3,5 měsíční miminko přestalo kadit. Může mít zácpu?

meleri
28. únor 2009

nevím, jestli to tu už někdo řešil, ale máme tři a půl měsíční miminko, plně kojené, které do tedka krásně kakalo i 8x denně, a ode dne prvního očkování prostě přestal kadit. plínka čistá, jen moč.

Já vím, všude se píše že když je kojený, tak se nemusí vykakat klidně i deset dní, ale mi přijde že už i těch 5 dní je fakt extrém..šla jsem do lékárny, tam mi doporučili dávat mezi kojením vodu, a dali mi projímadlo pro kojence.

Já měla strach mu to projímadlo dát, je to takový gel, tak jsem mu s tím pomazala trochu konečník a z ničehonic začal tlačit, a přišla taková nálož, že jsem to ještě neviděla..

Dneska jsme udělali to samé a zas..

Tak jaké pak že kojené dítě v těch střevech nic nemá a tudíž nekadí?

Nemůže to být tím, že má zácpu a nebo že přestal tlačit? mám taky pocit, že se snaží daleko míň.

co s takovým miminkem které to v sobě zadržuje, nevím..máte někdo zkušenosti? co mu třeba dávat mrkvovou štávu, je pravda že to pomáhá?

dík...🙂

kamanka
5. bře 2009

já dávám od včerejška švestkovou šťávu a nic☹ Včera vypil cca 80ml, nic moc, ale když toho do něj víc nedostanu? ☹ Dnes taky ještě nekadil☹ Večer tlačil jako o život, ale nic, dnes jsem si nechala koupit tu rourku, tak uvidíme!

meleri
autor
5. bře 2009

já zkusila štávu ze syrové mrkve, dala jsem mu ji předevčírem a včera, dneska se vykadil, a hovinko bylo takové do oranžova, tak si říkám jestli to nezabírá...ty švestky právě že nemůžu sehnat..
jinak asi i záleží na tom co jíme..
jo ta rourka prý pomáhá..já ji teda nemám ale hodně lidí psalo že je to dobrý..

alterna
5. bře 2009

Při jen plném kojení opravdu nemusej kakat i 14 dní. Já kojila malou plně 6 měsíců, nedavala jsem žádné jiné tekutiny. Asi dvakát nekakala 12 dní. Zadne obtíže neměla, prdíky šli v pohodě.

martule20
6. bře 2009

kamanka: Nám se to teda takhle na dlouho nestalo, ale malá měla zácpu po mrkvi a banánech. Tak jsem si dávala hodně pozor na to, co baští a zabíral příkrm brokolice, švestky a já se cpala švestkovým kompotem, aby
mu jí to i v tom mlíku pomohlo...

kamanka
6. bře 2009

Děkuji, děkuji moc za rady🙂 Hned jdu zaúkolovat přítele, ať nakoupí švestkový kompoty🙂 Právě pořád přemýšlím nad tím, co tak jím, co by mu mohlo vadit, ale nemůžu na nic přijít...

kamanka
6. bře 2009

Tak, holky, malej se probudil a začal tlačit, první bobek mu dal dost zabrat, skoro plakal, tak jsem ho šla posadit na nočníček a tam už to šlo líp🙂 Já jsem tak ráda!!!

mollyweasley
6. bře 2009

Holky, nevím, kolik stojí ty různé švestkové šťávy, ale mi (dospělému) zaručeně pomáhá, když si trochu nakrájím asi 10 sušených švestek, v hrnku je zaliju horkou vodou, nechám louhovat - klidně i půl dne a pak to vypiju. Zbytek švestek sním, malé dítě asi ne, ale myslím, že není problém mu je třeba nějak namixovat do jogurtu.

oriorin
6. bře 2009

Ahoj holky,
nahodou jsem narazila na tohle tema a zacetla se do nej.

