6týdenní dcera 2 dny nekakala. Je to normální?

gabca1
5. pro 2007

Holčiny, malá už 2 dny nekakala... je jí 6 týdnů. Doposud kakala normálně. Je to normální? Poraďte děkuji.

alsou
27. bře 2009

evulinkab s toho co píšeš tak jsem pochopila, že jste kojený jo 😎 Toníček byl kojený a od 5 týdne jsme kakali takhle po 4 dnech pak po 5 dnech pak po 11 dnech to jsem už volala pediatričce a ta poradila dát čípek z dětského mýdla do zadečku a tak se vykakal to byla nálož 😀 😅 No a pak pauza 10 dní po 8 jsem dala zase to mýdlo 2x protože to vždy hned vyprděl tak už jsem to neopakovala no za 2 dny zas nálož a od té doby máme pokoj kadí každý den.
Taky normálně a hlavně pořád prděl to byla hrůza 😠 😕 Protože nijak zvlášť netlačila a neplakal tak jsem to až tak neřešila 🙂

meleri
27. bře 2009

my máme to samé..kaká co pět nebo čtyři dni a je to nálož...začalo to tak asi před měsícem, předtím kakal každé přebalování..

nám jedna doktorka řekla to samé...že je to normální atd..že kojené děti mají málo stolice, protože to tělo všecko spotřebuje..pak jsme ale volali projistotu pediatričce, a ta řekla že to zas tak dobré není, a že těch 5 dní je fakt maximum..dala nám glycerinové čípky..použili jsme je dvakrát. od té doby kadí fakt co 5 nebo 4 dny bez čípku..prý to není návykové ani mu to nijak neublíží..taky se to dá řešit homeopatiky...já jim ale moc nevěřím..dávám mu štávičku z mrkve, a to celkem pomáhá..jenže tvoje miminko je ještě moc malé na štávu s mrkve..tak nevím asi bych to řešila s doktorkou, ale je možné že ti řekne to samé co nám..

prý na to má aji vliv jestli mu třeba není moc horko, pak prý ty děti skoro všecko vypotí protože malé miminka mají v těle málo tekutin..prý podávat kojeneckou vodu mezi kojením..to jsem zkoušela ale nic moc...

roana
27. bře 2009

naše malá nekadila týden!!! Dokonce jsem v jedný knížče o mimi četla, že zdravé kojené mimi nekadilo 21 dní!!! To je normální, ale po týdnu už jse jí tam zašťourala teploměrem, i když se to nemá. Taky jsem pila džus ze švestek nebo jedla švestkovej kompot, to docela pomáhalo...

kamanka
27. bře 2009

Já jenom kojila do 6 měsíce a přesně v den jeho 2. měsíce přestal kadit, nejdýl nekadil 11 dní! Jinak tak 7-9 dní! Naše dr. mi řekla, že u kojených dětí je to normální. Sice mi to normální nepřipadlo, ale nějak jsme to celý přežili. Teď už přikrmujeme a někdy kadí každý den (většinou ale jen jednou denně), jindy třeba 2 dny nic! Nám teploměr nepomáhal, ani teď nepomáhá, ani ta rourka!

kamanka
27. bře 2009

Dávám mu teď hodně švestkové, hruškové, broskvové přesnídávky, švestkové, meruňkové a jablečné šťávičky, bílý jogurt a do jídla přidávám kapku olivového oleje! No a stejně většinou kadí po těch 2 dnech!

berynka
27. bře 2009

evulinkab, s tím blinkáním nevim, ale naše malá měla i interval 14 dní, kdy nekakala a prdíky začaly smrdět právě když už byl hovňous na cestě 😅 . To bylo znamení, že to přijde brzo a pak teda plenka nestačila 😀 .

shaula
27. bře 2009

Evulinkab: plně kojené děti nemusí kakat klidně několik dní, prý i 14 dní!!! My máme rekord 6 dní. U kojených dětí je normální několik stoliček denně stejně tak jako několik dní bez stoliček. Pokud nemá jiné problémy typu bolení bříška, tvrdé bříško apod., tak bych ještě chvilku počkala. Jestli chceš mít jistotu, zajdi k doktorce, ale podle tvého popisu mi přijde, že to bude v pohodě. Ale nějaké čípky apod. bych mu dala až po poradě s doktorkou, jedině pokud to doporučí.

