3 dny mimo domov. Mám prcka odstavit?

senja
17. bře 2011

Ahoj zensky, potrebovala bych prosim poradit.
Mam 20 mesicniho kluka, porad kojim - trikrat denne - po probuzeni, pred polednim uspavanim a vecer pred spanim. Ma z toho takovy ritual, nerekla bych, ze je to zavislost. U prsu neusina, jen si da trochu mlicka, a pak usina v naruci. Po prsu nikdy nesape, ani kdyz je unaveny nebo chysta se spat (to byvavalo tak kolem 1 roka). Nekdy se stava, ze jsem pres den pryc a uspava ho tatinek nebo babicka, samozrejme bez mlicka. Je to pry pak horsi, ale vicemene usne. Ted musim na 3 dny pryc do zahranici, sama. Premyslim, zda kvuli tomu takhle drasticky prcka odstavit nebo vzit s sebou odsavacku na stimulaci a po navratu se zase vratit ke kojeni. Poradite prosim?
Uvitala bych jakekoliv rady a komentare, ale hlavne od dlouhodobe kojicich maminek, nebo aspon od tech, ktere maji pro to pochopeni 🙂 Dekuji vsem 😉

lenka.pce
17. bře 2011

Ahoj, pokud bys chtěla už odstavit, tak bych to brala jako dobrou příležitost to zkusit. Pokud i potom chceš kojit dál, tak jsem někde četla (link nemám), že při takovém dlouhém kojení ani týden nekojení laktaci nezastaví, takže bys mohla potom pokračovat dál i bez odsávání. Pokud je to jinak, tak budu ráda, když mě někdo opraví.

rozarka65
18. bře 2011

@senja Ahojky!🙂 Taky pořád kojím, nejdřív jsem chtěla malou odstavit, protože mě to bolelo,ale nakonec jsem si zvykla a nechala to být...Ale chtěla jsem zrušit noční kojení, protože se chci trochu vyspat než mi to začne znovu, už je velká a myslím,že by měla v noci spát...Taťka byl s malou u babičky od pá do ne.....když to bylo poprvé,tak se mi prsa hrozně nalily a musela jsem odstříkat....ale tím,že jsem to noční kojení opravdu zrušila a kojím přibližně jaky Ty + když je unavená (bohužel usíná u prsa...☹ ...tak už je to v pohodě...🙂 A mlíčko mám pořád, i když odjedou na tři dny pryč...🙂

bertica.h
18. bře 2011

nevidíš možnost íst s dietatom do zahraničia?máme viac menej rovnako staré deit,ale pre mna predstava 3dni bez malej,alebo aj pol dna je hrozná..myslím,že pre to dietatko to neije vhodné..dost čo príde o kojenie,nevie kde je mama...

ak už ale teda odídeš,už by som asi nekojila po príchode domov..
alebo takto.ako dlho chceš kojit?ak plánuješ ešte nejaký rok kojit,tak by som samozrejme pokračovala,ale ak máš pocit,že už stačilo..a v blízkej dobe by si ho odstavila tak či tak asi by som s tým už stopla celkovo aj po príchode domov.
píšem ako tatar 😀

peroli
18. bře 2011

@senja Ahoj.. já bych udělala zlatou střední cestu... tu odsávačku bych si sebou vzala a aspoň jednou dvakrát denně odsála (jen pro sichr) ale hned po návratu bych znovu nekojila... zkusila bych to tak dva dny vydržet bez toho kojení jak na to bude malej reagovat a pak se přizpůsobila... buď se odstaví dobrovolně sám a kdyby ne, tak bych to kojení pak omezila na 2 denně a třeba za měsíc na jednou denně a před druhýma narozeninkama bych s tím skončila úplně... jde totiž i o to že teď je to už pro tvoje tělo podle mě "vysávání"... já kojila plně 11 měsíců a musela jsem ze dne na den přestat protože jsem asi od 9.měsíce měla jednou dvakrát za měsíc takovej jeden hoodně blbej den kdy mě bolely všechny svaly v těle a střídala se u mě zimnice s horečkou (ale druhej den už bylo vždycky zase všechno ok) ale jak jsem přestala kojit tak tohleto přestalo... asi jsem už prostě byla "vykojená"...
držím pěsti ať to všechno dobře dopadne... jak cesta tak to s malým 😉

