2měsíční syn odmítá kojení, musím odstříkávat

aandk
19. črc 2016

Milé maminky, potřebuji prosím radu. Od narození syna ho kojím a částečně přikrmuji (Hipp 1). Na větry netrpí, stolici má pravidelnou, celkově je hodné miminko. Před každým podáním UM jsem ho asi 10-15 min. kojila, vždy z jednoho prsu. Mléka mám málo, vypil asi 20-30 ml (odhaduji). Kojím přes kloboučky, nemám bradavky a nechce se bez kloboučku vůbec přisát.
Nyní se o víkendu stalo, že jak uvidí prso, začne plakat, prohýbat se a když mu ho dát do pusinky, tak vůbec nesaje. Zkoušela jsem to několikrát, v různou denní dobu, i po UM - je to ale pořád stejné. Začala jsem mu tedy zvyšovat dávku UM. Má otázka zní - musím si mléko v prsech odstříkávat nebo se ztratí samo? Když si na prso zmáčknu (silně) začne téct mléko, je spíš průhledné.
Děkuji za rady, jsem za každou moc vděčná.

liska01
19. črc 2016

Pokud chceš dál kojit, tak by to chtělo dobrou laktační poradkyni. Seznamy jsou třeba na mamila.sk nebo kojeni.cz. Pokud chceš ukončit kojení, tak odstříkávat jen do úlevy a mléko se postupně přestane tvořit.

aandk
autor
19. črc 2016

liska01 A když žádné pnutí na prsou necítím? Nepřipadají mi ani nijak za ty dva dny nafouklé, nic. Nemůže tam to mléko zatvrdnout?

liska01
19. črc 2016

@aandk To je i dost individualní, ale už tím částečným dokrmem obzvlášť pokud bylo dlouhodobé a jestli jsi postupně zvyšovala dávky UM byl udělán první krok k odstavení. Odstavuje se postupným krácením počtu kojení. Nevím, jaký poměr MM/UM byl už před tím bojkotem kojení.

panickatlamicka
19. črc 2016

@aandk jak jsi mu davala/davas ten hipp?

aandk
autor
19. črc 2016

@panickatlamicka Normalne z lahvicky..

aandk
autor
19. črc 2016

@liska01 Davala jsem ke kojeni 120 ml a ted davam 160 ml.

pt1981
19. črc 2016

Záleží, jestli chceš v kojení pokračovat nebo přejít na UM. Moje malá neměla vůbec sílu na sání MM a já jí až do roka odstříkavala ruční odsávačkou... Je to boj a občas jsem už padala na ústa, ale bylo mi líto nevyužít, že mlíko mám 🙂

aandk
autor
19. črc 2016

@pt1981 tak to obdivuji.. ja to asi vzdam. Stejne ho moc nemam. Dekuji za reakci...

maqggienka
19. črc 2016

@aandk To bude asi tou lahvičkou, že nechce prso. Já teda nekojila, ale až bude jednou další mimi a budou problémy, vyhledám laktační poradkyni. Zkus to také. Určitě ti poradí.

pt1981
19. črc 2016

@aandk jestli ještě můžu malinko poradit... Já taky prvně moc mlíko neměla, malá šla na svět císařem... V porodnici mi mlíko jen kapalo a to tam byla elektronická odsávačka. Doma jsem se rozhodla, že zkusím vše a odsávala jsem každý dvě hodiny i v noci. A opravdu se mlíko dotvořilo. Kde je poptávka, je i vydávka 🙂 . Ale vím, že každý na to nervy nemá... Vytahaná prsa a bradaviy kolikrát až do krve... Však zvaž svoje možnosti a podle toho se rozhodni. I když přejdeš na UM, hlavní je, že budeš mít spokojený miminko a ty budeš v pohodě 🙂

veritanas
19. črc 2016

no, já měla podobný problém...a nedopadlo to, ani po poradě s LP...mléko odešlo...i když jsem poctivě 3 měsíce odstříkávala, aby malý měl alespoň do 6. měsíce nějaké MM...nedá se..někdy to prostě tak je..bohužel..:(( ale svět se nezboří, je na sunaru no boože..:D ale klidně to může být tou lahvičkou..zkoušela jsi i alternativní metody dokrmu? sondičkou, lžičkou a nebo stříkačkou? Také je možné, (to mi dělal syn), že mléko je až moc vzadu a nechce se u tahat i když mléko je...

