4,5 mesíční mimi vyžaduje 3x za noc kojení

kristynasefer
8. zář 2013

Ahojte maminky!Prosim vas o radu.Muj syn 4,5 mesice stary vyzaduje ca. od minuleho tydne kojenii 3x v noci a to nasledovne poprve se budi uz kolem 23.00(to ho kojim pred spanim v 20.30),potom koem2.00 a dale v 5.00.Je to normalni?Drive chtel pouze jen 2x,kolikrat vydrzel s 1x kojenim v noci.Ma opravdu hlad,nebo je to jen ze zvyku.Ja totiz uz pak nemam silu a nechavam ho spat u me v posteli az do rana.Vcera jsem hho chtela nechat "vyrvat",ale muj manzel to nedovolil,ze mi pry dneska take da mene najist abych vedela jake to je ☹ tak vazne nevim jesli proti tomu neco delat,nebo maleho nadale nechat 3x v noci nasavat.dekuji za odpovedi

wahu
8. zář 2013

@kristynasefer Ano, je to normální. Kojení není jen o hladu, klidně může mít jen žízeň nebo se potřebuje ujistit, že je máma pořád u něj, přitulit se, pomazlit. Syn cca do půl roka spával celou noc a teď se budí klidně i 3x. A hladem to nebude. Cucne si, přituli se a spíme dál.
A nechci se tě dotknout, ale nechat vyřvat 4,5 měs mimi, tak to je zvěrstvo. ☹

leni78
8. zář 2013

@kristynasefer Tvůj manžel Ti poradil dobře. Ty sis o kojení nic nezjistovala vid ? Proč mu nechceš dát napít ? To Te napadlo samotnou, že ho necháš plakat? Nebo Ti to někdo poradil ? Ono totiž třikrát v noci je jeste krásné, bude hůř. Nejpohodlnější je spát s mimcem a kojit ho v leze na boku podle potřeby, nejlépe reagovat hned, nenechat ho rozplakat.

kristynasefer
autor
8. zář 2013

@wahu jo ja vim,ze to neni asi ok,ale kazdy rika neco jineho.Ze takove "velke" mimi uz nepotrebuje tolik pit v noci,ze chce usinat u prsa atd.kamaradkam spi temer vsechna miminka celou noc,nebo se budi jen 1x.Tak jsem si myslela,ze ten muj to na me jen zkousi aby mohl zuzlat prso jelikoz dudel nechce.

lv
8. zář 2013

no vždyť ti chce jíst krásně, po 2-3h, jak má! Roste, potřebuje jíst, víc a lépe mu pracuje mozek a to zpotřebuje spoustu energie..klidně si ho nech v posteli, když to bude pro tebe pohodlnější, ale souhlasím s tím, že vyřvat je hrozné, to ho chceš trestat, za to že chce jíst? já takhle krmila do 8m, a nevadilo mi to, člověk to dokáže i v polospánku..

kristynasefer
autor
8. zář 2013

@leni78 o kojeni mam precteno az az ikdyz se to asi nezda ☹ cetla jsem ze deti od 3.mesice co dobre propivaj nepotrebuji tak caste nocni kojeni tak jsem si myslela ze se akorat navykne usinat u prsa a jelikoz spal malej uz jenom s 1x kojenim tak jsem tomu chtela predejit.O vyplakani mi rekli tety,zname...ze to pry na me jen zkousi.a jak to delate kdyz mimi nechce usnout on chce jen prso jinak strasne place i pres den.nejake zpivani,chovani,drzeni za ruku na nej neplati ☹

wahu
8. zář 2013

@kristynasefer Víš, ono nejlepší je přestat řešit lidi, kdo co říká, komu jak děti spí atd. To nejdůležitější je spokojené miminko.

