3měsíční dítě spí několikrát denně jen hodinu

konikova
8. črc 2014

Ahoj, mám dotaz. Malý mi v noci spí krásně, skoro celou noc ale přes den si cca hodinu a půl - dvě hraje a pak je unavený, tak ho dám spinkat - usne do 10 minut ale spí mi tak něco kolem hodiny a je vzhůru. Tohle mi nikdy nedělal. Myslíte, že to může být tím horkem (vždy ho poté kojím a pije ale pak už to má spíš místo dudlíku a podřimuje u toho? nebo je to tím, že poslední dobou usíná sám v postýlce (bez řevu) a jindy mi usínal u kojení a jen jsem ho přendala do postýlky. Zlepší se délka spánku? takhle ho totiž dávám spát třeba 4x za den. lepší by bylo jen 2x ale delší spánek. Jak toho docílit?

krystalka
8. črc 2014

@konikova - ahoj, no já bych řekla, že se toho záměrně moc docílit nedá, můj syn mi první půlrok spal třeba 3x denně půl hodinky, víc ne a byl vzhůru....v noci taky spal dobře....trochu líp spal na procházce v kočárku, ale delší dobu v kuse začal spát až po roce, když spal jednou denně, to pak vydržel i 2,5 hodiny....jinak ono se to spaní průběžně u dětí pořád mění, chvilku to mají tak, pak se to zase změní....prostě jak se vyvíjejí....já bych ho nechala spát tak, jak potřebuje....za chvíli to bude zase jinak 🙂

jancip
8. črc 2014

@konikova Syn jako miminko spával třeba 3x denně ale jen 20 min...Teprve až jsme přešli na jeden spánek denně, spává déle. Buď ráda, že Ti v pohodě usíná.

konikova
autor
8. črc 2014

@krystalka @jancip tak ono je to asi normální jak to tak čtu 🙂 celkem mě to právě zarazilo, protože spával fakt dlouho a několikrát denně, ale nebrečí a budí se sám, tak je asi vyspaný a stačí mu to, snad se to zase brzo změní, děkuji

jancip
8. črc 2014

@konikova No, ono dobře spinkající miminko není vůbec samozřejmost, spíš je to mnohdy přání rodičů 🙂

konikova
autor
8. črc 2014

@jancip to já jsem moc ráda za to, jak spinká 😉 neteř třeba nespala skoro vůbec a nebo jen na rukou, takže to já mám spáče, když to srovnám s ní 🙂

lucies25
8. črc 2014

@konikova Lukasek spi uplne stejne,krasne spinka celou noc,jen jednou se budi,to se naji a spi dal.Ale pres den uz nespi vubec,usne bud na chvilku v naruci,nebo tak na 20 minut na hraci dece.Pak vyzaduje pozornost.Ale muzem byt rady,ze spi v noci;) Kdyz slysim holky okolo,mam uplne zlaty miminko.

jenny.kay
8. črc 2014

První dcera mi od 3 týdnů věku spala max. 3x20 minut denně. V noci to šlo, ale celou noc začala spát až kolem 15 měsíců.

konikova
autor
8. črc 2014

@lucies25 přesně tak 🙂 buďme rádi, že spí v noci 🙂

kristyn.g
22. dub 2019

Tak už bude spát méně a méně... Náš malý si také dává kratší spánky