Antibiotika, která nezasahují do mat. mléka. Jsou?

mikulka
21. led 2010

Ahoj, můžete mi poradit, zda existují ATB, která jen malinko, nebo vůbec, přicházejí do MM?
Malý bere atb Klacid, já to od něj chytila a nemůžu se uzdravit běžnýma lékama.
Mohu stejné atb jako kluk bárt taky? Nebo je riziko, že by měl pak v mléce a měl by toho atb moc?

Nevím ale, jak se jinak vyléčit?

evulatko
21. led 2010

Ahojky Mikulko, pokud je maly bere, tak si osobne myslim, ze ty muzes taky. Nebo treba Augmentin je pri kojeni podle me bezpecny lek. A nebo zkus Bioparox, je to sprej do krku a pusobi lokalne jen v tom krku, takze by nemel vadit urcite. Tak hodne stesti🙂

azri
21. led 2010

Ahoj, já ti teda neporadím, ale budu mít ten stejnej problém. Doktorka mě příští týden nasadí antibiotika a řekla,že musím přestat kojit. Ale laktační poradkyně by ti měla být schopná poradit nebo u propouštění z porodnice dávali lístečky s tel. číslem kvůli kojení tak jim zkusit brnknout.

radka.m.
21. led 2010

mikulka-atb se při kojení mohou brát,tedy většina atb,jen málokteré se nesmí brát při kojení 😉

tymothy
21. led 2010

Mikulko, tohle bych řešila s lékařem. Ty antibiotika ti stejně musí napsat on, v lékárně ti je jen tak neprodají. A Radka má pravdu, že jsou některá atb, která se můžou užívat i při kojení. Jen je potřeba o tom říct lékaři.

mikulka
autor
21. led 2010

No já, tady právě mám atb, která bere kluk, ale pro dospělé. Nechávala jsem si je předepisovat kdysi na dovolenou pro sichr.
Ale zítra asi zavolám dr. a zeptám se.

radka: myslíš, že se teda mohou, nebude ten účinek moc silný, když kluk má taky atb?

tymothy
21. led 2010

Mikulko, žádná antibiotika se nesmí brát jen tak, že si myslíš, že by ti mohly pomoct. Popravdě, žádný lékař z mého okolí je jen tak pro sichr nikomu nenapíše. Takže docela koukám... A krom toho, na každého původce nemoci zabírá jiný druh, takže bys je do sebe mohla ládovat úplně zbytečně.

shaula
21. led 2010

Mikulko - souhlasím s Tymothy, rozhodně si sama nic neordinuj a šup k doktorovi!

Azri - a nemůže ti doktorka předepsat nějaká ATB, která se při kojení můžou užívat?

aponchie
21. led 2010

penicilin se bezpecne smi jen pro info 😎

pavlinasp
22. led 2010

ty jo mikulko, rozhodně neber atb bez doporučení lékaře! a navíc bys měla rovnou brát i probiotika- treba Probioticke kapky, ty jsou vhodne prave i pro mimco... pri kazdych atb je vhodne uzivat i probiotika... 😉

slunicko206
22. led 2010

Ahoj.Jsem tu nová,ale snad se můžu taky přidat..Já jsem brala ATB v těhotenství i při kojení.Trpím na zánět průdušek a dutin.Většina doktorů předepisuje peniciliny a amoxiciliny - brala jsem Penbene,Duomox,i Klacid..

alti
22. led 2010

Ahojte, i já patřím bohužel do skupinky kojících nemocných.
Zánět nosohltanu jsem taky dostala od malého, kterému byl naordinovan antb. sirup penicilinový Ospen 750 a já následně od své dr. dostala Ospen 1500. Může se i u kojení! Měla jsem Ospen i u zánětu prsa. Jen malý má trochu průjem a tak dodáváme probiotika. A taky je dost cítit penicilin při močení v plínečce. Vše konzultovat s dr. sama neléčit. Jo a Klacid nám nevyhovoval malý po něm zvracel.

mikulka
autor
22. led 2010

Holky, tak jsem byla u dr. Dostala jsem Klacid jako mylý.