kristynasefer
autor
8. zář 2013

@lv ne trestat ne,proboha!v zadnem pripade.chci pro mej to nejlepsi,ale jak uz jsem tu psala mam strach ze si zvykne ze usina u prsa a potom budeme mit jeste vetsi problem.pres den kojim po 3,5-4 hodinach a v noci temer po 2-2,5.coz se mi zda podezrele ze prave chce jenom cucat tu bradavku.ja nikdy nevim jestli poradne pije protoze hned zase usinam

veroniquez
8. zář 2013

@kristynasefer Tvůj manžel má naprostou pravdu, nechat dítě vyřvat, ptž má hlad a Ty k němu nechceš vstát mi přijde opravdu hodně kruté!!!!! Samozřejmě, že je normální, že chce jíst třikrát za noc, roste a potřebuje více jíst.... to že si necháš miminko u sebe v posteli je jen dobře. Když budete spát spolu Vám jen prospěje a budeš kojit v polospánku, tudíž se vyspíš a budete spokojení všichni! 🙂

kristynasefer
autor
8. zář 2013

@wahu mas asi pravdu,kazdej mi rika to neni mozne ze tak asto kojis v noci s tim musis neco delat.jsem tak zblbla ze uz nevim co je a neni spravne ☹

kristynasefer
autor
8. zář 2013

@veroniquez tak musim manzela hned pochvalit 😉ted se citim jako nejaka bezcitna nemozna matka.ale dnes v noci to hned napravim.abych ho potom z te nasi postele taky dostala.jak si to delala ty,nebo delas?nemas strach ze si ti mimco navykne

leni78
8. zář 2013

Zásadou je kojit podle potřeby dítěte. Ty sama nic neupravuj. Dite si řekne a to je vše. Druhá zásada je, že dite chce být u mámy, snad mu to nechceš upírat 🙂 No a kamarádky budou pěkná kvitka. Ze jim spí celou noc ? No asi nechavaj vyrvat.

cabalkova
8. zář 2013

@kristynasefer Tak trikrat za noc mi prijde uplne v pohode, nas synek kolikrat chtěl i sestkrat, takze bych urcite nenechávala chudinku vyrvat, na méně kojeni za noc je ještě moc maly, to prijde, az bude dostavat prikrmy a vic se naji vecer. Ted koj tak, jak potřebuje a na nejake "spravne" rady fakt nedej, rid se svým miminkem.

leni78
8. zář 2013

@kristynasefer Počkej ale to je strašně málo. To dítě musí mít žízeň. Neumím si představit napít se jednou za tri hodiny. Promiň ale o kojení nevíš ani základ, nechci te urazit, ale tady jde o zdraví.

veroniquez
8. zář 2013

@kristynasefer Ne, nemusíš se tak cítit, stačí chtít pro své mimi jen to nejlepší a naladit se na jeho a Tvoje potřeby a vzájemně to sladit. Vykašli se na to, co Ti říkají kamarádky, ony mají svoje děti a svoje starosti, každé dítě je jiné a nemůžeš to takto srovnávat. 4,5měsíční miminko je ještě příliš maličké, aby něco zkoušelo, respektive dělalo naschvál. Bylo 9měsíců v nepřetržitém kontaktu s Tebou a Tvým tělem a teď žije odděleně a samozřejmě si musí zvyknout, ale postupně.. Chce se pořád ujišťovat, že tam jsi pro něj, že se s ním pomazlíš a přitulíš ho k sobě vždy, když bude potřebovat. Často se uvádí takové přirovnání- představ si, že se chceš přitulit k partnerovi a on Tě odstrčí se slovy, jsi vykoupaná, přebalená, nakrmená, tak si tady koukej sama lehnout a spát a s těmito slovy Tě nechá samotnou plačící v posteli a ještě za sebou zavře dveře.... Ohavné, že? Miminko navíc nemá rozum z času, tzn že každá minuta pláče je pro něj celá věčnost. Neboj, z postele ho určitě dostaneš, sám bude chtít potom více prostoru, do 15ti s Vámi určitě spát nebude 😉 A potom ještě budeš vzpomínat, jak krásné to bylo mít ho takto na blízku... Já mám přímo k naší posteli přiraženou postýlku, tzv. "balkonek" - tzn., že mám jednu bočnici úplně sundanou a pelest má malý na stejné úrovni jako my postel. VVečer ho uspím v naší posteli a když si jdu lehnout, tak ho někdy přendám na první půlku noci do jeho postýlky (ale stejně většinou ne a spí s námi), no a když se potom vzbudí na jídlo, posunu ho na svou matraci, malý se přicucne a spí se dál. Nemám strach, že si zvykne, mě těší, že ho mám na blízku a jsme oba moc spokojení. Pokud by Tě to zajímalo víc, doporučuji moc přečíst si knihu Koncept kontinua. Je to krásná tenká knížka, která Ti hodně věcí ohledně myšlení miminka objasní 😉

