4 měsíční mimi se začalo v noci víc budit. Má hlad?

terezkakoe
5. lis 2008

ahojte
já vím, že je to ode mě hřích na něco takového si stěžovat, když to znamená, že vstává 2x za noc. jsme ale na UM a tím se mi dost zkomplikuje denní dávka mlíčka co může vypít. už teď se na mě kdekdo, včetně mudr. tváří jestli ho nepřecpávam, ale já se opravdu snažím, aby vydržel ty intervaly, ikdyž to znamená ke konci s ním chodit a chovat, aby neplakal. jenže tím jedním vstáváním navíc se to zvětšilo o jedno krmení víc a to už by fakt bylo hodně mlíka. čím to, že zničeho nic začal být v noci víc hladový. mám už třeba přejít na pokračovací mlíčko nebo na příkrmy? vyžahne mi za den 1000ml. vím, že to je hodně, ale je prostě jedlík. a od kdy se může začít dávat kaše na noc? teď budem končit 4 měsíc.

kopcik
5. lis 2008

ahoj teri - máme to hodne podobné. malý mi ale už vynechává jídlo co měl o půlnoci a vzbudí se nám jen jednou. okolo 3.30 ráno. chtěla bych ho odnaučit i to a tak jsem ho tento týden začala šidit. nečekám, až se úplně vzbudí, aby začal řvát hlady, ale když trošku pofňukává, rychle přebalím a strčím mu flašku do pusinky. normálně vypije 180ml - 210ml, ale na noc mu dělám jen tu malou flaštičku o 150ml. no a první den, když už tam bylo zhruba 50ml nechané, vytáhla jsem mu tu flaštičku a rychle strčila do pusinky cumlík. a usnul. druhou noc jsem mu zase dala o 5ml míň a dneska už vypil jen asi 80ml. no a budu to každý den snižovat, až si na to snad odvykne... když tak mu začnu dávat nějaký čaj nebo vodu na žizeň.

terezkakoe
autor
5. lis 2008

hmm to bych také mohla zkusit. my baštíme kolem jedné a pak mwezi 5-6. dřív právě vstával na jídlo tak kolem 4té a tím pádem mu pak stačilo další jídlo až po vstávání 7-9.
hmmm a takový hloupý dotaz🙂 ukončený 4 měsíc znamená kalendářní(tzn. u nás 18tého) nebo po 16tém týdnu života(tzn u nás již tento týden).
nevím jestli totiž nezačít s příkrmy, když už vypije 1000ml. Je to prý horní hranice, co by mělo mimi vypít.
a ty kašičky...netuším jakou mám pak koupit. mléčná x nemléčná?

ivulinda
6. lis 2008

terez týýýýjo tak to je teda jedlík jestli ti tolik vypije.Adélka má 9měsíců a s bídou vypije 180ml.Holky to mimčo neodnaučíte.jakmile se v noci začne budit tak to bude dělat dál,ale nemusí to tak být.s příkrmama se začíná až od 4měsíců takže máte ještě čas 😉

radka.m.
6. lis 2008

terez,ukončený měsíc je 3měsíce a 4týdny,v podstatě začátek pátého.hraniční dávka mléka je opravdu -900-1000ml na den.ale taky záleží na tom,kolik vážíte.potřebné množství je asi 160ml na 1kg váhy mimča.s těma příkrmama bych opravdu tak nespěchala,je to více na škodu,než-li užitečné.to bych opravdu počkala.pokud jsou děti opravdu jedlíci,což vy opravdu jste,tak jako řešení je povoleno zvýšení dávky-pokud ti vypije třeba 180ml,tak zvednout o tu 30,což je jedna odměrka na každou dávku mlíka.jo,a vůbec se nedivím,že začal mít v noci hlad,vždyt vy nejspíš procházíte růstovým spurtem,ten je kolem 6 týdnů,potom kolem 3 měsíce a pak v 6měsíci.

anta
6. lis 2008

Ahoj holky, mám doma chlapečka 4 měsíce a týden, přes den mi vypije v průměru 150 ml za jedno pití, jí 6x denně, ale mám hrůzu z toho, kdyby se náhodou začal budit v noci hlady. Začal se nám budit ve 4 hodiny ráno a pro nás to též znamená o jedno krmení navíc, ale naštěstí vypije 900 ml za den, no jo, ale co mám případně dělat, když se vzbudí v noci, taky ho nakrmit? Docela trnu hrůzou, aby nezměnil nějak svůj režim.

radka.m.
6. lis 2008

anta-pořád ještě nějakou rezervu máte.ale pokud by se malý začal budit častěji v noci,tak bych mu nabídla kojeneckou vodu,nebo neslazený čaj a začala bych přes den zavádět příkrmy,tím by se měl více zasytit.pokud by byl v noci navyklý na mlíko,tak potom by ho vyžadoval,i když by jste najeli na příkrmy.jinak jídlo v noci je už kolem 6měsíce jen zvyk,nic jiného.