krista
21. lis 2009

dorinek • 1d • Dnes v 16:09
Ahojky, omlouvám se jestli tu už taková diskuse zazněla (kdyžtak mě na ní odkažte), ale chtěla bych se zeptat, jak často mají vaše robátka stolici. Moje malá (8 týdnů) měla do 6 týdne stoličku denně, 7 týden tak obden a poslední týden vůbec. Už sedmý den nemá pokakanou plínu. Čůrá dobře, prdí dobře, je veselá, živá, papá hezky, je plně kojená, prostě normálně spokojená. Četla jsem, že někdy se stane, že dítě veškeré MM stráví a nemusí mít stolici denně, ale týden ?? 😕

raada • 40tt • Dnes v 16:11
Nemám zkušenost,ale...Prý je to normální, asi roste a všechno spotřebovává...

rimmel • 1d • Dnes v 16:14
dorinek ano je to uplne v poriadku! kojene deti nemavaju zapchu a dovod pre toto nekakanie je pravdepodobne spojeny so zmenou kt.sa odohrava v brusku, brusko rastie, system sa meni , vyvija atd 😉 kludne aj keby dvatyzdne nemala je to OK potom by som ale uz volala dokt.

sayast • 1d • Dnes v 16:15
dori,je to v poradku. meli jsme stejny problem. nam ale julka kakala jednou za 3 tydny. u plne kojenych deti se to neresi. i 1x za 3 tydny je v poradku 🙂. proste vse stravi 🙂
u nas se to spravilo kdyz jsme najeli na prikrmy 🙂

rimmel • 1d • Dnes v 16:16
a u nas zase ked sme najeli na prikrmy kakat prestaval..iba raz tyzdenne asi po dobu mesiaca..potom sa to ale upravilo a kakame denne 🙂

dorinek • 1d • Dnes v 16:23
Sayast, 1 x za 3 týdny !!?? Není to přece jen trochu málo?? No, ale když o tom tak přemýšlím, tak je fakt, že mateřské mléko asi neobsahuje žádné zbytečné látky navíc, které by miminko nestrávilo. Příroda nedělá nic zbytečně 😀 V pondělí už jsem chtěla volat doktorovi, tak myslíte, že mám ještě počkat??

dorinek • 1d • Dnes v 16:28
Jo a taky jsem si všimla, že posledních pár dní ji musím na kojení vyloženě budit. Kojila jsem po 3 hod.,ale poslední dobou, jak usne, tak se prostě po 3 hod. neprobudí, spala by mi klidně i 4 - 5 hod. Že by se třeba spomalilo trávení a trvá jí to dýl, než to stráví ?? Vážím jí, tak vím, že pije pořád stejně, tak 70 - 90 ml.

momin • 1d • Dnes v 16:30
Dorinek ja bych se po 10 dnech uz poradila s doktorkou... nam bylo receno ze v norme je tak 10 dni nekakat... 😉

sayast • 1d • Dnes v 16:32
me spala celou noc v kuse 🙂,ja teda nebudila. kojim jak si rekne. takze nekdy po hodine,nekdy po ctyrech. taky mi dost pribirala jak vse stravila.
ja nekakani resila s mudrou nekolikrat. i 21 dni je naprosto v norme a pokud to mimco nema ocividne potize,boleni briska,tak je to v poradku a neresi se to 🙂
ale jestli ji pro svuj klid chces pomoct,tak snes povidla,svestkovou presnidavku,stavu ze svestek,neco projimavyho. dostane se to do mlicka.
my opravdu kakali 1x za 14 dni,tri tydny. je to pro me nezvyk ze ma v plince cca obden nekdy casteji 😀

rimmel • 1d • Dnes v 16:51
dorinek nebud ju..jedine ze by spala viac ako 6hod. 😉

rimmel • 1d • Dnes v 16:52
momin ja zas viem ze v normne je od7-14 dni 😝 😀

dorinek • 1d • Dnes v 17:00
No nic projimavyho jist nechci, to by zas měla průjem a to taky není o co stát 😀 😀 😀 Zítra jí je 8 týdnů, tak jí ráno na lačno nahatou zvážim a uvidim kolik přibrala. Poslední dva týdny to bylo kolem 80 g/t, ale teď se mi zdá, že to bude víc 🙂 Jinak v noci mi spí 5- 7 hod. a to mi přijde dost dlouho na tak malé mimčo, ale v noci jí nebudim, protože když jí vzbudim dřív, než si řekne sama, tak mi blinká nestrávený mlíko. Holky děkuju moc za odpovědi, uklidnilo mě to 🙂

