5týdenní mimčo. Kolik Vám vypije?

milu2015
10. únor 2020

Ahoj.
Jen mě zajímá kolik vám toho vypije 5 týdnů staré mimčo. Malý má 4,5kg. Prospívá. Je i na UM. Takže dostane nutrilon 100ml a za hodku musím dát prso. Moc toho nemám, aspoň se i uklidní, ale je normální, že ani ne po třech hod od prvního UM musíme dát znovu?
První dítě bylo déle jen na MM takže mě tohle překvapuje 😀

puhelin
10. únor 2020

Proc davas umele, kdyz mas sve mleko? Jestli chces kojit, tak se zbytecne o tu moznost dokrmem pripravujes.

lilie16
10. únor 2020

@milu2015 davala jsem dokrm na noc od 14ti dnu. Vydrzel spat 5 hodin, pak jsem davala prso 😊 100ml je docela dost, to nas pil v 5ti tydnech 60ml,ted mu jsou 4 mesice a pije 120 ml 😁

milu2015
autor
10. únor 2020

@puhelin protože mu to moje nestačí. Nemám tolik mléka. Za celou dobu co jsem si třeba i zkusila pomáhat odsávačkou abych to mleko víc rozjela, jsem nedala víc jak 60ml...není to že bych nechtěla jen kojit. Co bych za to dala. Řeším tohle už od porodnice...Takže jo. Musím dávat i UM 🙄

zuzita15
10. únor 2020

@milu2015 a jak vis, ze mu nestaci? Ze chce kojit porad? To novorozenci vetsinou chteji, nez se to usadi. Na 4.5kg vychazi na 10 kojeni za den davka cca 67ml, odsavacka nikdy nevytahne tolik, co dite, proc mas pocit, ze mas malo? Treba nema hlad, treba mu jenom chybi to prso. Mela jsi doma LP?

puhelin
10. únor 2020

@milu2015 To neni o odsavani. Miminka saji jinak nez odsavacka. Ja jsem odsala nejvic asi 50 ml a presto kojim uz 34 mesicu a umele jsem nikdy detem nedala.
Ted se ti mleka dela malo, protoze ho tolik neni potreba, kdyz davku nahradis umelym. Miminka maji hlad i driv nez za 3 hodiny. Ze se hlasi o jidlo neznamena, ze mas mleka malo, ale muze to byt chut se pritulit, nejistota, bolest od zubu/od rustu. Klidne muze jist kazdou pul hodinu. Pokud se dokrm neda, bude se tvorit mleko v prsu a ta tvorba se rychle prizpusobuje potrebe miminka.

milu2015
autor
10. únor 2020

@zuzita15 neměla jsem doma LP. Problém s technikou kojení není, tak nevím zda by mi pomohla. Byla jsem u doktorky na kontrolním kojení. Za 20min si vytáhnul 40ml. To je docela málo si myslím...je mi jasný, že chce kontakt. Přijde mi ale že i po tom kojení bývá dost neklidný

veruuu_kubesovic
10. únor 2020

@milu2015
já jsem třeba celé šestinedělí jen prokojila, proč dáváš dokrm? k čemu? že ho nezasytí mateřské mlíko? ono je to šestinedělí o sžívání s miminkem, než si najedeš na nějaký režim, tak hold budeš kojit třeba x krát za den, dá se to, rozhodně bych nekojila a pak dávala UM, tím prcka akorát mateš...snažila bych se rozkojit a prckovi nabízela častokrát prso, trošku pocucá a je...kup si homeopatika riccinus communis a hodně pij a uvidíš, že se to podaří...

kspp1
10. únor 2020

Nas maly pil v 5 tydnech 50 ml po 2 hod. Byly obdobi, kdy nechtel pit vubec, pak zase by jedl porad, 100 daval az ve 4 mesici. Presto na ted v 5,5 mesicich 8,5 kg, takze cvalik. Rozhodne nikdy nejedl podle tabulek. Dostaval podle chuti.

