3,5 měsíční syn, plně kojený, nekaká a smrdí

adnil0705
27. čer 2018

Ahoj. Syn 3,5 měsíce plně kojený poslední dobou nepravidelně kaká. Dříve každý den. Párkrát po 3 dnech a teď už asi 5 dní nic. Kroutí se u prdiku občas a strašně smrdí,že si myslím,že už to každou chvíli musí být,budí ho to i v noci a to do tohoto problemu krásně spinkal,že vstával jednou za noc. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuju za každou reakci

z_kopretinka
27. čer 2018

Plně kojené miminko nemusí kakat klidně i 10 dní :D že smrdí to věřim, malá trhla rekord 12 dní, ale to už jsme jí dávali čípek, že bolelo bříško. Až se pokajdí bude smrdět parádně :D

z_kopretinka
27. čer 2018

@adnil0705 jo a malému teď jsou 3 měsíce a nejdéle 4 dny. Dáváme ale probiotika BioGaia, a většinou max ob den.

adnil0705
autor
27. čer 2018

Já dávám taky probiotika,dávala jsem biogaiu,teď dávám probiotika z Dr. Maxe,bylo mi řečeno, ze je to to samé jako biogaia,ale levnější a od té doby máme tenhle problém. Mě právě zarazí ten smrad a to,že je neklidný,vidím,že ho občas to bříško trápí

mmmko
27. čer 2018

Dcera tento problém také měla - kolem 3 měsíce. Nekakala týden a smrděla víc než dospělák. Byla jsem u paní doktorky a ta říkala, že pravděpodobně je v růstovém období a všechno mlíčko natráví, a tak nemá potřebu kakat. Že mám vydržet, jenže ona se pořad kroutila, tak jsme nehrivali brisko, masírovali, koupali... už jsem měla v záloze tu rektální rourku, ale nakonec se jí to povedlo samo poté co jsem ji začala častěji kojit.

z_kopretinka
27. čer 2018

@adnil0705 já dávala BioGaiu hlavně i proto, že jsem ho musela teď dočasně převést na Nutrilon. Nemůžu už víc jak týden kojit, a zásoby se mi podařilo udělat na mrazák na 7 dní, takže dostává 1-2x denně Nutrilon a ty probiotka mu aspoň trošku udělají lépe v bříšku a od pátku už snad zase začnu kojit a doufám, že to rozjedu ještě na plné.

calvac
27. čer 2018

@adnil0705 Plne kojene miminko nemusi kakat az deset dni. Obe me deti to tak mely. Smrdi,to ano,cetla jsem,ze cim mene kakani,tim je hnilobnejsi pach prdiku.

priefi
28. čer 2018

@adnil0705 davej biogaiu, zkus rektarni rourku, pripadne sab simplex a masaze briska a nahrivani briska je take samozrejmosti

petrak15
28. čer 2018

8 dni a pak kadila den v kuse. Smrdelo to hur nez zkazeny vejce. 🤣

ivuska1986
28. čer 2018

@adnil0705 ahojky, ve tretim mesici nam mala tez prestala kadit, jezdili jsme kadit jednou tydne k doktorce, po 14 dnech konstatovala, ze je vse o.k., mala proste vse spotrebuje, rektalni rourkou jsem ji pomahala kazdy paty den, cca do mesice se vse upravilo.

cherris
28. čer 2018

@z_kopretinka urřitě se to podaří rozjet zpátky do plna, já jsem přerušila v osmi měsících na skoro tři týdny a za další měsíc už jsme byli zase bezu um. Ale nikde jsem o tom tehdy nenašla žádné info, tak jsem měla nervy.

kata267
28. čer 2018

@adnil0705 bud uplne v klidu, dcera plne kojena do 5m a velkou vykonavala jednou za cca tech 10-12dni jinak nic, zacala pravidelne jednou denne az od te doby co do ni cpu prikrmy

z_kopretinka
28. čer 2018

@cherris a ty tri tydny jsi odstrikavala pravidelne? Ja to davam jen 4x za den. Uz me po deseti dnech boli prsa a odsavala jsem mesic jeste pred, abych udelala zasobu nejakou do mrazaku

cherris
28. čer 2018

@z_kopretinka nakonec taky už jen tak čtyřikrát, zezačátku jsem měla natočený i budík v noci, já měla tu nevýhodu, že jsem byla ze dne na den hospitalizovaná se zápalem plic a byla jsem i hodně dehydrovaná, takže jsem o mlíko téměř přišla, ale jakmile malý začal zase sát, tak se to postupně vrátilo do normálu. Jeho jsem teda potom nijak neomezovala a myslím, že nám dost pomohlo společné spaní...

cherris
28. čer 2018

@z_kopretinka Jo a po dobu bez mm byl na sunaru a na první flašce, kterou manžel koupil 🙂