romankav • 1d • Dnes v 17:27
Plně kojené miminko může kakat v rozmezí 10x denně až 1x za deset dní. Takže to je úplně normální. Pokud je to déle než těch deset dní, tak by miminko měl vidět lékař a vyloučit dehydrataci, zácpu apod. Ale pokud je všechno v pořádku, nemusí miminko kakat třeba 14dní..
dorinek: 7 hodin bez jídla (a tudíž i tekutin) mi u osmitýdenního miminka přijde moc dlouho. Kolikrát ti malá zvracela to nestrávené mléko? Byla to velká louže nebo si jen ublinka (ušpinila oblečení)? V případě refluxu se právě doporučuje krmit častěji po menších dávkách. Nemyslím si, že by blinkání souviselo s tím, že jí nakojíš v noci třeba po 4hodinách.

ojo • 1d • Dnes v 17:30
ahoj, tak Tomáš měl rekord, že nakadil 16dní 😉 jinak standartně kadil jednou za 4-6dní

ale jestli máš váhu, tak sleduj, jestli přibírá, páč když takhle Tomík měl delší pauzy, tak všechno mlíko strávil a přestal přibírat...prostě měl málo a musela jsem začít s dokrmem UM 😅 a někde jsem četla, že hladové děti bývají i spavější 😕 😕

v noci mi dr. říkala nebudit...ale přes den určitě po 3 hodinach a kladli mi to na srdce i v porodnici a i laktační poradkyně 😉

ojo • 1d • Dnes v 17:33
* má být nekadil 16 dní 😀

a při refluxu by blinkala i přes den...ne jen v noci 😉

dorinek • 1d • Dnes ve 20:12
Neblinká nějak moc, jak jí probudím a začnu jí přebalovat (i když se snažím s ní co nejmíň manipulovat), tak mi ublinkává, ale jen tak trochu ušpiní oblečení. Když jí nechám, aby se probudila sama, tak mi neblinká, tak si myslím, že má asi všechno strávený. Jinak těch 5-7 hodin má jen jednu pauzu. Dám jí spát tak v osm, vydrží 5-7 hod. a pak už se mi budí za 2,5- 3 hod. Vstáváme tak kolem 8 hod. Dopoledne, když nespinká tak jí dám pít i po hodině, nabídnu jí prso, i když nepláče, většinou se vehementně přisaje a cucne si třeba 50 ml. Pak mi kolem poledne usne a zase by vydržela spát třeba 5 hod., ale já jí tak za 3,5 - 4 hod. vzbudim, zdá se mi to dlouhá pauza. No a od 16 - 17 hod. je vzhůru a to jí zase nabízím prso častěji. Od půlnoci do půlnoci kojím tak 8 - 9 x.

ojo - já myslela že když to všechno stráví, tak že spíš přibere, že to půjde hlavně na váhu?? A ne, že je to tím, že má málo?? To by mě mrzelo, já mám mlíka dost, po každým kojení jdu ještě odstříkat ( odstříkám tak 50ml), tak kdyby chtěla, může vypít víc. Ale ona se po 10 min. pustí a vypadá spokojeně.

dorinek
22. lis 2009

Tak hlásím, že jsem dneska malou zvážila a přibrala za týden 150 g 🙂 No a v noci se mi tak po..., že to měla až mezi lopatkama a musela jsem ji celou převlíknout 😀 😀 Tak problém je snad vyřešen. Děkuju všem za odpovědi, zas je člověk o zkušenost chytřejší 🙂 🙂 🙂

perchticka
22. lis 2009

Ahojky!
Nám doktorka poradila lacidobacily. Ne pro malého, ale pro mě. Nekakali jsme i deset dní. Začala jsem je užívat a poslední týden kaká každý den. Nám to opravdu pomohlo. 🙂 No a pro kojící maminky je to prý také moc fajn věc. 😵

