6měsíčním miminko se budí při uspávání i v noci

joeline
18. srp 2017

Ahoj, můj syn je od narození dobrý spáč, v noci se budil vždy pouze 1x - 2x na kojení, bohužel sám není schopný usnout, tak každý večer usíná u prsu (to mi ale samozřejmě nevadí). Bohužel poslední týdny se mu noční spánek i večerní usínání nějak zhoršuje, večer většinou musím uspat tak, že u kojení chodím, a to ho uhoupe, pak položím do postýlky a většinou se ještě do 15 minut vzbudí, znovu dám prso a pak už spí. Jenže poslední večery je takhle schopný se vzbudit i 4x a to pak už i pláče, nemůže usnout. V uspávání se pak střídáme s přítelem, protože donekonečna dávat prso a houpat fakt nejde. Poslední dny se po téhle anabázi budí za cca 2,5 - 3 hodiny a opět chce kojit, beru si ho do postele k sobě a přitulím si ho, ale on začne při kojení máchat ručkama, zvedat nožičky a bouchat s nimi o matraci, a k tomu se pouští prsu a zase přisává, pořád dokola, a do toho sebou prostě mele... takto v noci kojím klidně půl hodiny a neusne, musím se pak většinou opět zvednout a chodit, nebo dát do košíku a jezdit s ním, případně pustit bílý šum. Dřív se tohle nedělo, vždy při kojení usnul a spinkal dál, někdy se tedy probral a chtěl si ve 3h ráno hrát, ale ne často. Nyní se tímhle stylem budí 2x - 3x za noc a uspat ho dál je boj, nemůžu pak usnout ani já a jsem vzteklá a nevrlá. Kdyby alespoň vydržel spinkat vedle mě v posteli, ale on sebou prostě mele a neusne, a když ano a pustí prso, tak je do 10 minut vzhůru a zase se po něm sápe... :( Ráda bych, aby usínal i spinkal klidněji, teď v létě jsem ho už přestala napevno zavinovat, je u nás strašné vedro, ale tohle buzení probíhalo i se zavinovačkou ty poslední dny. Od mala to bylo spíš ukňouranější miminko co se chtělo nosit, tak jsem si asi zavařila, ale už po příjezdu z porodnice jsme se pokusili dát spinkat do postýlky... a bohužel bez úspěchu. Čtu teď knížku Každé dítě může dobře spát, tak uvidím, jestli si z toho něco vezmu, ale nemám to srdce nechat malého v postýlce plakat, to prostě nedám. Zároveň na něj ale nechci být protivná a zlá, vím, že by spal, jen mu to nejde. Přes den ale nemá problém, v podstatě nevydrží v klidu bdít déle než 2,5 hodinky v kuse,přes den mi taky usne u prsu za chůze, ale bez problémů a spinká. Prosím, má někdo radu?

panickatlamicka
18. srp 2017

Tak nechat plakát určitě ne, to máš nastavené správně. Napadá mě, že mu rostou zoubky. Jinak mně se Vendy budila i po hodině, ale naštěstí se naučila záhy se obsloužit sama, u nás nikdy žádné chození, houpání nebylo potřeba.

panickatlamicka
18. srp 2017

@joeline dále se může budit kvůli skoku v pm vývoji. Kdyžtak www.prosimspinkej.cz

swetlusska
18. srp 2017

Tu knížku čtu taky a ta metoda co tam píšou je strašná! (bohužel jí na mém dítěti praktikují všichni z rodiny co ho hlídají). Asi to budou fakt zoubky nebo se chce mazlit, u nás taky pomáhá každý měsíc něco jiného a každá noc je ohledně spánku uplně jiná. Pomáhá jen víc zima, žádná peřina natož zavinovačka, uplná tma, večer hudba a houpání...

joeline
autor
18. srp 2017

Úplnou tmu máme, nepřebaluju, jen vyndám a kojím, ale i tak sebou mele a chytá si nožičky a pouští prso a přisává se znovu a znovu :( budu asi muset vydržet uspávat :(

ladyhacek
18. srp 2017

co zuby?? Nebo nazačala jsi dávat příkrmy? Nemusí mu něco sednout.

joeline
autor
18. srp 2017

Nene, s příkrmy jsme ještě nezačali, a na zoubky to v puse nevypadá... zrovna teď přítel opět uspává, malej mi usnul u prsa za chůze a jakmile jsem ho položila, procitl a sám zase neusne :( Prostě nevím, jak ho uspat, když usne jen, když je přicucnutý a já chodím?? :(

panickatlamicka
18. srp 2017

@joeline zkus ho položit až po delší době . A zvolila bych spíš toto: udělat z postýlky balkónek, se spicim miminkem u prsa si pomalu lehej na postel, trpelive počkej, klidně ať má ještě chvilku prso v puse. Pouštění prsu- možná reakce na rychlý/pomalý tok mléka. Někdy i začátek bojkotu .Vše o této problematice na Mamila.sk.

joeline
autor
22. srp 2017

Tak prostě nic nefunguje, poslední dvě noci tragické, uspali jsme ho v postýlce, asi po hodině se vzbudil a od té doby zase mazec... vzala jsem si ho do postele vedle sebe na kojení, napil se, usnul, sám se pustil a do 15 minut se začal zase ošívat a byl vzhůru... zase prso, zase to samé. Tak jsem vstala, že ho uhoupeme a uspíme znova, to už plakal, přítel ho pak uspal v košíku ježděním, vydržel pak spinkat 1,5 hodiny a zase byl vzhůru s pláčem :( tak skončil u mě v posteli až do rána a jeli jsme tím samým stylem, prso v puse, usnul, pustil se a zase se budil. Už mám fakt dost, nevidím žádné řešení a nevím, proč se to najednou děje, vždy to byl bezproblémový spáč :(