26 měsíců kojím a stále jsem bez menstruace

elusticka
9. dub 2011

Ahojky všem, již 26 měsíců kojím a pořád jsem nedostala menstruaci. S manželem se "snažíme" o druhé mimi přes osm měsíců, teda jestli se tomu dá říct snažení, když nemám MS. Kojit jsem přestat nechtěla, doufala jsem, že MS přijde i tak, ale zatím nic. Teď už bych chtěla přestat kojit, ale malej dlouhodobě marodí, takže odstavení pořád odkládám. Ale to je na jinou diskusi.🙂 Spíš by mě zajímalo, zda jste některá taky dostala MS až takhle dlouho při kojení, nebo jste nakonec musely odstavit, aby se dostavila? Díky moc za odpovědi.🙂
PS: Prosím, názory k délce mého kojení, že už jsem měla dávno odstavit, a podobně, NEPIŠTE!!! Díky😉

dexonka
9. dub 2011

ahoj no moc tomu nerozumim, v tve situaci jsem nebyla,ale to co vím že MS neni směrodatná a řídit by ses měla ovulací....tzn. zjistit jestli se ti tvoří vajička ......jinak neporadím........

elusticka
autor
9. dub 2011

@dexonka no, to já právě nevím, jak to je, jestli můžu mít ovulaci, aniž by cyklus skončil menstruací, nebo těhotenstvím. Myslela jsem, že ano, ale dr. mi tvrdí, že bez MS ovulaci nemám. Měřím BT a podle té jsem ovulaci párkrát měla, tak fakt nevím ...🙂 Spíš doufám v ovulaci před první MS po porodu, že by se nám zadařilo a MS by tak už nepřišla. Snad jsem to napsala srozumitelně, je to složitější 🙂

stazina
9. dub 2011

AHoj , já jsem teda dostala ms od té doby, co jsem přidla příkrmy...to je v sedmém měsíci věku kluků...kolikrát denně kojíš?
Co zkusit kontryhelový čaj? ALe píšou ,že se může jen po poradě s lékařem..zkusila bych se zeptat v lékárně..pokud kojíš třeba jen ráno a v večer....mohla bys to zkusit pít vždy jen po kojení , aby to malé nemělo v mlíku..mě kontryhel krásně upravil cyklus...je jen otázka kdy ho začít pít , když by se měl pít od prvního dne ms...no, já bych zkusila prostě někdy začít a vidělo by se třeba po 14dnech měsíci, ejstli by to něco spustilo...
a před těhu si měla normální ms?

elusticka
autor
9. dub 2011

Taky jsem čekala, že ms do dvou let od porodu určo dostanu, protože většina mamin ms dostane mnohem dřív, ale bohužel nic. Kdybych nechtěla druhé mimi, tak by mě to ani netrápilo. Podle dr. jsem v pořádku, poradil mi akorát ukončit kojení, prý to tak některé maminy mají, že se jim ms vrátí až po skončení kojení. Většinou kojím ráno a večer, ale když je malej nemocnej, jako třeba teď, tak i několikrát v noci ... Kontryhelový čaj jsem zkoušela, bylo mi po něm špatně. Beru dva měsíce Gynex, prý se musí brát aspoň tři měsíce, aby měl nějaký účinek. Před těhu jsem měla ms normální, malej se nám povedl hned napoprvé.🙂

dexonka
10. dub 2011

@elusticka ale vis jak hodne holek spolihalo na to ze kdyz MS pri kojeni nemaji tak otehotnet nemuzou a zadarilo se🙂

dexonka
10. dub 2011

ale na druhou stranu pokud bys ovulaci mela ,nekam se to vajicko odplavit musi,takze bys pak dostala MS...pokud chces opravdu otehotnet,tak bych asi nespolihala na to ze jednou tu ovulaci mit budes.....

elusticka
autor
10. dub 2011

jj, to jo, ale jak píšeš, s tím vajíčkem se stát něco musí, ať MS, nebo těhu, někde jsem četla, že se to vajíčko může jen tak vstřebat i bez MS, ale nevím, co je na tom pravdy ... je mi jasný, že to bez odstavení asi nepůjde 🙂 , jen mě zajímalo, jestli to měly některý maminy podobně jako já, že takhle dlouho kojily a neměly pořád MS ...

dexonka
10. dub 2011

@elusticka procitala jsem nejaky diskuze na tohle tema jinde,hod do vyhledavace a vyleze ti,jako caste to neni ale byva to tak s tou dobou.....a jak casto kojis ted??

elusticka
autor
10. dub 2011

Jinak, díky za odpovědi 🙂

elusticka
autor
10. dub 2011

@dexonka jj, taky jsem pročítala jiný diskuze, a právě, jak píšeš, moc časté to není, takže jsem toho moc nenašla a moc se toho nedozvěděla, proto jsem to chtěla zkusit touhle cestou... o kojení jsem psala už vejš, že kojím ráno a večer, občas i v noci, když malej marodí, a bohužel teď marodí dost často ☹

aktekram
10. dub 2011

Já kojila 11 měsíců, MS jsem po celou dobu nedostala, pak už jsem malé dávala jen mlíko na noc, šla jsem za lékařem že by jsme chtěli druhé mimi, ten mi píchl vyvolávačku, další měsíc už cyklus nepřišel byla jsem těhotná.

elusticka
autor
14. dub 2011

@aktekram ahoj aktekram, pár dní jsem tu nebyla ...🙂 Jestli jsem správně pochopila, dr. ti píchl vyvolávačku i při kojení? Taky mě to napadlo, ale myslela jsem, že to nejde.

aktekram
14. dub 2011

@elusticka jo jo píchl, já mu teda řekla že už kojíme jen jednou denně a že by jsme se rádi začli snažit o druhé dítko, a on nic nenamítal 😉 (kojila jsem dál 2x denně - ráno a večer, než jsem zjistila že jsem těhotná)

elusticka
autor
14. dub 2011

@aktekram díky moc, tos mě potěšila, to jsem fakt nevěděla, bylo by to supr, kdyby mi dr. MS vyvolal, zkusím se ho na to zeptat .... o téhle možnosti nemluvil, pořád jen mluví o tom, že mám buď přestat kojit, nebo počkat 😒

srekovka
6. dub 2014

Ahoj,ja kojim stále malému ted budou dva roky a menstruaci jsem dostala až tento týden,téměř po třech letech když počítám těhotenství.

ined77
7. kvě 2014

Dobrý den maminky 🙂 ,

do naší WIKI knihovničky byl přidán nový článek Menstruace při kojení https://www.modrykonik.cz/menstruace-pri-kojeni/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a podělíte se s ostatními maminkami o své zkušenosti s menstruací při kojení. Kdy se dostavila či nedostavila, byla pravidelná nebo naopak přicházela, jak se jí chtělo? Měla menstruace vliv na kojení? Začalo miminko kojení odmítat?
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte WIKI knihovničku tvořit a rozšiřovat 🙂.
Krásný den všem.
Denisa

@srekovka @elusticka @aktekram @dexonka @stazina ... a další 🙂

ammina
15. bře 2023

@elusticka Ahoj, toto je sice stará diskuse, ale
také jsem to tak měla. Nakonec pomohlo uspávat bez prsu, tj. odstavit od večerního kojení. Přes den jsem ještě kojila na požádání, ale bez večerního kojení se MS spustila bez vyvolavacky.