Tak ja muzu rict z vlastni zkusenosti, ze nam fakt nepomohlo nic. A tady je to jak to bylo u nas, docela brutalni, ale uz je to za nama.
Takze Adela v sestinedeli kakala fakt pri kazdym prebalovani. Sestinedeli skoncilo v sobotu a holky od nedele nic. Jak se vsude pise, ze plne kojene dite nemusi po sestinedeli kakat i nekolik dnu. No tak jsem tomu verila, ikdyz mi to teda vadilo a bylo mi Adi lito. Jenze u nas se interval kakani stanovil na 19 ti dnech!!! Jako fakt.
Chodili jsme vsude mozne. Pediatricka vzdy prohmatala bricho a rekla, ze tam fakt stolici nema, ze asi vse spotrebuje, jenze me to taky prislo divny, kdyz pak po tech 19ti dnech byla posrana i pulka bytu 😀 takze to tam musela prece nejak zadrzovat. Nejhorsi bylo, ze tak po 10 ti dnech, ji to evidentne trapilo, vic tlacila, prdela,brecela, noce byly horsi, ale nic nepomahalo. Dokonce jsme chodili i ke gastroenterologovi. Ten ji tam chudince narval obrouvskou rektalni rourku pro dospely, protoze ta mala ji nic neudelala a po te se teda vykalala, ale pak zas 19 dni nic. No ja jsem byla fakt vyrizena. Pila jsem vsechny mozny caje, Adele jsem davala vsechny mozny stavicky, svestkovou, mrkvovou, caj ji moc nechutnal. No ale stejne to nikam nevedlo. Takze jsem to proste vydrzela a kvuli tomu jsme zacali s prikrmovanim uz v 5 a pul mesicich. No a od te doby HURA!!! Kaka krasne i treba dvakrat denne. Ale zacatek byl taky krusnej, sice kakala, ale se slzama v ocich, jak ten bobek byl tuhej. Takze znova na poradu k tomu gastroentorologovi, kterej rekl, at ji davam jednou denne, trochu jogurtu do ovocny presnidavny a fakt je to asi tim. Jsem za to desne rada, protoze to tlaceni s placem bylo snad jeste horsi nez 19 dni nekakat.
Taky nam doktorka predepslala to projimadlo lactulosu, ale nevim jestli extra zabrala, spis nam fakt pomahaj ty bily jogurty.
Tak Meleri, vydrz a snad se to uz brzo zlepsi. Mozna fakt zatim kdyz kojis zkus tu lactulosu.

Pardon za preklepy, dite mi visi na ruce 😉

mikulka
6. bře 2009

orion, to sis užila!

Prosím tě, mně dr, naopak řekla, že nezačneme s příkrmama, protože ty ještě stoličku zhirší, My s tím máme velké problémy. Mohla bys mi říct, jak jsi začal s příkrmama, tedy třeba čím jsi začala (když mrkev staví) a jak to pokračovalo. Moc prosím, písni mi di IP, nebo sem. Dost se tím trápím.

meleri
autor
6. bře 2009

holky tak asi má pomalejší trávení..ve středu sem mu dala štávu z mrkve, a ve čtvrtek a dneska se vykadil, a bylo to takové do oranžova, tak hádám z té mrkve..

takže já můžu jen doporučit, tu štávu z mrkve, navíc mu to strašně chutná...akorát mi říkala doktorka at zas moc nedávám že pak bude žlutý..

kamanka
6. bře 2009

tak to je síla, oriorin☹! My měli rekord 11 dní, ale to fakt jen jednou za tu celou dobu, jinak fakt těch 7-9 dní! No to bych už byla na psychině za 19 dní! Je zajímavé, že ze začátku, když kadil jednou za čas, a pak se pokadil, tak to měl snad i za krkem, ale tak po měsíci, i když kadil po 9 dnech, měl stolici takovou normální!

meleri
autor
6. bře 2009

ahojky Oriorin,

to sis teda fakt užila krizi! chudák miminečko, to muselo být trápení..já to právě taky moc neberu ty řeči jako že tam ve střevech nic nemá, když klidně i po několika dnech tam je toho tolik že by to stačilo na tři plínky..