milu2015
autor
10. únor 2020

@veruuu_kubesovic s UM jsme začali protože ze začátku vůbec neprospíval, ani teď po kontrole me od toho pediatrička neodrazovala. Piji myslím dost. I co mi doporučili sunar pro kojící, ale to si myslím moc velký vliv nemělo. Zkusím ta homeopatika 😊

zuzita15
10. únor 2020

@milu2015 to neni smerodatne, taky jsem byla u pediatry na kontrolnim kojeni, mala nevypila ani tech 40, dite je ve stresu, v cizim prostredi, matka je ve stresu, proste vsechno spatne. Nektere deti se navic ze zacatku koji klidne 45min. Jestli neni problem v technice kojeni, tak si pije podle sveho. Co znamena, ze neprospival? Ze nepribral vubec nic nebo malo? Zahodila bych UM a kojila non stop, mliko se zacne delat, bude poptavka a casem se to ustali. Pediatry moc casto od UM neodrazuji, hlavne, ze jim deti sedi do tabulek.

leymea
10. únor 2020

@kspp1 ja docela koukam, protoze muj syn vypil 60ml uz v porodnici. 50ml v 5 tydnech mi prijde fakt malo, ale evidentne ne, protoze ma fakt peknou vahu. 🙂

hasara33
10. únor 2020

@milu2015 ahojky, koukám, že dostáváš zejména odpovědi na otázky, na které se vůbec neptáš 😁 ...tak alespoň já ti odpovím na to, na co se ptáš ....měla jsem to podobně jako ty a časy jsem se řídila opravdu jen velmi orientačně, krmila jsem jí dle její potřeby akorát jsem tedy dávala odsáté MM (cca 40-60 ml) z láhve a pak UM (cca 90 ml). Někdy si řekla o jídlo po dvou hodinách, někdy až po čtyřech. Pravidelné intervaly dodržovala až když byla plně na UM. 😉

milu2015
autor
11. únor 2020

@zuzita15 právě vůbec nepřibíral. Když jsem viděla po týdnu stav na váze tak jsem koukala teda.

milu2015
autor
11. únor 2020

@hasara33 ahoj, no nevadí, aspoň se něco dozvím 😉😀 s tím odsáváním jsem to taky takto dělala. Ale je to dost časově náročný. A běhá mi tu ještě 2,5 letý dítě. Tak se k tomu dostanu tak 3x denně a někdy ani to ne 🤔 Díky za odpověď 😉

kspp1
11. únor 2020

@leymea doktorka mi taky rikala, ze pribira hodne, tak mam byt v klidu. Myslim ze jeste ve 3 tydnech pil 30. V porodnici nedaval ani 20.

veronikav31
11. únor 2020

@milu2015 ano,je to možné.měla jsem obě děti téměř od porodu na UM, syn neprospíval skoro vůbec nepřibíral, padal s váhou dolů,až na hranici nemocnice.v porodnici nedal ani 10.byť mám porodnici baby friendly,už uvažovali o Um tam.aby přibral alespoň 10g,tak jsem kojila celou moc a ráno ještě dalí 2 hodiny skoro vkuse.Ono MM není jen o jídle,ale o pití-může mít žízeň nebo se potřebuje jen uklidnit. Místo hraní se starší dcerkou(v době narození syna jí bylo 2r a 1m) jsem odsávala, po 2 týdnech jsem na to vykašlala(udělat UM,nakojit,odsávat),ano,už jsem to nedávala a přešla jsem plně na UM-defakto na něm syn skoro byl, udsála jsem za celý den po kojení 100ml MM-takže dalo by se říci,že nic.syn je sice drobný,ale prospívá,teď mu jsou 2 roky a dobrý.A upřímně,bylo mi jedno zda kojím nebo ne,hlavně,že je živý,zdravý a nemuseli jsme do nemocnice.

hodnelasky
11. únor 2020

Tak krmeni po 3 hodinach je uplne normalni bych rekla, jinak ja castecne odsavam takze mam prehled kolik toho mala vypije a ted v 5ti tydnech ji davam tak od 80-100 ml do lahvicky, kolik vypije z druheho prsu netusim ale rekla bych ze min protoze se pak hlasi o to driv na krmeni tak po 2 hodinach... takze si myslim ze muze vysat tak 50 ml.. treba chce jen papat casteji a mensi davky? Nebo prso chce jako kontakt s vami...