6týdenní dcera 2 dny nekakala. Je to normální?

gabca1
5. pro 2007

Holčiny, malá už 2 dny nekakala... je jí 6 týdnů. Doposud kakala normálně. Je to normální? Poraďte děkuji.

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj! To se stává. Buď v klidu. Někdy mimina nekakají i týden, někdy zase kakají 2xdenně. Je to individuální.

evsi
5. pro 2007

Ahojky. Hned v porodnici nám říkali, že se stolička nemusí objevit i několik dní, že se nemusíme lekat. V knížkách píšou 6-8 dní je normální. Jestli nepláče víc než obvykle, tak je to OK. Naše malá taky občas dva dny nekaká.

gedren
5. pro 2007

Pokud je to kojenatko, tak i tyden nebo dva jsou v poradku, proste to vsechno stravi. Meli jsme stejny problem, ditko mi nekakalo treba 8 dni...

gabca1
autor
5. pro 2007

Jo je kojeňátko, tak to jste mě uklidili děkuju 🙂

kacerka
6. pro 2007

gabco, my jsme měli ten samý problém - no vlastně stále máme, ale začal nám už na třech týdnech, tak jsem volala dr. a ten mě ujistil, že je to normální. Miminko musí mít měkké bříško a prdíky, pak je vše ok. 😉

gabca1
autor
7. pro 2007

kacerko díky, no prdíky máme, prdí jak starej děděk, i měkké bříško má. Včera se dokonce vykakala a to stylem, že měla hovínka až za krkem, normálně si řachla a proteklo to všude 🙂

kackadu
7. pro 2007

Holky me malej nekakal i 11 dni. Pokud je mimi plně kojeno a vypada v pohode, tak to neni problem..

tanja61
8. pro 2007

tak to ano moj drobec nam nekakal 11dni no ale to nas lekar chcel poslat uz do nemocnice ja osobne si myslim ze je to uz vela ale tyzden je normalne

kacka79
8. pro 2007

Nás trošku proháněli kapičky baby calm, ale nevím jestli u takového mimíska můžeš dát... jdu se juknout jestli je to tam napsaný..potom taky šťávička ze švestiček, ale to až tak od 4měs, na to jste ještě malinký, ale jak píšou holky - u kojeňátek je to ok

kacka79
8. pro 2007

Tak ještě jednou já, baby calm je od ukončeného 1. měs - takže byste ho mohli - je to čistě přírodní..

dlinduska
9. pro 2007

ahojky gabco je to uplne v pohode asi tak po mesici veku ditete nemusi byt stolicka i nekolik dni (moje pediatricka rikala i 10 dnu). my si tim taky prosly luci jednu dobu kakala jen jednou za tyden pak se to zas z niceho nic zlomilo a kaka da se rici kazdy den.

ria80
7. únor 2008

Ahoj,taky jsem z Michalky ted nerozni.Je sest a půl měsíse,pořád je plně kojená.Ted najednou asi už 5 dní nekakala,jinak vypadá v pohodě.Ještě nikdy se to nestalo,že by tak dlouho nekakala.Myslíte,že mám zajít k doktorce nebo ještě čekat?Moc děkuji.

johanda
7. únor 2008

rio, je to normální, má větší spotřebu, tak najela na "bezodpadovou technologii" a všechno mlíčko využije. Kde jsou ty časy, kdy malá kadila 1x za týden a já nemusel mýt 2 x denně pokaděný zadek. 😉
Jinak moje dr. měla chlapečka, který nekadil 20 dní a nic mu nebylo (byl kojený, samozřejmě)
Důležité je, že prďolové čůrají

maart
7. únor 2008

Bezodpadova technologie 😀 ....vyborny, uz se na to tesim. Moje beruna kaka totiz 4-5 denne, je to jeste takovy ten "horcicny prujem", takze to porad nekde proteka a ja prevlikam a prevlikam 😉 .

zusma
7. únor 2008

Holky, malé byly myslím ani ne 2 měsíce a 15 dnů nekakala. Devátý den jsem už volala raději Dr a ona říkala,at přijdeme, pokud se nevykaká. Tak jsme 14.den přišli, ona jí prohrábla zadeček a malá se vykadila,ale obrovská hromada toho nebyla. Všechno jinak ok a zácpu taky neměla. Prostě to vše využila. Další den se malá vykadila sama. Od té doby kadí 1 x denně ale někdy i jednou za 4 dny.

ria80
7. únor 2008

Tak jo,tak jste mě uklidnily,diky.Jeste pockam.