to je blbé že ti nic nepomohlo ale zas je to za váma a už máte klid..nás to teprv čeká ta příkrmy..asi taky začnu o trošičku dřív..

zřejmě s tím mateřským mlékem něco je...já teda jsem to už asi psala, ale myslím si že mléko jako takové zacpává, tak nevím jestli to platí i u mateřského, možná že jo kdo ví...

novako
6. bře 2009

Holky neblbněte! To je normální, že kojené dítě nekaká, resp. nekakání do 10 dnů není potřeba řešit. Malá do tří měsíců kajdila po každém kojení, pak asi týden jen jednou denně a nakonec jednou za 5 dní (pořádnou nálož). U ní to souviselo s upravením střevní mikroflory. Když se konečně usídlily ty správné bakterie, přestaly koliky a začalo kajdění jednou za pět dní. Nijak jí to nevadilo a nijak jí to neuškodilo!!! Po příkrmech kadí různě, 1x denně, ale klidně i 4x denně. Fakt, nehledejte problém tam, kde není. Podle mě je horší cpát do dítěte projímadlo.

Meleri: MM je naopak mírně projímavé. 😉 viz. http://www.rodina.cz/LLL/otec.html

kamanka
6. bře 2009

Tak máme za sebou další kakání, dnes už druhé🙂!!! Napřed to šlo zase ztuha, ale potom srajda jako blázen 😀 ! Tak buďto to budou ty šťávičky nebo že by zoubek další? Uvidíme!

oriorin
6. bře 2009

Jasne ze je normalni, kdyz kojene dite nekaka. Ale fakt treba jednou za tech 10 dni mi to teda prijde ze by melo. A u nas na tech 19 dni fakt cumeli i odbornici, viz ten gastroenerolog. Takze ja nevim co je a co neni uz moc.
A ja jsem na Adele pozorovala, ze uz ji to taky neni prijemny, byl fakt velkej rozdil v noci, jestli to byl 10 den nebo 18. Takze ja holky uplne chapu, ze chtek nejak pomoct. I ja jsem premyslela, ani ne o projimadle, protoze toho bych se bala, ze ji bude pak bolet bricho, to je prece obcas neprijemny i dospelymu, ale treba jsem myslela, ze mi da doktorka cipky nebo tak neco.
Jediny co mi dala doktorka byl Duphalac, coz je ta lactulasa a ma to akorat tu stolici zmekcovat a to mi dala, az kdyz jsem ji rikala,ze Adela kakala s brekem tuhej bobek a ten gastroenerolog, dokonce primar, tak ten jediny co resil, at ji zacnu driv prirmovat, ze ji nabyde obsah a neco proste vykadit bude muset a pak radil ty jogurty.

Takze projimadlo asi ani pro mimi neni.

No jsem ale moc rada, ze uz je to za nama, takze holky vydrzte. Snad si to ti nasi drobecci nebudou pamatovat, ze je bolelo brisko. No a treba jim to ani moc nevadi. Napriklad Adela ikdyz nekakala, tak prdela o sto sest a to prave dokotrka rikla, ze je taky hodne dulezity, ze jsou streva v poradku.

A Mikulko, k tomu prikrmovani, no vidis, co dokotr to nazor jako se vsim. Nase zase rekla, at zacnem driv 😉 Zacala jsem mrkev s bramborem, tak pul na pul a pak uz jsem ji davala spis vic brambor a pastinak nebo petrzel a jen treba jednu malou mrkvicku, pak nam hodne jede cuketa jen s bramborem a fenykl. Ten teda Adela zboznuje. No a fakt bolest bricha zmizela a to teda prvni tri mesice mela koliky sileny. Brecela do 30 ti minut po kojeni a to teda poradne.