sayast
22. lis 2009

ojo,me se to moc nezda ze kdyz kojene dite nekaka ze nepribira 🙂 . me julca kakala 1x za 3 tydny a pribirala 1,5 kg mesicne 😝 . vse stravila 🙂

ojo
23. lis 2009

no já jsem si taky myslela, že bude Tomáš přibírat, když vše stráví, ale bohužel ☹ když jsem přišla po měsíci na kontrolu, tak nepřibral ani deko ☹ ale u mě to bylo, že jsem měla málo mlíka...bohužel jsem to nepoznala, páč Tomášek byl u prsu i 40min a nikdy neplakal, když jsem ho odpojila a ani přes den nikdy nespustil řev a v noci spal normálně...je ale pravda, že pak než jsem začala s dokrmem, tak býval přes den nevrlejší 😅

dorinek, tak to přibrala akorát 😵 jéééé, tak to máš dostatek mlíka, tak to bych už neřešila, že nekaká, to poroste jen do krásy 😉 🙂 🙂 🙂

dorinek
23. lis 2009

Ojo, já se taky bojím, že začnu mít málo mlíka, tak jdu po každým kojení odstříkat a někdy i mezi kojením, aby měly prsa pravidelnej odběr a víc "makaly" 😀 😀 Je s tím docela práce, ale já se bojím, že když to nechám na malé, tak se mi mlíko za chvíli ztratí, protože ona se hlásí po 3 hodinách. Když tu čtu, že někdo kojí i po 1 hod. 😨 No doufám, že poroste do krásy 😀 zatím roste nějak dokulata 😀 😀 😀 Má 4.600 g a dvě bradičky 😀 😀

perchtičko a co jsou to ty lacidobacily?? Kapky, prášky?? A na co přesně to je??

perchticka
23. lis 2009

Pardon, známé jsou spíše ,,laktobacily". 😕 😉
Laktobacily přispívají k zachování zdraví a správné fukce trávicího systému. Podpora střevní mikroflóry se projeví také zlepšením obranyschopnosti organismu.
Jinak, v každé lékárně mají a poradí... 🙂

pavlinasp
23. lis 2009

ahoj, doporučuje všem, co mají problém s trávením aby začly brát ty Probioticke kapky, bo ty fakt srovnají střeva tak jak mají 🙂

lucajdak
29. pro 2009

Ahoj maminky,potřebovala bych poradit.Všichni tady máte kojené dětičky a jen my jsme na UM 😒
Začali jsme asi před měsícem Nutrilonem a to kakal po každém jídle jak průtokáč, vodu a v tom bílý kousky, vypil tři krabice a Mudr nám řekla ať zkusíme HA, no ale to se nějak nezměnilo, a navíc bych se nedoplatila.Vyzkoušeli jsme dvě piksly a teď asi týden máme Hami.Vím že se to nemá měnit tak často ale doktorka mi řekla, tak to zkuste..............přijde mě že by všechno jen zkoušela a nic z toho.Malý naposledy kakal ze soboty na neděli v noci a od té doby nic.Pláče už po dvou hodinách, je nevrlý a už si tolik nehraje, jak bez nálady ☹
Dnes jsem mu pomáhala krožením teploměru v zadečku a něco vylezlo a dokonce to bylo řídké, ani nějak netlačil.Tak já už si nevím rady.Jo a barva je zluta jak vajička 😒

misellll
29. pro 2009

lucajdak:naše odktorka nám říkala,že děti na UM nemusí kakat tři dny.Ale samozřejmně nesmí být více plačtivý než obvykle.Já jsem naší malé taky toho zpousty vyzkoušela(UM).A na konec se chytla u Beba sensitiv-ta jí jako jediná vyhovuje.A teď o Vánocích nám došla tak jsme koupili Sunar,Bebu jsme nikde nesehnali.Malá mi ho stále ublinkávala.Dávali jsme jí ho teda jen třikrát,druhý den už měli otevřenou lékarnu.No byla jsem u doktora a říkala mu to o tom sunaru,že jsme bebu nesehnali a pěkně mě seřval,že se to prý nemá střídat,že minko je na něco zvyklé atd.A že máme přejít na Bebu a už to nikdy nedělat.Tak nevím mě to taky nepřišlo jako nějak velkej problém.Dokonce jsem se tady na to ptala i některých maminek a ty taky tvrdili,že by to mělo být ok a nic by jí po tom němělo být,ale doktor mě seřval jak malou holku 😒

