3,5 měsíční miminko přestalo kadit. Může mít zácpu?

meleri
28. únor 2009

nevím, jestli to tu už někdo řešil, ale máme tři a půl měsíční miminko, plně kojené, které do tedka krásně kakalo i 8x denně, a ode dne prvního očkování prostě přestal kadit. plínka čistá, jen moč.

Já vím, všude se píše že když je kojený, tak se nemusí vykakat klidně i deset dní, ale mi přijde že už i těch 5 dní je fakt extrém..šla jsem do lékárny, tam mi doporučili dávat mezi kojením vodu, a dali mi projímadlo pro kojence.

Já měla strach mu to projímadlo dát, je to takový gel, tak jsem mu s tím pomazala trochu konečník a z ničehonic začal tlačit, a přišla taková nálož, že jsem to ještě neviděla..

Dneska jsme udělali to samé a zas..

Tak jaké pak že kojené dítě v těch střevech nic nemá a tudíž nekadí?

Nemůže to být tím, že má zácpu a nebo že přestal tlačit? mám taky pocit, že se snaží daleko míň.

co s takovým miminkem které to v sobě zadržuje, nevím..máte někdo zkušenosti? co mu třeba dávat mrkvovou štávu, je pravda že to pomáhá?

dík...🙂

many
28. únor 2009

jééééééééééé ☹ to jsem nikdy neslyšela,že se prodává i projímadlo pro děti 😒 no moje sestra má půlročního chlapečka a už brzo jí začal kakat po 10 dnech i později a doktorka jí nikdy nic neporadila,jen že je to normální,že rekord je kdesi 3 týdny ☹ a teď má malej půl roku,začala přikrmovat a zase problémy,ale tak už mu koupila švestkovou šťávičku,...tak snad to bude lepší,jinak taky pořád kojí 😉 nemůže to projímadlo být špatný 😒 se raději poraď i s doktorkou

mila01
28. únor 2009

Meleri - já teda nemám zkušenosti přesně s tímhle,nám se stalo to,že kolem třetího měsíce začala mít malá problém s kakáním a vykakala se jen s použitím rektální rourky.Byla jsem s tim za doktorkou,ta zjistila,že má zúžený konečník,jeli jsme s tim na vyšetření,dávaj na to taková železa do zadečku ( vypadá to podobně jako vibrátor - nevim k čemu jinému bych to přirovnala ),není to nic strašnýho,malou to vůbec nebolelo,ani jednou u toho nebulela,naopak se s vždycky krásně vykakala a za měsíc jsme byli bez problému.

Jinak ta mrkev - já bych to nedělala,mám pocit,že mrkev naopak staví.Ale nejsem si tim jistá,na netu určitě najdeš přehled šťáviček,některé mají změkčující účinek,některé normalizující a některé zpevňující,tak si podle toho vyber.

kikimaruska
28. únor 2009

mila má pravdu, mrkev staví. Švestkovou štávičku ji nařeď...nám taky pomohla.

berenika39
28. únor 2009

...když přestal, zase začne... 😀 , určitě. Kojené děti to tak mají, náš syn kakal každou neděli 😀 , fakt, i osm dní nic, pak to stálo za to. Jednou jsme udělali fotku, až na lopatkách to měl, ale tu sem nemůžu dát, je příšerná 😝 😝 😝 . Neboj, pět dní je ok. Jinak projímavý účinek má štáva švestková od HIPP. Mrkev rozhodně staví.

fiallinka
28. únor 2009

meleri, nám z ničeho nic začal z několikrát denně kadit jednou za dva dny - no není to jak u vás, ale taky z ničeho nic změna...