bebe_84
19. črc 2016

Kojení se dá zachránit i s už podávaným UM. Sama jsem si tím u první dcery prošla a rvala se za kojení jak lvice. A boj jsme vyhrály - kojila jsem nakonec rok. 🙂 Homeopatika, navyšování laktace odsáváním...
Jinak s tím pláčem a bojkotem kojení - tím jsem si prošla pro změnu s druhou dcerou, taky tak nějak v 1,5-2 měsících 😅 - dobrý psycho. Jen viděla prso, vyváděla jak šílená, nešla utišit. Bylo to náročný, ale zkoušely jsme různý polohy, až jí jedna sedla. Už je jí 4,5 měsíce a kojíme pořád (a doufám, že dlouho budeme) . Taky jsem vysledovala, že vyváděla, když byla unavená - nejhorší to bylo před spaním.

Takže asi teď záleží na tobě, jestli kojit chceš nebo ne a podle toho se zařídit. 😉

aandk
autor
19. črc 2016

@bebe_84 Zkousela jsem to prave po koupani nebo i po dele jak trech hodinach, aby byl vic hladovy a nic. Dale take v leze, i s rou lahvickou, aby ji potahl a pak jsem hned nabidla prso a nic. Prijde mi, jak kdyby to chapal a rekl si: ,, prece se nebudu namahat, kdyz pak dostanu z lahve" ☺ Nastesti nam UM moc vyhovuje, tak to neni takovy problem.

bebe_84
20. črc 2016

@aandk asi to z prsa tak dobře neteče jak z lahvičky. 🙂

panickatlamicka
20. črc 2016

@aandk tak to se nediv,ze pak nechce prso. Ten dokrm mas davat cevkou po prste. Zbytecne sis znicila kojeni. Ale zalezi jen na tobe,zda to chces zachranit ( jde to). Podanim mlicka z lahve klesa laktace z duvodu,ze kojenec odmita prso,nebot z lahve to tece lepe. Skoda,spis vidim,ze chces dat radeji um. Coz je samozrejme tvoje vec. 🙂 jen abys vedela,ze to neni uplne nezbytny krok 🙂

liska01
20. črc 2016

@aandk To je prostě klasický bojkot kojení. Dal by se i překonat. Kamarádka si to taky podělala dokrmem z flašky, ale nakonec se nedala a i když to bylo peklo, tak se po 5m rozkojila a kojila dcerku do dvou let. 🙂 Existuje také metoda stlačování prsa a miminku se lépe saje. Ale bojkot chce začít řešit HNED! Já zažila dokonce dva. Jeden ve 4m a jeden v 15m a i když na mě v těch 4m dětská doktorka vysloveně tlačila ať dám dokrm, tak jsem nedala ani cévkou. A i když to bylo peklo, kdy jsem brečela já i dcera, tak jsem to zvládly. Chce to jen hledat informace. Dětská taky tvrdila, že ve 4m už není žádná tragédie když přejdu na UM. Pro mne by to teda tragédie byla a nakonec to šlo. 🙂

bebe_84
20. črc 2016

@liska01 ty jsi taky dobry bojovnik. 🙂 prece nas ti mali lumpove neporazi,ze? 😀

liska01
20. črc 2016

@bebe_84 😀 Tak zrovna v tomhle jsem měla docela jasno.

bebe_84
20. črc 2016

@liska01 ja se v tomhle umim taky zabejcit,ac mi cela rodina furt dokola opakovala,at uz to proboha vzdam. 🙂)