lucajdak
29. pro 2009

miselll díky, no naše doktorka by to přešla...............je to spíš veterinářka 😀 😀 budu doufat že to bude dobré 😉

misellll
29. pro 2009

lucajdák není zač,ale opravdu kdyby malý nějak hodně plakal a měl tvrdé bříško,tak radši zavolej doktorce. 😉 Ale určitě to bude vpořádku 🙂

lucajdak
29. pro 2009

jo jen by musela mezi svátky ordinovat ☹

aponchie
29. pro 2009

prilis mnoho zmen rychle muze miminko rozhodit fyzicky.. 😉 to HA mlicko je reseni

leopolda
29. pro 2009

Lucajdak

Tak určitě bych nepoužila teploměr,ale malou rektální rourku,kterou koupíš v lékárně,tím mu neublížíš.

lucajdak
30. pro 2009

leo, no ja mam specialni teplomer pro miminka, ktery je na konci ohebny a gumovy, takze mu to urcite neublizilo a navic je tenci nez rourka 🙂
Uz se vcera vecer konecne vykakal a byly toho dve pliny,tak holky diky moc 🙂

leopolda
30. pro 2009

Promiň ,nemyslela jsem to nijak ironicky.Jen,jako faktickou radu.taky s tím bojujem. 🙂

kveluse
30. pro 2009

Ahoj,
chtěla jsem jen napsat, že mě takhle malá reaguje, když baštím čokoládu. Má zapáchající prdíky a kaká hodně husté kakání. Takže pokud je dítko kojené, tak může reagovat i na určitou potravinu. Omlouvám se, jestli jste to tu už některá psala, lezou tu po mě dvě opice, tak čtu jen tak zběžně...

lucie777
29. led 2010

Tak sem se uklidnila, 3 dny nekakání sou teda ještě úplně v pohodě, ale zkusím vynechat (nebo aspoň omezit 😅 ) tu čokoládu..

biro
9. únor 2010

My mame problemy s kakanim dodnes (maly kaka po 8-14 dnech)! a to je nam uz 7 mesicu a je to fakt hruza.Bojujeme s tim uz od narozeni a doposud jsme neobjevili nic,co by nam na sto pro zabralo.Vyzkouseli jsme trubicku,cipky,ovocne stavicky,svestky,cajiky,vlaznou vodu na lacno,laktulozu a porad nic.Tak jestli znate nekdo jeste neco jineho,prosim poradte.Budu moc vdecna.Diky

moravanka
9. únor 2010

biro a cim prikrmujete, napr. mrkev a banan stavi. a davas trosku oleje do masozeleninovych prikrmu?

peta.cz
9. únor 2010

Nám na nekakání(po zavedení příkrmů) pomohlo hodně pít...jenže kojený děti většinou moc pít nechtějí, u prvního jsem to vůbec neznala, tomu stačilo jen kojení a kadil i několikrát denně, druhý prcek měl děsnou zácpu a tvrdý bobečky, u každýho kadění (po 4 dnech) brečel...nakonec pije z avenťáckého sportovního pítka, čaje nechce, kupuju v DMku Bio jablečný džus a ředím ho vodou...a od té doby nemá s kakáním žádný problém - takže snažit se do nich nacpat co nejvíc tekutin..tak držím palce ať se vám to upraví

prochi
9. únor 2010

Holky, výborný je taky vývar z vloček. Chvilku povařit vločky, zcedit a dát mimču ten "sliz"
Naše malá to má ráda i samotný, tak buď jí to dám po lžičkách samotný, nebo zamíchám k zelenince.
A jak píše peta.cz, tak hrozně důležitý jsou ty tekutiny. Sice všude píšou, že kojený děti nemusí málem do roka poznat jinou tekutinu, než mlíčko, ale některým dětem to holt nestačí. Takže já dávám během oběda a po na lžičce kojen. vodu, teď už se nám daří, že si i něco vypije z avent. hrnečku.
Obě moje děti měli při zavádění příkrmů hrozný problémy s kakáním (tvrdý stoličky, bobky jak kamínky...), vždycky nám pomohl ten sliz z vloček. A pak nezapomínat na olej do zeleninky, voda při podávání příkrmů a po a taky si dávám pozor na banán, rýži... to spíš nedávám.