kamanka
28. únor 2009

Ahojky, jak psala moje sestra, náš syn přestal pravidelně kadil přesně ve dvou měsících, ale jelikož jsem plně kojila, doktorka říkala, že se nic neděje a rekord byl opravdu 11 dní! Před měsícem se nám vyklubal první zoubek, tak jsme konečně začli asi tak týden pravidelně kadit a já byla hrozně ráda, bohužel...zoubek vyrostl a kakání zase nikde! Před 3 týdny jsem začala přikrmovat a od té doby kadil zase jednou týdně...každou sobotu. Teď už to bylo i ve středu, no ale ve čtvrtek nic a večer kolem deváté šílený řvaní, muselo to pro něj být hrozný, ani jsem nevěděla, jak mu pomoct. Nakonec jsem ho posadila na nočníček a doufala, že se mu tak bude snáz tlačit...tlačil dlouho a fakt řval jako blázen, nakonec se podařilo, ale bylo to strašně tuhé! Od té doby kadí každý den, ale je to pořád tuhé (možná už to tak při těch příkrmech bývá nebo nevím), no a dnes se mi zase nezdál, tak jsem ho zase posadila na nočník a asi ho to zase trápilo, nebrečel, ale trochu při tom tlačení mrčel, ale podařilo se! Počkám pár dní a asi taky půjdu k doktorce. Možná je to tím, co zrovna sní, už jsem nasadila ty šťávičky a švestkové přesnídávky, tak uvidíme! Jsou to ale pěkný nervy.

many
28. únor 2009

jo a jakou dáváš večer kašičku 😉 rýže taky staví 😒

many
28. únor 2009

ale nevím jak velký to má vliv ☹

mikulka
28. únor 2009

PO dvou měsících je normální, že děcko už méně kaká.
meleri, projímadlo je až poslední volba. Je to pro mimi obrovská zátěž, a hodně se tím odvodňuje. Kojené díte nemusí kakat, pokud mu to nevadí.
My s tím třeba máme s malým problém. Když vidím, že mu to vadí (velké břicho, plačtivost, špatně spí), dáváme rourku. Jako poslední možnost. Jinak denně několikrát masíruju bříško, dávám vlažnou vodu...
S tím projímadlem si fakt nezahrávej. To už je lepší rourka, nebo mýdlový čípek.

Také je důležité vysadit čokoládu, rýži, vše co staví a začít jíst kompoty a hodně pít.

meleri
autor
1. bře 2009

Ahoj holky,

pečlivě jsem si to všechno přečetla,a vidím, že je to teda celkem častá věc..bohužel teda jak vidím, tak s tím moc nenaděláme..

Dík za to upozornění s mrkví..zkusím sehnat někde tu švestkovou štávu, to by bylo asi lepší.

A co kdybych mu dala fenyklový čaj?

Jinak to projímadlo mu taky nechcem dávat, dala jsem mu to páč mě vyděsili v lékárně, s tím že 5 dní je fakt limit, a pak mi máti po telefonu řekla že mu praskne střevo a at si nezahrávám. ☹

Ono to projímadlo fakt ani nešlo dát, jen jsme mu s tím pomazali zadek a najednou kadil.

Ten zůžený konečník, teda, zeptám se na to pediatričky, co mi na to řekne..

Taky mám správně brát tabletky Fe, ale vysadila sem je, mě to sice nic nedělá, ale co když to má i z toho.

Jinak doktorka nám chce dát nějaké homeopatikum, já vím, je to na bázi bylinek, atd atd, ale stejně tomu nevěřím, bůhví jaké svinstvo tam do toho dají...a vůbec, dali byste homeopatikum malému kojenci? Mi se do toho teda nechce...zkusím ty švestky!

ahojte a dík.

fim
1. bře 2009

Holky a není možné, že by to bylo tím, že mu přestává stačit "porce" mlíčka a musí se zvětšit? Teď samozřejmě mluvím o UM, pže u kojení je to jinak. Toník mi v tomto období taky přestal kakat a místo kajdy každý den byla za 2,5 dne. Ale vysvětlila jsem si to zkrátka takhle, zvýšila množství a holt někdy vypil, někdy ne. I když je fakt, že stejně už to nemá tak pravidelně. To zas ale může záležet, jak je ten den aktivní.... Nebo plácám nesmysly? Od žádné Mudry to nemám, jen vypozorované a myslím si, že je to takhle logické. 😅 😀

mikulka
1. bře 2009

meleri, tak to měl asi po tom železu, já ho bohužel musím brát a myslím, že to máem z toho.
Z prasknutí střeva nestraš, fuj. 😕 To snad ne. Já čekám většinou tak tři dny, protože pak už mu to začne vadit.
Štávy určitě zkus, jsou na to výborné. Mně žádnou bohužel malý nechce papat.

