5ti měsíční prcek chce každé 2 hodiny v noci papkat

mishad
10. led 2011

Milé maminky, poprosila bych vás o rady 🙂 mám velmi dobrou kamarádku, která má 5. měsíčního klučinu, přes den kojí po 2 hodinkách, malý je přisátý 10 minut a pak už nechce tahat....v noci také po 2 hodinách, to je ale dost náročné, evidentně je vidět, že to malému nestačí. Do ted krásně papkal a pěkně prospívá, tuším že má 7,5 kg, oproti naší Nikolce, která má 6 kg a jsou stejně staří 🙂 ráda bych jí poradila, ale my jsme bohužel od 2 měsíců na UM ale s papkáním nemáme problém, večer dáme malou spinkat v půl sedmé a jíme nejdřív ve tři ráno, o tom se může kamarádce jen zdát ☹ , a tak prosím o rady vás, má začít zkoušet UM a střídat to s MM a nebo na noc kaši? Holkýý děkujíí 🙂

tlap.ka
10. led 2011

ahoj, nechci kamarádku nějak strašit,ale my jsme krmili po 1,5 - 2hod ve dve v noci 🙂 Mates teda prospíval, byl žravec, ale poprvé jsme se pořádně vyspali celou noc až někdy kolem 1,5roku 🙂 jinak jsme vyzkoušeli na noc kaše, čajíčky,.... ale nic nezabralo, prostě mlíčko bylo mlíčko 😉

simonceli
10. led 2011

Ahoj, já kojila v tomto věku malou taky co 1,5 - 2 hodiny a protože to na mě bylo moc, tak jsem začala přikrmovat UM a pak přešla úplně. A krmila jsem co 3-4 hodiny.

neumisa
10. led 2011

taky jsem to takhle měla s mladším. po 14 dnech jsem byla totálně vyplivnutá a dostal před spaním kaši - a stal se zázrak! spal až DO PŮLNOCI! od té doby dostával na noc kaši a byl klid ... ale je fakt, že je to pažravec doteď ...

mishad
autor
10. led 2011

@simonceli
@tlap.ka takže myslíte holky, že takhle časté krmení v noci je u kojených dětiček normální? Jak my jsme na UM, tak to opravdu neznám...kamarádka je fotografka a při miminku pracuje, takže potřebuje být celkově fit a jak píšeš simonceli, tak už to na ní je taky moc 🙂 děkuji za vaše komentáře mamči 🙂

boruuvka
10. led 2011

Moje kamarádka má ten samý problém, zkusila dát taky kaši na noc a zlepšilo se to. Taky je možný, že ho trápí zoubky, tak bych dala nějaký sirup na bolest.

mishad
autor
10. led 2011

@neumisa 🙂 její malý je taky dost jedlíček a opravdu mu chutná, zkusila kaši, ale vůbec jí nechtěl, nedal si ani trošku a dělal ksichtíky 😀 , jsem ráda, že u vás to zabralo 😉

mishad
autor
10. led 2011

@boruuvka děkuji za fajn nápad, to nás nenapadlo 😉 je to možné, že to jsou také zoubky 🙂

neumisa
10. led 2011

@mishad někomu to možná nevadí, možná mu to přijde přirozené, ale za sebe můžu říct, že jsem toho měla plné zuby. Přes den v pohodě, ale noci byly vražedné. Mně se to normální nezdálo. 😀 A pokud potřebuje být kamarádka fit pro práci, měla by s tím něco dělat. 🙂

simonceli
10. led 2011

@mishad spíš než sirup na bolest bych zkusila gel na dásně, buď citrovital, ten je přírodní a nebo nám zabírá mundisal, ať třeba zkusí na noc UM, když kaši nechce. Mě malá kaše nechce doteď. Ale UM je její.

simonceli
10. led 2011

@neumisa tak já to nedávala spíš přes den, nemohla jsem nikam s malou jít. Jsem nakojila vypravila nás ven, ušla kousek a mohla jsem znovu kojit a to já jsem na veřejnosti nekojila, jsem se styděla a vadilo mi, jak na mě hleděli ostatní když už nebylo zbytí a musela jsem kojit třeba v parku. 😠

boruuvka
10. led 2011

@mishad my jsme taky na UM, takže takovéhle buzení taky neznám. Ono jde o to jak se k tomu staví kamarádka. Jestli je zastánkyně kojení a jedině toho, tak jí není pomoci. Ale pokud na tom tak netrvá, tak klidně může začít už s nějakým příkrmem přes den třeba by toho mlíčka měla na večer víc. Zkuste ten sirup.

tlap.ka
10. led 2011

u nás nepomáhalo prostě nic, takže i když jsme byli vyflusaný, tak nezbývalo než vydržet a přes den využít každý chvilky, kdy Mates spal a zdřímnout si případně taky - jenže to taky nešlo vždycky a pokud kamarádka pracuje, tak to asi nepůjde vůbec

weri1
10. led 2011

U nás je to i co hodinu až dvě.Přes den co dvě hodiny, v noci co cca 1,5 hod. Kaši taky zkoušíme a stejně to nepomáhá. Myslím, že náš malej je tak trochu závislák na prsu 😀 Co se dá dělat? asi nic, vydržet, věčně to tak nebude. 😉

mishad
autor
10. led 2011

@boruuvka myslím, že je normální ženská, která to bere, tak jak to je, nic nechce přehánět, ale do ted se snažila, prostě už není pěkně dlouho vyspalá, takže to začala taky řešit. Kojení je to nejlepší pro děti, to víme všechny, ale když už to dětem nestačí, tak také navrhuji začít s příkrmy...například jedna známá má 2 děti a to mladší kojí přes den každou hodinu, jenže ten starší na tom strašně strádá. Ona s ním nejde ani ven, protože už zase musí kojit to mladší 😀 tak to mě příjde docela šílený 🙂