Tak Mikulko zkus to a uvidis, taky asi zalezi, co bude Kajovi chutnat, nastesti Adelka sni vse,co se mihne kolem pusy, takze s tim problem nemame.
Ten fenykl je nasladlej, dyne taky a ten pastinak je taky moc dobrej, takze pokud ta mrkev bobek jeste zhorsi, tak to zkus nahradit necim jinym. Ja i ted porad davam mrkve jen malinko, spis teda vubec.

No a ja jsem po trech tydnech zeleniny, zacala davat odpoledne ovocnou presnidavku a to prodavaj treba jen svestky, o kterejch se taky tvrdi, ze maj zmekcovat stolici a hrusky. No a pak jsme daly uz ty zmineny jogurty. Dam ji tam do ty presnidavky tak jednu dve lzice a je to. Adus to chutna a kaka krasne.

Tak se holky mejte a at briska nebolej.

mikulka
6. bře 2009

orionko, děkuji, a prosím tě, oni prodávají i švestkový přesnídavky? A jaké značky? A hruškové, to jsem ani nevěděla...

gedgitka.a
6. bře 2009

mikulka: ahojky já kupuju našmu dráčkovi švestky a hrušky od Hippu a dávám mu je zatím jen trošku do kaše a moc mu to chutná a kaká každej den bobeček 😉 🙂 , není to slazený oproti třeba skleničkám od Hamánka, dávám teda Bio na doporučení dr kvůli atopáku 😉

kamanka
6. bře 2009

Já koupila přesnídávky Frutapura myslím že švestka s jablkem, to mi bylo porazeno!

gedgitka.a
6. bře 2009

mě bylo řečeno, že jablíčko spíš staví jakom mrkvička a, že nejlepší je švestka a hruška a je fakt, že i manža když má ouvej dá si od mámy hruškovej kompot a lítá jako blesk 😀 😀

kamanka
6. bře 2009

JO, tak aspoň vím, co tlačit při dalším těhotenství! Pokud do toho teda ještě praštím, pokud neskončím na psychině🙂

martule20
6. bře 2009

kamanka: No, u dospělých to taky funguje 🙂) A na úpravu trávení mám ještě tři ozkoušené super recepty:
bílá activia každé ráno (baštíme je s malou o sto šest a nemáme s ničím podobným problém!) , psyllium (ve
zdravé výživě nebo v lékárně ) nebo sušená syrovátka. To všechno naprosto spolehlivě trávení upraví. Jo a
ze všeho nejdůležitější je hodně pít a hýbat se, jinak se ty střeva taky nepohnou 😀

kamanka
7. bře 2009

No, to je pravda, Martule, po porodu jsem měla docela potíže, nedávno jsem dost nebo spíš pravidelně jezdila na rotopedu, pak jsem toho náhle nechala...nebyl čas...a najednou jsem začla zase špatně chodit, teď už zase 2 dny jezdím a zase se to lepší! A s tou Activií...mícháš to malé s něčím? Nebo ti to jí jen tak holé?

kamanka
7. bře 2009

Tak, už zase tlačíme, takže zuby jsou jisté! Jinak včera mi vypil 200ml! Dnes zatím 150ml, ale i tak je to, myslím, dobré!

megiee
9. srp 2014

Ahoj,take mam problem.Malicke je 6mesicu a z toho dva mi nekaka.Rektarni trubicka nepomaha,pani doktorka poradila probiotika a ty take nic.Stale ji kojim a samozrejme prikrmy.Zkousely jsme svestky,spenat,brokolici,vlockovy vyvar a nic.jedine co vzdy zachrani situaci je detske projimadlo,ale to nejde pokazde..nevim cco s ni dal..

cabalkova
26. srp 2014

@megiee Zkus zacit davat nejaky ten cajik mezi kojenim, at ma vic tekutin, taky resim zacpu u male, ale jsou ji teprve ctyri mesice, takze s prikrmy jeste cekame...

megiee
27. srp 2014

Dekuji,to ona piti vypije spousty.ale hlavne problem uz vyresen.Parkrat dostala tvaruzkovou pomazanku s chlebikem a vse je jak ma byt.zacala sama kakat🙂