolej, probiotika klidně dej, nejsou škodlivá naopak jsou tyto bakterie pro střevní mikrofloru prospěšné a jak bylo zmíněno, v obyčejném jogurtu je více svinstva 😉

janapavlik
29. bře 2014

Taky mladší dcera smrděla dost, když si prdla a nekadila i několik dnů (kojená). Nenapadlo mě to nijak řešit 😕 Jinak ani moc neplakala, že by jí bolelo bříško, tak jsem si říkala, že smrdí proto, že nekadila více dnů. U nás se to zlepšilo až teď s prvníma příkrmama, kadí pravidelněji, i když se říká, že po mrkvi bývá zácpa.

lakyna82
29. bře 2014

Nas maly smrdel desne, vubec nic to neznamena, je doted plne kojeny a smrdi porad🙂 Jo a z mlicka pevne hovinko neudela, v prvnich 2 mesicich mel pri kazdem prebalovani nakakano. Davam mu Biogaiu (laktobacily) a ta pomaha jen na odchod plynu, na smrad ani nahodou. Pokud neni ve stolici hlen, nikam se nezente, stejne dr.rekne, ze je to normalni.