anta
6. lis 2008

To mi moje maminka taky radila, že kdyby se náhodou v noci začal budit, že ho máme "ukojit" čajíkem, já mám trochu strach, aby si na to nějak nezvykl 😉 Díky.

radka.m.
6. lis 2008

zvyknout si určitě může,ale jak jsem psala,zrovna tak si může zvyknout na jídlo,což je myslím v noci víc náročné,chystat um.a hlavně by si v noci měly odpočnout ledviny,což když bude v noci pít um,tak si ty ledviny neodpočinou.

anta
6. lis 2008

Já to mám slušně okoučovaný s UM, mám v termosce horkou převařenou kojeneckou vodu a je vždy vše připraveno, kdyby nááááhodou to bylo potřeba. No naštěstí se nebudí, tak jsem ráda. Přes noc spinká 9 hodin, nevydrží nám vzhůru déle než do 19 hodin a ve čtyři se vzbouzí, jde s tím něco dělat?
Koukám Radko, že jsi zkušená maminka, tak se proto ptám 😉

radka.m.
6. lis 2008

tak ted jsem se upřímně zasmála,nevím,jestli s tím jde něco dělat,ale já mám doma to samý 😀 my chodíme spát nejpozději v 18.30 a ráno vstáváme v 5.zkoušela jsem dát malýho spát až po sedmé hodině večer a bylo mi to k ničemu,protože ráno vstal jako obvykkle a byl pěkně mrzutý,protože ta půlhodinka mu chyběla,tudíž jsme pak měli posunutý celý spaní přes den a večer jsme spali už před 6. 😢 takže ted to nechávám tak jak to je,vlastně takhle ráno,když brzy vstáváme,tak stihnu alespon daleko víc věcí a v 8 mám všechno hotovo,takže pak můžeme klidně jít ven,nebo mám více času se malému věnovat.jo,a takhle brzo mi chodili spát všechny děti. 😀 akorát přes léto,jak je delší dobu světlo,tak nám to šlo přeci jen prodloužit,ale jakmile je brzy tma,tak to prostě nejde. 🙂

anta
6. lis 2008

Jsem ráda, že jsem tě rozesmála 🙂 a přiznám se, že jsem se do tvé odpovědi začetla s nadějí, že s tím něco dělat jde 😀 😀 Takže nejde 😀 😀 My jsme to taky zkoušeli to posunout, ale stejně se vzbudil ve stejnou dobu, ale ještě před 14 dny nám spal do 5 a najednou se rozhodl strašit ve třičtvrtě na čtyři. Dobře a změní se to nějak časem? 😉

radka.m.
6. lis 2008

tak to určitě,přesně si nepamatuju,jak které dítě mi začalo vstávat dýl,ale je to u každého individuální.myslím ale ,že do dvou let mi všichni vstávali už kolem sedmé,teda nevím,jak to bude ted s tím nejmenším 😅

anta
6. lis 2008

Tak já si počkám, jestli se dočkám, děkuji moc za rady zkušené mamky a moc tě obdivuji se 4 dětmi, já sama jsem z pěti dětí a teda nechápu doteď, jak to mohli naši zvládat 😀 😀 😉

terezkakoe
autor
6. lis 2008

ahojka děvčata.děkuji za odpovědi. jsme opravdu jedlík...asi to má mít po kom🙂 už máme teď úctyhodných 7 kilo a 62 cm. úplně se teď bojím jít k pediatričce, co zase naváží a co nám na to poví. no ale dle té váhy nám to opravdu vychází na 1000ml mlíčka.ale když všude čtu, že jde o horní hranici...:( tak proto uvažuji od toho 4tého měsíce o těch příkrmech a o kaši. jiank bych klidně počkala, ale s tim litrem mlíka nevím:( dneska jsem mu zkusila dát na to druhý noční jídlo jen 120ku a to mi sice prošlo, ale nejdřív jsem to zkusila s čajíkem a to mi neprošlo🙂 on to ten lump pozná, že ho chci ošidit. a ještě je zvláštní, že u tohohle druhého jídla prapodivně vyvádí. dudlík od lahve převaluje jako by už nechtěl, strká do něj oběma rukama, odstrkuje.ale jak dam flašku pryč, tak začne hulákat....tak už fakt nevím:(

terezkakoe
autor
6. lis 2008

hmmm a myslíte, že to častější papání by mohl být ten spurtík, jak píše radka. to mě nenapadlo, ale možný to fakt je. to by ale mělo cca po týdnu přejít ne?

radka.m.
6. lis 2008

terezko,růstový spurt trvá týden,maximálně dva týdny,víc určitě ne,tak uvidíš.