Jinak teda máme osvěčený ten mýdlový čípek, ale taky by neměl být často.

fim, no já nevím, můžeš si to vypočítat. 130-150 ml je na 1 kg váhy, to by měl vypít za den, plus mínus. Když je na UM, můžeš to krásně kontrolovat. ALe po UM bývá prý zácpa...

Holky, ale jde fakt o to, jestli to mimčům vadí...

cupi
1. bře 2009

Ahojky, taky máme s malým občas problémy. Jednou se nevykakal 4 dny. Pořád jen tlačil, ale nic z toho. Dávám mu Nutrilon AR, ve kterém je rýžový škrob a rýže staví. Doktorka mi doporučila dávat 2 lžičky heřmánkového čaje 5 minut před jídlem. Koupila jsem mu Biočaj od Babio (je od 1 týdne věku) a hned ten den se mi 7x pokakal, ale byla to hrůza, tvrdý bobky, spousta pláče. Od tý doby dobrý. 🙂 Brzy začneme dávat příkrmy, tak jsem zvědavá...

meleri
autor
1. bře 2009

já si myslím, že po tom třetím dnu mu to taky vadí...častěji pláče, málo přes den spí...prdí a tlačí a nic..

takže heřmánek pomáhá? myslela jsem, že vysušuje a zacpává? a co ten fenykl, s tím nemáte zkušenosti?

ahoj.

cupi
1. bře 2009

Heřmánek má prý mírně projímavé účinky, u nás se to teda potvrdilo. 🙂 Ještě nám doktorka doporučovala Sab simplex (ten mi Kuboušek blinká) nebo Lefax (má dlouhodobě výpadek v dodávkách 😠 ). Fenykl by mohl taky pomoct. Dávám prckovi Baby calm (obsahuje fenyklový olej) a po jeho vysazení měl zácpu. Začala jsem mu ho dávat a je to OK. 😉

ygreen
1. bře 2009

meleri: zkus od Hipp švestková přesnídávka 125ml od ukon. 4 měsíce - je skvělá - malýmu ji dávám pravidelně proti zácpě

mikulka
1. bře 2009

My fenyklový čaj dávali a pomáhal. Ale pak po něm víc prděl, jako by až moc, a blinkal, tak jsme přestali dávat. Ale na zácpu pomáhal.
Radši než přesnídávku šťávu, pokud ještě nepřikrmuješ.

many
1. bře 2009

holky můj malej dnes pil šťávičku od hami - jablko meruňka a taky se dvakrát pořádně p..... 😀 ale teda my netrpíme,my kakáme každý den 😒

gedgitka.a
1. bře 2009

meleri: ahojky, tak našemu dráčkovi je 7 měsíců a plně kojím, teď jsme začly lehce s příkrmem v poledne a je fakt, že po mrkvičce má tužší bobeček, nejdéle mi nekakal nějakých 2,5 dne jinak má exém a žádnej dr mu nedokázal pomoct, až homeopatika zabírají a malej začíná být bez fleků a vpoho víc spinká, míň se drbe, takže homeopatika já rozhodně nezatracuju 😉 teď jsme začly i večer s kaší nesmí mléčnou, takže nemléčnou rýžovou a páč rýže taky staví dávám mu do ní od Hippu švestky nebo hrušky a kaká vpoho každý den, tak zkus mrňouskovi, když je ještě tak malinkej, aspoň tu švestkovou šťávičku uvidíš bude to ok 🙂 😉

meleri
autor
2. bře 2009

dík holky, s tou kaší budu muset asi ještě počkat, doktorka nám řekla, že prý až od 4. měsíce, ale chtěli bysme to vydržet do šestého..

tak jsem ráda že tu máte dobré zkušenosti s homeopatiky, já taky, ale jenom co se týče mě, brala jsem nějaké pilulky proti kašli, ale zas mimču se mi to právě nechce dávat, že nevím co v tom pořádně je..

ten fenyklový čaj můžu dát normální co je pro dospělé?

