7týdenní mimčo používá moje prsa jako kousátka

anguly
29. dub 2018

Prosím o radu. Můj mrňous má v 7 týdnech už 2 zuby uplně vzadu nahoře a už má i takové čárky vepředu dole. Krom toho, že nechápu, jak to, že má už teď plnou pusu zoubků...
Tak mě šíleně bolí kojení. Je hrozně agresivní a mám pocit, že používá moje prsa jako kousátka.
Mám prsa celá červená a popraskaná. Dudlík ani kousátko nechce...
Prsa mě bolí jen co si o ně zavadím látkou trička... Pořád promazávám... ale on chce jíst snad každou hodinu, tak se to nemá šanci zklidnit. Už nemůžu bolestí vydržet, tak odsávám a dávám mu mlíčko flaškou...
Nějaká rada, co s tím? Nerada bych kvůli zoubkům přestala kojit...

ela90
29. dub 2018

Tak co kojici kloboucky? Ja jsem je pouzivala kdyz mi mala uz v porodnici osmirglovala bradavky a neni to sice zadna vyhra, ale naucila se i s nimi sat. Preci jen to tu bradavku kryje a neni to naprimo.

anguly
autor
29. dub 2018

No to jsem taky zkoušela... Ale za prvé... jsem lepl a neumim je instalovat (on mi je prostě po chviličce sundá)... a za druhé dělá jakoby se dávil (jsou docela dlouhé)... To samé mi dělá s dudlíkem ... a děkuju bohu, že jsem ho přemluvila na flašku. Ach jo... mam druhé dítě a jsem bezmocnější než s prvnim...:-/

petrasipkova1
29. dub 2018

@anguly nemusí to být ze zubů, kojila jsem dítě s 20 ti zuby 😊 nemůže to být kvasinka, udělá s bradavkami pěkný humus. Jinak doporučuju Medela hydrogelove polštářky.

anguly
autor
30. dub 2018

@petrasipkova1 Já právě taky kojila zubaté dítě a bylo to v poho... ale teď mam fakt pocit, že on mi ty bradavky žvejká... a než ho "násilim" odpojim, tak toho dost stihne... Netuším, jak ho to odnaučit...:-/
Medelu zkusím. Mnohokrát děkuji...🙂

no_title
30. dub 2018

Kojení by nemělo bolet, na vině může být špatné přisátí. Malý má 5 zubů a nikdy kojení nebolelo, leda když se fakt zahryzl 😀
Zkuste kontatkovat kvalitní LP ideálně z mamily. A dudlík, lahev i kloboučky bolest u kojení naopak způsobují, tak pozor na to.

anguly
autor
30. dub 2018

@no_title No právě... Já kojim, kojim... a on najednou začne pouštět... A zahryzne se... a na kraji a nejde odpojit. Auvajsky. No a pak zase po chvilce chce normálně pít... No a pak zase se zahryzne na kraji a požvykuje... A když todle udělá párkrát, tak to prostě bolí pořád. Todle u staršího syna fakt neznám...
No a dnes jsem byla u jedné laktační poradkyně... Tak mi teda ukazovala jak správně přikládat, ale jak ho odnaučim to žvejkání... to netuším...😒 Laktační poradkyně řikala, že mu tam mam strčit malíček a udělat "Tytyty" 😀 To jsem teda zvědavá jak to pochopí...

snahnah
30. dub 2018

Syn měl zuby až od 4 měsíců a taky strašně hryzal. Dudlíky a lahve odmítal. Tytyty nepochopil, tak byl i z jiných důvodů v půl roce odstaven, nejsem masochista.

no_title
30. dub 2018

@anguly já jsem četla, že mu má člověk přimáčknout k prsu, pak se pustí. Příp. chytne správně, když má celý dvorec nemůže kousnout

sdu
1. srp 2019

@petrasipkova1 souhlasím. Zasla bych k Mudr. ať se na ty "zoubky" podívá.