wahu
8. zář 2013

@kristynasefer Mě teda syn dodnes (9,5 měs) usíná buď u kojení, v nosítku nebo v kočárku, po prvním nočním vzbuzení spí s náma v posteli. Nevím, jestli je to správně podle příruček, ALE je mi to upřímně jedno. 🙂 Vyhovuje nám to tak celé rodině. Nikdy jsme nenechali plakat.

llluckaaa
8. zář 2013

Jestli se 4,5 měsíční mimi budí v noci na kojení jen 3 krát, tak to je luxus! Já mám naopak hodně kamarádek, kterým se miminka budila mnohem častěji. Takto malé mimčo bych v kojení rozhodně neomezovala 😝

kulenka
8. zář 2013

Určitě tě nevyužívá a nedělá nic naschvál, je to mrňous, který chce cítit svoji mámu blízko sebe a který prostě potřebuje nakojit 🙂 Roste, potřebuje hodně živin, může mít i žízeň ... určitě ho nenechávej vyplakat, užívejte si to spolu 🙂
Pokud nikomu z vás nevadí společné spaní, tak je to ideální, s dcerou takhle spíme doteď a určitě nějakou dobu ještě spát budeme, není nad to, když se ráno všichni spolu probudíme 🙂
A na tabulky a jiné maminky nedej, každé dítě a každá maminka je jiná, těžko se porovnává ...

mochenkaa
8. zář 2013

@kristynasefer Ja utla nocni kojeni ted. Syn ma za tyden 15mesicu a v noci se kojil co hodinu. Usnul v 19h a v 20h uz jsem kojila. Takze ja to utla, ale takto male miminko? Boze, nech ho jist jak chce, 3x za noc je naprosty luxus. A nechat rvat hlady sve vlastni dite? ☹ Manzel ma v tomto pripade vetsi empatii a cit. Syn spi s nami v posteli porad. Ano, je zvykly, ale nam to nevadi. M se rano budi s nadsenim, ze v noci procitl a maly byl k nemu prituleny. Ono to spolecne spani ma i tyto vyhody 😉

kachenkaa
8. zář 2013

Já si myslím, že čím je mimi větší tak tím víc potřebuje..možná máš na jedno kojení málo mlíčka a tak se budí častěji 😉 Ono věci kolem mimi jsou někdy nepochopitelné, ale já jsem taky malou kojila do 6 týdnů co hodinu..i v noci :( bylo to unavující, ale taky jsem to dělala jak holky, že jsem kojila v polospánku 🙂 potom mi malá chtěla být u prsu pořád a já nevěděla co s tím..chtěla jsem strašně moc kojit, ale deptalo mě to a vysilovalo..nakonec jsem zkusila jednou odstříkat kolik mám mléka, abych měla přehled a zjistila jsem, že má prostě ode mě málo..tak jsme skončily na UM..a teď..přes den pije 180 ml co 3 někdy co 4 h, doktorka mi řekla, že je to neskutečně moc (taky nám jsou 4,5 měs.), ale co mám dělat, když pláče(příkrmy mi zatím nechce)?! no a v noci mi pro změnu spí celou noc od 20.00 - 6:30, ale min. jednou týdně se budí i 3x..někdy ani nechce pít..jen chce pomazlit 😉 takže je to individuální a rady ostatních bych se neřídila..prostě to dělej tak jak to cítíš 🙂

kristynasefer
autor
8. zář 2013

@leni78 v zadnem pripade se neurazim 🙂 je to Tvuj nazor a ten jsem chtela slyset.urcite svou chybu napravim.dekuji Ti za odpoved. 🙂

teerka
8. zář 2013

Asi hlad má, i holkám co dávaly umělé mléko se děti v určitém věku děti budily. A třikrát za noc je ještě v pohodě. A i kdyby neměl hlad, tak ho přeci nemůžeš nechat vyřvat!!! Asi pláče, protože ho něco trápí (hlad, zoubky, bolení a nebo mu může být jen smutno) Ale představa, že by se nedovolal v noci maminky je děsná ☹ Holka věř, může být i hůř. Šoupni si ho do postele a je to. 😉