i ten heřmánek? tady kde jsem tak moc dětské čaje nevedou... ☹

mikulka
2. bře 2009

Fenyklový čaj kup granulovaný od Hippu... Kdyby to u vás neměli, snad by mohl být i normální.

many
2. bře 2009

já kupovala i fenyklový od Sunarky,ale je sladký

many
2. bře 2009

ten jsem pila po porodě až tak do 6 měsíce,aby Ladík neměl bolení,....

luca76
2. bře 2009

náš Matyášek taky kadil tak 7-8 x denně, a ted tam jen jednou denně nebo ani to ne...změnilo se to ze dne na den. ted mu budou skoro 3 měsíce a na netu jsem četla, že je to normální 🙂

meleri
autor
2. bře 2009

ahojte,
kdyby tak kadil ještě ob den to bych byla ráda, ale fakt co pět dní a víc, to mi přijde moc.

no tak dětské čaje tady neseženu..zkusím se zeptat v lékárně jestli čaj "pro dospělé" je vhodný.

gedgitka.a
2. bře 2009

já kupovala fenyklový, ale pila jsem ho já a dát homeopatika prckovi si myslím se bát nemusíš jen samo po poradě s homeopatem nejlépe, který dělá dětičky 😉 jo a heřmánek mu vůbec nedávej je to pro ně alergen 😉 samo, pokud vydržíš plně kojit co nejdéle tím lépe 😉 já ještě kojím plně a teprve pomalu začínáme s příkrmem zatím jen mrkvičku+brambor+ kuřecí masíko ostatní mu nejede 😀 a kaši večer 😉

dnada
2. bře 2009

meleri - koukni na internet a zkus si objednat z netu nebo se zeptej u vás v lékárně ,jestli by ti je nebjednali,já to tak taky dělám 😉 jinak je pravda,že kojené děti mají jednou stloci třeba 6x za den a pak třeba 1x za týden i déle... u nás to bylo nejdýl cca 10dní a jak píše luca,taky se to u nás změnilo ze dne na den 🙂

gedgitka - s příkrmama sme na tom skoro stejně _🙂 malej mi začal jakž takž jíst asi před týdnem 😀 takže taky v podsstatě plně kojím skoro 8mi měsíční mimi a stolici má tak za 3dny,ale to pak pokadí i 4plíny 🙂 a kaši nedávám,v noci spinká krásně 🙂

gedgitka.a
2. bře 2009

dnada: ahojky no malej začal je to 4 dny papat kolem oběda celou příkrmovou dávku a ještě si pak dá moje mlíčko a večer spapá, tak 12-15 lžiček kašičky a pak si taky ještě cucne mlíčka 😀 má atopák, kterej ho svědí a tak spinkal v noci, tak max 2,5 hodinky, teď se to pomalu zlepšuje papá i přes den, tak po 3,5-6 hodinách 😉 , tak snad dospějem taky k tomu, že se večer v 7 vykoupe, napapá a bude třeba 6 a více hodin spinkat 😅

kamanka
3. bře 2009

Ahojky, tak malej se mi dnes vykadil po 2 dnech a tlačil to snad od rána, vždycky jsem ucítila smrádek, ale nic. Tak před hoďkou hodil jeden bobek a tlačil ho teda drsně! Jinak mi nějak začíná flákat jídlo, když jsem dávala malé skleničky, tak to někdy snědl celé a chtěl ještě. Teď už dávám ty větší a to sní tak půlku a to ho teda musím trochu nutit☹ Už 2 dny nedávám na noc kaši a budí se zase každé 2 hodiny na jídlo. Takže dnes zkusím zase kašičku a uvidíme.

meleri
autor
3. bře 2009

holky já mu dala ráno trochu té mrkvové štávy a trošku se vykadil, teda žádná nálož to nebyla ale aspon tak.

zítra jdeme k té doktorce, tak nám předepíše t y homeopatika..

paní v lékárně si myslí že nemá dostatek tekutin, je fakt že vodu jsem mu mezi kojením nikdy nedávala protože měl ten reflux, který ho bohudíky přešel, takže jsem začala minulý týden dávat vodu, a tak doufám, že mu bude líp...