petra.vavra
7. únor 2008

Ahoj, tak my dáváme Baby Calm od toho 1.měsíce denně a bez toho bych se asi zbláznila. To co prožíváme kvůli kakání od narození nepřeju nikomu....pokud se prostě nevykaká, tak následuje tak strašný řev, že neslyšíte vlastního slova...jsou nám měsíce 3 a problém s kakáním máme stále a to nám všichni říkali, že jen co se začně hýbat bude to lepší a není....ale je pravda, že i nám v porodnici říkali, že když nekaká několik dní a je v klidu, není to problém....tak tedy hovínkům zdar 😀

gabca1
autor
7. únor 2008

petra.vavra - nám jsou taky 3 měsíce. Malá sice kaká už i 2x denně. Po fenyklovým čajíku. Ale někdy jí to prostě nejde a jak píšeš, je nervózní a pláče, čekám kdy už ta 3. měsíční kolika skončí 🙂

katarina82
7. únor 2008

Moje malá dneska taky ještě nekakala a je pěkně protivná. Tlačí, nejde to, tak pláče 😖 a vzteká se ☹ Ona třeba týden kaká několikrát denně-to je spokojená, ale pak začne týden, kdy jí to nejde a to jsou muka. Když vidím, že během dopoledne nic, tak už je to jasný, že je zase problém. Nevím jak to, že někdy pohoda a někdy takové trápení. Včera taky nic, ale když jsem jí měřila teplotu po hexe, tak mi dvakrát pokakala teploměr 😝 A hned měla lepší náladu 😎 Dneska jsem teplotu neměřila, nejde jí to a trápí se ☹

petra.vavra
7. únor 2008

gabca1- ja jí dávám taky občas fenykl, ale po něm spíš prdí, ale Baby Calm zabírá spíš na to kakání....po něm se vykaká i 3x denně, ale je klid. Sice to má občas až na hlavě, ale za cenu nekolikadenního převlékání to stojí. Já sama mám dva sourozence a moje mamka sama říka, že řvát takhle neskutečně malý dítě ještě neslyšela a že prý jsme se něco nařvali 🙂...tak držím palce, ať nám to oběma co nejrychleji skončí a holčičky už jsou jen usměvavé a vykakané 😀

gabca1
autor
8. únor 2008

petra.vavra - no tak to je náš případ, malá, když řve tak to je síla 🙂 Zkusím taky ten Baby Calm a uvidíme 🙂 Zatím dávám Sab Simplex a ten nic moc...

Katarinka - měli jsme období kdy se malá nevykala bez teploměru a rekt. rourky vůbec, takže vím o čem mluvíš 🙂

katarina82
8. únor 2008

gabca, a je to hrozný viď? Bych neřekla, že po tom, co malá kakala snad desetkrát denně, budu muset řešit opačný problém ☹ Ale dneska jí to konečně šlo, tak má hned lepší náladu 🙂

gabca1
autor
8. únor 2008

katarinka - se neboj jí občas pomoct tím teploměrem, když to není moc často... Já to taky dělala a teď už kaká sama. Jinak já jí dám po papání flašku s fenyklovým čajem a ona se buď vykaká nebo vyprdí 🙂 No je fakt, že mě Julča taky kadila skoro po každém kojení a najednou takový obrat 😒

berdicek
8. únor 2008

Ahojky, tak my taky nekakame, uz 4 dny, to se jeste nestalo 🙄 . Dokud jsem jen kojila tak maly kakal 1x-2x denne, tento tyden jsme zacali príkrmy, zatim jen po 3 dny stavicku z mrkve, podle doporuceni doktorky a nekakame. Pritom prďola je v pohode, spokojene si prdi, jen nekaka...

anney
8. únor 2008

Já jsem koupila od hippu štávičku ze švestek.Je bezva, stojí asi 22 kč a zabírá a moc chutná.Malý sice nemá problémy s kakáním, ale já to praktikuju i u zbytku rodiny.štáva je bio a není slazená cukrem.Zkusila bych to, s tou mrkví jsme neměli taky dobrý zkušenosti. 🙂 🙂 Přeji brzkéé vykakání
Jo a může se od 4. dokončeného měsíce 😉

katarina82
8. únor 2008

gabca, s tím pomáháním teploměrem... Co znamená moc často?

gabca1
autor
9. únor 2008

katarinko - my jsme asi 14 dní dávali jen teploměr nebo rourku a teď kaká sama už to nedávám. 1x denně určitě.
Nebo jak říká Anney tu šťávičku, nám pomohlo, ikdyž jsem já snědla švestkovej kompot. Zkoušela jsem to 2x a zabralo to.

katarina82
9. únor 2008

gabco, díky 🙂 Švestkovým kompotem jsem se musela nacpávat už v těhu, tak to vyzkouším i teď 😉

gabca1
autor
9. únor 2008

katarinko - pak dej vědět jak to dopadlo 🙂

evulinkab
27. bře 2009

ahoj holky, nevim, jestli mi některá z vás poradíte...malej mi už 5 dnu nekakal...četla jsem, že je to normal u kojených dětí, ale malýmu k tomu ještě strašně vrčí v bříšku a hodně prdí-a to zapáchá.A taky celkem dost blinká.Jinak mu ale nic není, je usměvavej, ani bolení nemá...nevíte co to muže být?K doktorce jsem nešla, ale ted bude víkend, tak mám obavy, abych něco nezanedbala