3,5měsíční kojenec se odtrhává už 2 měsíce od prsu

kowalski52
17. led 2014

Jsme z toho už zoufala po návratu z porodnice dcera pila z prsu i 160 až 180 ml (mám váhu). cca už měsíc a půl se mi od prsu odtrháva bud hned nazačátku nebo ke konci kojení. Jinak prospívá do nedávna přbírala krásne 250g týdně ted už jen 100 dokonce občas i hubne a pak to dohaní třeba za dva dny to zas nabere. Má 5,80kg a na svou váhu by měla vypít nějakých 1000 -1200ml - TO ANI Náhodou!!! vypije max 500 ml za den. Poraďte prosím kdo má zkušenosti?

hojda
17. led 2014

Zkus přímo laktační poradkyni.

maudn
17. led 2014

dneska jsem měla k vůli stejnému problému doma laktační poradkyni, doporučuji to taky udělat, fakt pomůže

gingerone
17. led 2014

Laktační poradkyni taky doporučuju.
Plus - nevážit! Kašli na to. Jestli v průměru pořád přibírá, tak opravdu neřeš, že vypije místo litru jenom půl. Ono se píše, kolik "má" vypít, ale většina kojících matek neváží a do mimin nevidí, takže se vsadím, že podobně "málo" vypije víc dětí, než si myslíme.
Malá se trhala a řvala cca od 5. týdne až do 4. měsíce, ze začátku jenom večer, potom vždycky přes den mimo v noci. Nepomohlo nic, jenom to nevzdávat. Přibírala docela slušně, i když pila třeba 3 minuty každé 3 hodiny. Doháněla to v noci, kdy pila v pohodě. Já byla na nervy, doktorka mi půjčila váhu, já viděla, že malá vypije jen sotva 60 ml ve dvou měsících a já mlíko pak odstříkávala, aby se nesnižovala tvorba, takže bylo vidět, že mám ještě dost a dost na pití, kdyby chtěla... no šílený. Ale ona přibírala, takže jsem nebyla nucená nikým, abych jí dávala něco jiného. Přestala jsem vážit po 2 dnech, prostě jsem jí tím vážením před a po ještě víc stresovala a hlavně sebe! Byl to jen můj osobní boj. Přešlo to kolem 4. měsíce. Od té doby je úžasná a zlatá a já netuším, kolik vypije (ani teď to nebude ten litr!). Zdravá, chytrá, slintá, kudy leze... Ale ona teda hlavně hrozně řvala, úplně hystericky a neustále se trhala a řvala.

Jestli můžu něco doporučit, tak dokud přibírá, nevážit při kojení. Nebo pro klid jednou denně, víc ne. A nabízet, ale nenutit. Kojit hlavně v noci, když je ospalá. Kojit na balonu nebo za chůze... A žádné rušivé zvuky (hudba, TV, hovor...)
A pláče pak (hlady)? Jestli ne, tak vydržet. Už je velká, mělo vy to přejít.
A laktační poradkyni.
Plus koukni do skupiny:
https://www.modrykonik.cz/group/2356/

katyxq
17. led 2014

volej laktační poradkyni, nejlépe hned a nejlépe vyškolenou Mamilou - kontakty zde http://kojim.webnode.cz/laktacni-poradkyne/kont... a na tom webu i skvělé rady (a nevaž, z více důvodů to o kojení, laktaci a množství vypitého mléka neposkytuje správné a relevantní informace - viz https://www.modrykonik.cz/kojeni 😉)

jaa
17. led 2014

V první řadě si vemte mimčo a šup s ním někam do klidu.Třeba ložnice..Hlavička se přidrží trošku násilím u prsa.Pokud, to nezabere,tak svléknou mimi do plenky,sebe vršek dolů.Přitulit hodně k sobě..Natěsno, v leže.Hlavičku přidržovat rukou a pokud se bude chtít odtrhnout,tak nepovolit.Bude to trvat tak týden,dva a pak se to srovná.Další možnost je,kojit výhradně v noci na budík.Také to trvá tak týden a dva a prcek s esrovná..Mám odkojíno 7 let .Poslední dceru 4 roky..A,měla jsem s ní stené problémy.

gintare
19. led 2014

Laktační poradkyně určitě bude na místě.

Netušíš, proč se odtrhává? Podle toho, co jsem četla, bývá problém buď reflux (obsah žaludku se vrací, něco jako pálení žáhy), pak by pomohlo kojení ve zvýšené poloze, nebo příliš silný spouštěcí reflex, dítě je zahlceno mlékem, zalyká se a nestíhá polykat (při odtržení mléko tryská), pak by pomohlo před kojením odstříknout a kojit tak, aby miminko leželo na Tobě a sálo proti gravitaci.

klaire22
19. led 2014

volala bych laktační poradkyni, nebo tu zabrus přímo do diskuze, kde laktační poradkyně radí 🙂