mishad
autor
10. led 2011

@simonceli děkujíí moc, jsem ráda, že u vás zabralo UM 🙂

mishad
autor
10. led 2011

@tlap.ka ano, to je pak jediná možnost, jít chrupkat s prckem 😀 tak to sis taky užívala, koukám ☹

mishad
autor
10. led 2011

@weri1 no teda pane jo weri....tak držím palečky, at je u vás také líp 🙂

weri1
10. led 2011

@mishad mě to nevadí. Já kojím vleže, tak my si vždy lehneme a jakoby si to užíváme oba 😅 A taky nekojím dlouho, tak max. do 10 minut a v noci tak do 5 minut. Je to "prsomil" 🙂

weri1
10. led 2011

@mishad a to malej chodí spát kolem 22hodiny

mishad
autor
10. led 2011

@weri1 tak to je mooc dobře, že ti to nevadí a že si to tak pěkně užíváte 🙂 akorát, když tahle často kojíš i v noci, nejsi další den unavená?

weri1
10. led 2011

@mishad ani ne, on si člověk tak nějak zvykne a já u toho skoro spím, malej spí se mnou v posteli, tak vždy jen přelízám ze strany na stranu 😀

mishad
autor
10. led 2011

@weri1 no tak to je paráda, hlavně, že se umíte poradit 😀 , my sice papkáme v noci po dlouhých prodlevách, ale ted se nám malá dost budí v noci, třeba chce jen pohladit, dudlíka a zase se spinká dál, takže taky moc nespinkáme ☹

tlap.ka
10. led 2011

@mishad jo, užívali jsme si, občas to sice bylo na palici, ale vlastně mi to ani nevadilo 🙂 uvidíme teď až přijde mimčo, jak to bude, máme malý byt, spíme v jedný místnosti, tak jsem zvědavá 🙂

mishad
autor
10. led 2011

@tlap.ka tak snad bude dobře, koukám, že malý bude mít už skoro 3 roky, tak uvidíte. Ve třech letech už jsou děti trošinku samostatný, tak třeba přes den bude dobře no a noci, ty moc neovlivníme, snad se vyspíte 🙂

tlap.ka
10. led 2011

@mishad no to já spíš jaký bude mimčo spavec žravec 🙂 Matěj už je celkem v pohodě, i když jsou taky výjimky 🙂

weri1
10. led 2011

@mishad ono je to o tom být i opravdu v úplný pohodě, my taťku přesunuli na nějakou dobu do obýváku. On se vyspí, já se nemusím ohlížet, jestli ho budíme nebo ne a ś malým máme celou postel pro sebe, takže se třeba nebojím, že ho zalehnu, takhle spíme od jeho měsíce. A když třeba kňourá´, tak nemusím vstávat k postýlce, a chytnu ho třeba za ruku, dám dudlík a spíme dál.Nebo si ho přitulím k sobě a je to. Tvoji kamarádce přeji, ať se tobrzo spraví a nebo ať se s tím smíří 🙂 a bude dobře. Držím palečky! 😵

mishad
autor
10. led 2011

@simonceli ještě se chci zeptat, ty jsi tedy jak kojila, tak dávala UM z lahve? Chtěla ti pak ještě Karolínka prso, když měla i lahev? Toho se nejvíce moje kamarádka bojí, že jakmile dá lahev, malý už nebude chtít prso 🙂

hanyho
10. led 2011

U nás to bylo celkem v pohodě,ale přibližně v těch pěti měsících se malá taky začala budit takhle často. V půl roce jsme byly u doktorky a ta řekla,že máme dávat na noc kaši. Jenže to taky moc nepomáhá. První kojení po usnutí je tak za tři hodiny a pak každé 1,5-2hodiny. Jen když si ju dám k sobě do postele,tak to pak vydrží spát dlouho. Usne u prsa a je v pohodě. Ale jak ju předělám do postýlky,tak začne křičet,prostě se chce "mazlit".
UM jí nedávám,nechce z flašky pít vůbec nic-neumí to.
Takže to vypadá,že to budu muset nějak přežít. A taky chci zkusit homeopatika.

simonceli
10. led 2011

@mishad úplně v pohodě, měla jsem láhve značky MAM a ještě s úpravou anti-colic Co jsem tak vypozorovala, tak tyhle mají opravdu tvar nasáté bradavky, jak jí má dítě v pusině a mají příjemný povrch jiný než ostatní a kojila jsem a přikrmovala zároveň. I kamarádky co kojili a přikrmovali, tak byli nejvíc spokojené s těmito lahvičkami, ale je to taky hodně o dítěti.
http://www.mall.cz/kojenecke-lahve/mam-lahev-an...
tohle jsou ty lahvičky, na mlíko je má malá doteď

sarlotta
10. led 2011

V 5měsících rozhodně začít přikrmovat kaší, navíc pokud dítko krásně prospívá je hloupost přidávat UM 😉
Od ukonč.6měs pak další příkrmy.

Lahvička anticolik od Mamu je super, můžu potvrdit, ale pokud bude dokrmovat UM musí ještě potom odstříkat prsa, aby se mlíčko nepřestalo dělat, takže po každém krmení z lahve odstříkat ještě...to zabere taky nějaký čas. Pokud se totiž prsa přestanou dobře nalévat, dítko o ně může ztratit zájem - tohle je hodně individuální a někdo může kojit a krmit a někdo ne.

Já bych zkusila spíš na to noční buzení čaj nebo vodu nabídnout, možná je to jen zvyk.. jde o to zjistit zda to je hlad nebo ne.

No a opravdu vydržet ten měsíc, kojení je super věc a ještě se bude hoooodně dlouho hodit 😉 😎