eloana
20. bře 2011

@senja ahoj🙂 kojila jsem 19 mesicu- mala byla zavislak . odstavila jsem na doporuceni lekare neb mala zacala byt hodne nemocna a pry to zpusobovvalo kojeni- netvorila si vlastni imunitu...
bohuzel pila i v noci a zkazily se ji dost zuby:(( ne ze by zcernaly,ale mame dost plombicek
Pokud se na odstaveni ty sama necitis, tak koj dal.....
z mych zkusenosti vim, ze to je docela dobry vek na odstaveni- na to jak mala byla zavislak zvladli jsme to relativne dobre🙂
pokud by se na me nesapal kdybych prijela- sama bych uz mu prso nenabizela)

eliasek89
22. říj 2013

@peroli Ahojky narazila jsem na příspěvek kde píšeš že jsi přestala kojit ze dne na den ... mám doma syna 29,11 mu bude rok..jsem už od samého začátku kojení hotová... nechtěl se přisát, pak kloboučky,a pak odmítal po dobu 2 měsíců jedno prso, a teď?? Kojení v leže ..jinak nenakojím... snažím se už 3 měsíce a nic :( odstavit .... jen ráno když jdeme ven, poslední 3 dny vypije UM z flašky (ale jen v kočárku ) ..... malej UM pije, ale jen fakt tam.. nejhorší je noc , min 4x a max 7 za jednu noc kojím... nevím, jak na to... prostě pláče, a UM si nevezme, vždy mu pak dám prs a nebo z neustálého pláče usne ....

peroli
22. říj 2013

@eliasek89 každej prcek je jinej, musíš uvážit sama co je vhodný a co ne ale stopro budeš v první řadě potřebovat hoooodně pevný nervy a pak se prostě zařeknout že ne a ne a ne.. 3, 4, 5 nocí (možná míň, možná víc) ti asi propláče ale brzo to vzdá, neboj.. 😉 a když to nevzdá úplně tak aspoň nastane postupné snižování buzení v noci ale i když to bude chvíli trvat (třeba ale překvapí) tak to dřív nebo později přestane... potřebuješ opravdu jen nabrat sílu sama v sobě to utnout a za žádných okolností nepovolit.. i kdyby vyváděl tak to neber tak jako že mu ubližuješ ale věř mi že i když jsou ty děti takhle malincý tak jsou někdy pěěěěěkně vychytralý.. :.-D a pokuď to kojení opravdu špatně snášíš a jsi z něj úplně hotová tak bys to měla stopro utnout nebo to ještě odstůněš.. ☹ to byl právě můj případ..
navíc píšeš že mu bude rok takže určitě už papká nějaký bílý jogurty, nějaký kaše apod. takže něco mléčnýho v jídelníčku nejspíš určitě má a věř že to stačí... 😉 znám děti který od roku měli minimum mléčných věcí (většinou jen propašovaných do nějaké jídla) a vůbec nestrádali.. pokuď ti vypije denně aspoň trochu UM tak by to mělo stačit (jestli máš rozumnou dětskou doktorku tak se jí sama zeptej.. )
a mmch.. nezkoušela jsi mu v noci dávat vodu? ne do klasické lahvičky ale třeba už do té s pítkem?
nebo případně zkusit změnit značku UM, pár kamarádkám to pomohlo..

moc ti držím pěsti ať to oba zvládnete... někdy je to hodně těžký (mám 3 děti, vím o čem mluvím) ale jde to.. jen si to v první řadě musíš srovnat v sobě (a to je právě někdy to nejhorší.. 😅 😀 😉 )

peroli
22. říj 2013

@eliasek89 a teď se blíží svátek, prodloužený víkend tak jestli máš možnost zapoj tatínka.. ať si třeba veme prcka na jednu-dvě noci a vyzkoušej co to udělá.. 😉
když tak si vemeš malého přes den a tatínka pošleš spát.. 😉 😀