evulinkab
8. zář 2013

@kristynasefer Je to normální, roste a potrebuje vic pit a jist...Každopádne pokud tvuj syn nemá dudlik, tak pozor na to, aby si neudelal ten dudlik z tebe a nepotreboval te pouze na "uklidnění a zadundání si u prsa"...Tak jsem to mela já se synem, nemel hlad, jen se budil po 3/4h hodine(cili treba 7,8krát za noc a chtel si jen zadundat u meho prsa-nemel dudlik totiž a bylo mu už okolo 10mesicu, kdy dostával i přikrmy)Takže na to pozor..Nechat napít a oddělat od prsa.Neuspávat u nej..

trupinka
8. zář 2013

Mě se taky budil dost často (po 2 hodinách) když byl takhle malý. Asi kolem 5. měsíce jsem mu zkusila dát večer kaši (myslela jsem si, že má hlad), ale vzbudil se zase za 2 hodiny. Tak to hlady asi fakt nebylo. Párkrát jsem ho nechala, tak si chvilku pobrečel a pak zase usnul. Ale ke konci už jsem to zas neřešila, do 1 roku se budil co 2 hodiny a pak skoro ze dne na den začal spát celou noc. Takže hlavně vydržet, ono se to zlepší 🙂

milmic
8. zář 2013

Je to normální. 🙂
Můj 6měsíční syn se kojí taktéž, i častěji. Vlastně se kojí každé dvě hodiny. 😝 Dcerka byla úplně stejná, nu což.... 😅
Se toho v životě ještě naspíme. 😀

Klíďo si ho vem do postele, anebo mě se osvědčilo mít z postýlky balkon. Děťátko spí ve svojí postýlce, já ve svojí posteli, ale přitom jsme pořád v jedný a pořád spolu. Na kojení se jenom přesunu do jeho postýlky a nemusím vstávat, kolikrát u kojení usnu. 😅

svoba
8. zář 2013

@kristynasefer je to zcela normalni 🙂 hlavne nezavadet zadny umely ci kase.

pisisvori
8. zář 2013

Všichni tady potvrdili, že je to zcela nnormální a měla bys být ráda, že jen 3x. Zas spousta maminek by ti napsala jak děti 8, 12 i 18 ti měsíční vstávají v noci i 10x🙂

eimmy
8. zář 2013

to je snad vtip ?? nevěřím že tohle někdo dokáže napsat... nechat vyřvat 4,5 měsíční miminko ☹ protože je to "otrava" vstávat k němu ... chce se mi napsat něco hrozně ošklivého,...mé dceři je 22 měsíců a v noci k ní vstávám 2-3x i kdyby se budila 5x tak k ní vstanu. Děti nejsou na klíček! a rozhodně nepláčou "jen tak"... vždy mají důvod!!!

kristynasefer
autor
8. zář 2013

@eimmy ne rozhodne nevtipkuju...dobry,dobry vim ze jsem udelala chybu,snad me za to nezerete.je to moje prvni dite,kamaradky mi hold rekly,ze si ho rozmazlim tak jsem to jednou zkusila plakal asi 5 minut,pote jsem mu dala napit.myslela jsem si ze vyzaduje jen prso k uspani.samozrejme ze ke svemu diteti vstanu i 100x za noc.jsem tu pro nej ve dne v noci.nikdy nebyla rec o tom ze je to otrava.pro svoje dite udelam maximum.

kristynasefer
autor
8. zář 2013

@svoba dekuji za odpoved.ne,s prikrmama chci zacit az kolem 6.mesice.podle konzultace s doktorkou.

svoba
8. zář 2013

@kristynasefer klid. Ja taky dostavala "chytry" rady jako nechat vyrvat apod. Je to ensmysl. Diteti je treba naslouchat. Prikrmy pomalu, kojit co nejdele. Mam 13mesicniho syna a vstavam k nemu trikrat v noci. Respektive spi se mnou, ja jen nakojim a spime oba dal🙂