8týdenní miminko potřebuje často kojit, máte zkušenost?

sabisek
17. kvě 2013

Prosim o radu, mam 8 tydenni dcerku, plne kojim. Prikladam ji na 20 minut. Problem je, ze pres den nespi (nastesti v noci ano...) a tak odpoledne mi usne na 5-10 minut u prsa, takze hama mene. Nepomaha nic, tahani za rucicky, simrani na nozickach, tleskani, klapani... Proste je uplny 'tuhon' na tech cca 10 minut. Jenze tim prijde o cas na prsu a pak ma cca po hodine hlad a hlasi se o jidlo. Vzhledem k tomu, ze se bojim novorozenecke kyly, tak ji nechci nechat plakat dlouho (je opravdu hystericka) a tedy odpoledne od cca 15.00 hod krmime po hodine az do vecera, nez vycerpanim usne. Pribira podle doktorky v poradku (vahu doma nemame). Ma nekdo podobnou zkusenost? Jak jste to vyresili? Nekde jsem cetla, ze by se nemelo krmit casteji nez 2 hodiny, pry to dela neplechu v brisku, ale to mala neda.. Dekuji za rady tipy

andelka
17. kvě 2013

@sabisek kojila jsem podle potřeby a chuti miminka. Starší mi taky usínal na prsu..no a co. Kojila jsem i půl hodiny, s přestávkama i hodinu. Nebo nakojila, a po 10minutách ještě dokojila, někdy si říhnul, udělalo se mu v bříšku místo a ještě chtěl dokojit. A vzhledem k tomu že mám jarní děti, plně kojené přes léto, kojila jsem i po 30minutách, po hodině, i po třech, podle toho jak spali, jak měli hlad/žízeň...
Můj mladší kýlu měl..kojení bylo lék skoro na všechno, u staršího taky. Než jsem se vybodla na nějaké intervaly a za jak dlouho by dítě mělo být najezené a za jak dlouho by se mělo kojit, měla jsem uřvané dítě a já byla ve stresu..jakmile jsem ho dávala k prsu kdy chtěl a neřešila spaní u prsa a nějaké tabulky, měla jsem o 80% spokojenější dítě.

sabisek
autor
17. kvě 2013

@andelka Moc dekuji za radu. Take jsem to takto (kojim, podle potreby a ne podle tabulek) zacala propagovat od stredy a mam uplne jine miminko. 🙂 S tou kylou, poznala jsi to nebo doktorka, obavam se, aby ji mala nemela. A co se s tim dela?

andelka
17. kvě 2013

@sabisek no měl to malinké, a pak se to během tří dnů hrozně zhoršilo...bohužel jsem ho kvůli staršímu musela nechat chvíli plakat 😒 měl to úplný špuntík 1,5cm vysoký..po různých peripetiích jsme skončili na chirurgii kde mě to naučili přelepovat a do měsíce byl klid. Taky pomohlo že si posiloval břišní svaly a i tím se úplně spravila. Vím že s emu to udělalo ve 3měsících a v půl roce na kontrole byl naprosto v pořádku.
Děti se nedají dát do škatulky. Doktorka se u mladšího ptala jak často ho kojím, tak jsem říkala že po hodině až třech a ona, no bylo by dobré to natáhnout aspoň na 1,5h..ale hned jak viděla můj pohled, jakože to asi těžko, tak dodala..no ale když ne tak ne, to je jen doporučení, sama víte... 😀 Starší syn vypil na jedno kojení málo, takže opravdu potřeboval kojit na etapy. V 5měsících se ustálil na kojení po dvou hodinách. A ve dne skoro vůbec nespal.

sabisek
autor
17. kvě 2013

@andelka dekuji za rady 🙂

wahu
17. kvě 2013

@sabisek vím, že je to někdy náročné, ale koj podle potřeb miminka. Synovi někdy stačí 10 min a někdy se přicucne i na půl hodiny. Když byl menší klidně i na třičtvrtě. Taky toho přes den moc nenaspí, ale díky za ty klidné noci! Když chci přes den něco udělat, tak většinou nosím v mei tai, dá se tak dělat skoro veškerá práce a hlavně v nosítku prcek skoro vždycky hned spí! 🙂 A když nespí, tak spokojeně bdí. A navíc se tím u nás i prodlouží čas mezi kojením. A taky už je dost teplo a mimča mají žízeň, nejen hlad.

berynka
17. kvě 2013

@sabisek, a když ti u prsa usne a dala bys jí spát, tak se probudí kdy? Kdyby to bylo třeba za hodinu, za hodinu a půl, tak bych řekla, že je to normální a kojení jí stačilo a mohla by už znovu dostat 😉 .

sabisek
autor
17. kvě 2013

@wahu Dekuji za povzbuzeni. Ja vim, hlavne ze spinka v noci, spis jsem se bala, abych ji nejak neublizila (nebolelo brisko a a tak), kdyz se smicha nove mlicko s jeste nenatravenym, kdyz totiz rikaji, ze to trva 2 hodny na mlicko se nejak rozlozit. Tak jsem rada, ze nejsem jedina, co koji tak casto. Jinak dneska se asi neco deje, eruoce na slunci ci tak, mala mi spi uz 2 hodiny a je den! 🙂

sabisek
autor
17. kvě 2013

@berynka Prave, ze kdyz s ni hnu (do kocaru, postylky atd) hnedka se mrska probudi. Je to celkem slozite i s vecernim uspavanim, ale jak je hotova, dlouho nevydrzi vzdorovat...Budu kojit podle ni a ne tabulek. Jinak diky tomu snad spi i ted a je den! Svete div se...

katyxq
17. kvě 2013

@sabisek Ty 2h intervaly se týkají UM, ne mateřského mléka, to je mnohem lépe stravitelné, takže se neboj, koj podle potřeby - tzv. na požádání, případně nakoukni do skupiny Kojení, můžeš zkontrolovat, jestli sepřisává oprabdu dobře, případně to zkusit vylepšit(v příspěvcích označených # spatneprisati jsou odkazy na fotky a videa, jak to má správně vypadat, jak poznat, že miminko opravdu saje), taky můžeš ještě vyzkoušet metodu stiskávání prsa, kdy vyšší tok mlíčka motivuje miminko k sání. A že nechce spát sama, to je normální, fyzický kontakt je pro miminka životní potřeba (je to tak geneticky zakódováno, dokud dítě neumí pořádně běhat, tak by ho v přírodě samotné něco sežralo), taky je to citová potřeba, miminko bylo s maminkou nonstop 9 měsíců, nemůžeme čekat, že najednou vydrží bez ní 😉.

sabisek
autor
17. kvě 2013

@katyxq dekuji, mrknu tam

wahu
17. kvě 2013

@sabisek Hlavně je fakt potřeba se vyprdnout na tabulky. Naše babičky taky žádné neměly a vychovaly děti. 😉 Na těch erupcích dnes možná něco bude. Taky mám prcka spavého. 🙂