5,5měs. dcera se vzteká při kojení, co se děje?

permarti
18. srp 2015

Prosím pomoc...dcera 5 a půl měs. se mi při večerním kojení vzteká,nechce se přisát,třeba dva dny pak je klid...přes den kojím někdy z jednoho někdy z obou,v noci 2-3x.Dnes půl hodiny breku,vzteku...já pak brek a uvařila umělou...ani ťuk...nakonec se přisála a normálně najedla. Přibírá dobře...co se děje??Opakuje se to už asi potřetí...týden byl klid a zase.

lv
18. srp 2015

je přetažená, unavená..dělat se s tím celkem moc nedá, nerozptylovat moc hraním k večeru, klid, krmit v přítmí a tichu, lze i pod plenou..

melodygirl
18. srp 2015

@permarti ano unavená, u nás to trvalo pravidelně od 4 měsíce každý večer před usnutím hodinu až hodinu a půl. Trvalo to rok a něco. Měla takové hysterické breky nechtěla se vůbec prisát, házela sebou. Později se přidaly i noční děsy. Já z toho byla už psychicky vyčerpaná, tak jsem navštěvovala dětského psychologa. Pak ji zabraly homeopatika a celkově se zklidnila. Ale my jsme extrém.

beremeseanicka
18. srp 2015

Ahoj, mely jsme to take tak, uz nevim presne kolik mu v te dobe bylo, ale nejak se to za par dni mozna max tydnu samo vytratilo. Nevim, mozna to nejak souvisi s rustovym spurtem. Ja vzdycky dala dudu, zkusila chvili houpat v naruci, zpivat a pak zase znovu prisat a nakonec se vzdy povedlo, najedl a usnul. Tak snad to budete mit take tak. Jeste si pamatuju, ze nekdy stacilo prehodit ho na druhou stranu, ze proste chtel z druheho prsu 😉

lv
18. srp 2015

@melodygirl ez, jak toto znám..noční děsy ještě v 8letech

millyh
18. srp 2015

My měli to samé ale nejen u večerního kojení. Možná zuby, možná období. Celkově nechtěl usínat, to byl boj a to kojení pak taky ☹
Po čase jsem si přečetla krásnou knihu koncept kontinua a dozvěděla jsem se že by mi stačilo ho nechat vyplakat se mi v náručí a asi jsem mu až moc často nutila že nesmí plakat. Že musí spinkat a vůbec jsem mu nutila svůj režim. Druhátko jsem kojila i v šátku ikdyž už byl větší a pokaždé když si řekl a je takový spokojenější.
Ale kdo ví čím to doopravdy je.
Nejsi třeba unavená nebo z něčeho nesvá když jdete spinkat? To děti taky rozhodí ta rodičovská nepohoda.
Pak napiš co ti pomohlo
Přeji brzké vyřešení a krásné kojení 🙂

permarti
autor
18. srp 2015

@lv díky snad únava

permarti
autor
18. srp 2015

@melodygirl nestraš

permarti
autor
18. srp 2015

@millyh asi je fakt,že moc nebrečí a já jí k tomu ani nedám prostor hned jí uklidňuju...děkuji

melodygirl
19. srp 2015

@permarti nechat vyplakat v náručí je důležité. Nedělat vůbec nic, jen chovat a dovolit ji plakat, vnitřně to pustit, odprostit se od napětí. U nás to vyplakani trvalo každý den fakt dlouho, proto jsem potřebovala i já psychologickou podporu. Ale já mám dost dráždivé dítě, takže vy to jistě tak vyhrocené mít nebudete