eliasek89
22. říj 2013

@peroli moc ti děkuji. Já si myslím že Matýsek je v tomhle zlobivka 🙂 jinak je to zlatíčko 🙂 nepláče a už odmalička jsem ho vedla k tomu že tu kolem něho nemohu skákat 🙂 moje mamka třeba zírá na to jak dlouho si dokáže vyhrát sám 🙂 jen to kojení je zlo ☹ byla jsem hned po porodu rozhodnutá kojit cca 2 roky . Ake takhle to nejde ... jsem vyčerpána ☹ tak často v noci vstávat? ! Překonala jsem to že byli kloboučky, pak odmítal jeden prs(ale očurala jsem ho a i tak z něho pil ) ale kojení v leže ?? Nikam jsme nemohli. A když náhodou jsme jeli na velký nákup a ob dostal hlad (na prs) tak prostě když já jsem seděla nee a nee se napít. . Takže sileny řev , celou cestu domu... a prostě až doma když jsme si lehli... ono se nezdá ale jsme psychicky vyčerpaná... lidi kolem mě me odsuzují ☹ že jsem sobecká máma, krkavčí a kde si cosi že chci malému vzít prso..ale není to tak. Miluju ho ale mám i ráda sebe a nechci se tak dlouho mučit ... takže prostě nedat ?? Čajíku se napije ale pak hned chce prs... myslím si že kdyby začal to UM že by i třeba déle v noci spinkal... a ještě něco ..už jsem se hodně lidí ptala ale nikdo neodpověděl. Když teda místo kojení dám UM a on si ho nevezme a usne , nauci se to? ? Že prostě nebude prso ale flaška. ..

eliasek89
22. říj 2013

@peroli toho um ráno v kočárku vypije 100 ... stačí to ?? Snida veku namazanou se sýrem nebo žervé a během dne lipanek a před spinkanim kaše ..ale jen ze 60ml max 90ml vody

peroli
22. říj 2013

@eliasek89 na to odpověď není.. opravdu každé dítě je (nejen) v tomhle jiné.. většina dětí se naučí nahradit prso UM ale některý děti prostě ne a přes to nejede vlak...

a mám na tebe jednu prosbu - ty lidi okolo pošly za mě do pr*ele... 😠 😠 (pardon za ten výraz 😅 ) to je podpora, fakt.. tohleto opravdu miluju.. 🙄 😝 takový chytrolíny kteří ví v podstatě prd nebo matky co už dítě / děti mají a myslí si že spolkly moudro světa.. já mám 3 děti a v životě by mě nenapadlo tvrdit že něco vím stopro a že je to takhle a ne jinak (snad jen nějaký vyjímky ale určitě by to nebylo nic na podobné téma jako se právě bavíme).. i při čtvrtém dítěti (ještě plánujeme jedno) vím že nastane určitě několik situací kdy budu žádat o radu protože něco nevím.. jen proto že má někdo 3 a více dětí neznamená že ví všechno.. taková maminka může mít o nějakých věcech lepší přehled ale nikdo neví všechno, že jo? zvlášť když každé miminko, každý prcek je unikát a každé dítě reaguje na věci jinak než děti od kamarádek z okolí... takže z těch lidí si nic nedělej, pouštěj to druhým uchem hned ven a dělej jen to, co je tobě příjemný a co je hlavně příjemný a vhodný pro tvé dítě.. 😉

jinak jestli chceš tak ještě můžeš vyzkoušet homeopatika na zastavení laktace - Ricinus Communis (myslím že 30CH, pro jistotu se zeptej v lékárně).. stojí to mám pocit okolo +-80,- takže nic hroznýho a kdyby to náhodou nezabralo tak to ani neublíží..

možná to pro tebe bude těžký (znám to.. 😅 staršího syna jsem poprvý neměla u sebe přes noc až když jsem byla s druhým synem v porodnici 😀 dcera spala u babičky poprvý snad až byla ve škole 😀 ) ale nemohla by si ho třeba na jednu noc vzít k sobě babička? někdy tohleto pomůže.. 😉

peroli
22. říj 2013

@eliasek89 já myslím že to i stačí.. jasně, 100 lidí 100 názorů, někdo ti řekne že to nestačí ale pokuď má v jídelníčku něco mléčného a pokuď má tu stravu už trochu pestřejší (což okolo roku už asi má, ne? mluvím o zelenině, masíčku, apod..) tak by to mělo stačit.. časem to třeba obohatíš ještě o tvarohový pomazánky apod. takže v tomhle směru si z toho hlavu nedělej a můžeš být v klidu.. 😉

