8měsíční dítě stále kojím, neměla bych brát vitamíny?

krmv
5. led 2014

Ahoj.mame 8mesicu a krom prikrmu stale kojim,po jidle,vecer,v noci ma ode me. Jen si rikam zda bych nemela brat nejake vitaminy navic aby mela mala ode me vse dulezite a nic ji neschazelo. Poradite

koliotte
8. led 2014

Ahoj, já jsem obě děti kojila dva a půl roku a pro jistotu jsem brala vitamíny pro kojící matky (jsou většinou stejné jako pro těhotné na konci těhu). Zezačátku pravidelně a podle dávkování, později nepravidelně ... Nevím, zda pomohly a měly efekt, já je brala "pro jistotu a dobrý pocit" 🙂 🙂

olusenka
8. led 2014

já brala vitamíny do porodu, a pak jsem je začala brát znovu asi půl roku po porodu, jelikož mi začaly praskat koutky apod. Nemyslím, že by malé něco v mléku chybělo, jak mi říkala LP, mléčná žláza spíš oslabí organismus matky, než by bylo mléko nějakým způsobem méně kvalitní. Takže se to spíš podepíše na zdrav. stavu matky. Já si vybrala myslím Calibrum Mami, je jich tam hodně za poměrně dobrou cenu, akorát že nedávno jsem zjistila (teď u 2.těhot. a po něm je beru zas), že jsem je brala špatně, jen jednu tbl. denně, a ony se mají brát dvě. 🙂 Ale asi je to fuk, střídám to někdy jednu, někdy dvě za den. U kojení to chce prý hlavně vápník, ale ten se dá dodat i jinak než tabletami, já si nedávno koupila Chia semínka. Ale ještě je nemám načnutá.