eliasek89
23. říj 2013

@peroli jojo, občas mu šoupnu i něco od nás z jídla 🙂 jsem ráda že jsem tu na tebe narazila 😉 většina maminek radí jak postupně odstavovat ale to prostě u nás nejde ☹ už se o to snažím skoro 3měsíce a zatím jen to mlíčko v kočárku. .. malej pokrok . Jinak obdivuji že plánujete i čtvrté mimčo 🙂 já mám jedno a jsem z toho v šoku... hlavně díky tomu kojení. A po druhém zatím netoužím. Bojím se že by to bylo to a samé.. dneska začnu. . Naposled prso jsem mu dala v 5h ráno. . Teď nás čeká procházka po 9h tak zas šoupnu UM snad zas vypije 🙂

eliasek89
23. říj 2013

@peroli jinak čajík pije s flašky s pítkem 🙂 od NUK a na mlíčko máme Avent... jinak jsem vyzkoušela všechna UM a obyč sunar (modra krabice) tu jedinou pije...

eliasek89
23. říj 2013

@peroli a ještě něco. .. třeba v noci jsem zkoušela dávat um ale byl hrozný pláč a odstrkoval se a pak usnul.. kdyby měl hlad to to vypije?! No pokud to takhle bude trvat jen pár dní dalo by se to vydržet ale pokud bude tvrdohlavý , tak to bude teda něco ☹ a fakt jsi prostě už prso nedala ?? A UM malej pil? ? Nebo taky byli u vás boje ..

eliasek89
26. říj 2013

@peroli ahojky 🙂 moc ti děkuji 🙂 ani nevíš jak mooc jsi mě pomohla 🙂 už 3den je Matýsek bez prsa... jen toho um moc nevypije max 120ml... přes den 2x a v noci 3x. Doufám že to nevadí. ..

peroli
26. říj 2013

@eliasek89 ahoj.. promiň že jsem nepsala nebyl nějak čas.. 🙂 mám velkou radost že jste na dobré cestě.. 🙂 množství mlíčka neřeš, nějaký má a to je hlavní, ale pro svůj klid to řekni doktorce a poraď se / prober to s ní.. jestli je to normální ženská tak si myslím že ti taky řekne že je to v pohodě.. 😉 přece jen už to není miminko savec ale už se z něj stává pomalinku človíček všežravec, takže to mlíčko u něj už nehraje hlavní roli.. 😉
a jestli to správně chápu tak 3x mlíčko za noc znamená 3x buzení za noc? jestli jo tak to je úspěch!!! počítej s tím že to možná bude ještě chvíli trvat než se přestane budit úplně ale někdy to tak hold je, co už naděláme.. někdo se to odnaučí během týdne, někomu to trvá třeba půl roku.. ale to půjde, neboj.. 😉

eliasek89
26. říj 2013

@peroli no já mám právě dr na prd ☹ je divný. .. jednou jsem tam šla že malej má průjem a jeden den k tomu měl teplotu... a on na mě hned, , že kvůli mě má salmonelu že jsem dobytek že jsem si po pracovani s masem neumyla ruce ☹ udělal stěr a žádnou salmonelu neměl. .. a do týdne měl zoubek 🙂 a jede podle tabulek....

peroli
26. říj 2013

@eliasek89 odkuď jsi.. nemůžeš od něj zdrhnout? takovýho dr.bych už dávno poslala do tmy.. 🙄 😖

eliasek89
29. říj 2013

C střední Čechy. ... doktor v Petrovicich 🙂

eliasek89
30. říj 2013

@peroli chtěla jsem jít jinam... ale dr v Sedlčanech nejsou o nic lepší. .. tenhle je sice až moc hrrr ale tam ty ?? Ty jsou spíše , , že to řeší všechno pomalu.... a jsem zvědavá co řekne na to že nekojim. On je to hrozný zastánce kojení.... ale tak víš co ?! Už Matýsek není malinke miminko a těch hlavních 6 měsíců byl kojen + 5 měsíců více 🙂 pro mě to znamená, že i když jsem odstavila tak rychle, , mám čisté svědomí 😉

peroli
30. říj 2013

@eliasek89 v Sedlčanech koukám si asi nejvíc chválí MUDr. Marií Strejcovou.. 😉

eliasek89
30. říj 2013

@peroli no jo, :D ale já bych utekla od jejího manžela 🙂 Jaroslav Strejc ...

naste
28. zář 2018

@senja Já bych to využila a odstavila.

naste
28. zář 2018

Omlouvám se, nevšimla jsem si, že už je to starší příspěvek.