Bylo mi řečeno, že ATB se nesmějí jen, když je děcko malinkaté, většinou se uvádí do půl roku, ev. někdo do roka. Pak už se atb mohou, samozřejmě v nutných případech.

Já jsem bohužel na penicilin alergická, jinak je to prý atb první volby pro kojící.

Také mi poradili, že se dá volat na laktační linku a tam řeknou, kolik kterého stb přechází do mléka. U mně už to není nutné, malému je 15. měs. a kojím sice, ale málo.

Taky jsem si našla na www.kojeni.net, že většina atb se může při kojo i u miminek, že do mlíčka přechází jen minimum.

Když bylo malému měsíc, měla jsem zánět prsu a brala jsem atb, která se mohou, ale název už bohužel nevím.

Díky za odpovědi 😉

janulazaynab
22. led 2010

Ahoj,
ja jsem ted na penicilinu a maleho vyhradne kojim. Sice mu to asi moc nechutna, kdyz to ma s prichuti, ale neda se nic delat. V pribalovem letaku i doktori rikali, ze penicilin se muze brat jak v tehotenstvi, tak pri kojeni.

romankav
22. led 2010

Ahoj, antibiotika se při kojení mohou brát, jek píše slunicko206 amoxicilin a penicilin. Když byl syn malý (měsíc), měla jsem zánět prsu a brala amoxixilin, lékař přímo říkal, že při tom je důležité kojit (ne kvůli lékům, ale kvůli tomu prsu), takže není pravda, co říká lékař mikulce (to je lékař špatně informovaný).

azri
22. led 2010

shaula
jo to já nevím, mám zánět duhovky tak nevím jaký atb na to budou, ale snad to nebude tak zlý ☹

mikulka
autor
22. led 2010

romankav: a co myslíš, že mi lékař špatně řekl?

azri: tak to ti dají třeba nějaké lokální atb do oka

azri
22. led 2010

mikulka
Já si asi myslím, že ta moje očařka je až moc opatrná protože už jsem měla lokálně nějaký kortikoidy a taky mi zakázala u toho kojit ☹ pak jsem se dozvěděla, že jsem klidně mohla kojit celou dobu 😒

deathy
22. led 2010

Ahoj,(prý) jsem alergická na amoksiklav, což je nějaký druh ATB, takže dr. mi píšou různý jiný věci.
Když jsem byla těhu, tak jsem měla myslím 2x angínu. Jednou jsem měla něco co je prý vyloženě pro těhule, pak snad penbene.
No a holce nebyl ještě ani půlrok, a já měla opět 3x angínu. Takže opět nasadit ATB, jen zase nevím co to bylo. Každopádně při tý poslední angíně co byla, jsem dostala dvojtou dávku poměrně dost silných ATB, jelikož jedna byla málo na doléčení a druhá musela být stejná, páč menší nebylo. Vždycky jsem při tom kojila a dítě je kojené do dnes, je naprosto zdravá a i při tý nemoci jí to nijak nevadilo. Dlabala úplně stejně.

Být lazar při kojení je nářez, ono být marod už jen s tím malým dítkem je dost makačka, ale s tím kojením je pak člověk na palici i z toho, aby to neuškodilo prckovi. Přeju ať jste co nejmíň nemocný.

shaula
23. led 2010

Mikulka - podle mě Romankav myslela ten výrok, že ATB se do půl roku miminka nesmějí, to je nesmysl.

aponchie
23. led 2010

azri:

Iridocyklitida je zánět duhovky a řasnatého tělíska. Při akutním zánětu je oko zarudlé a bolestivé, objevuje se světloplachost a zhoršení zraku. Může provázet některé zánětlivé nemoci, např. kloubní či střevní. Přičinami vzniku iridocyklitidy jsou celkové nebo ložiskové infekce, toxické a také alergické vlivy.

Zanet duhovky byva casty pri tzv. Bechterevove nemoci, kdy je pritomen antigen HLA-B27.
http://www.amandasdream.wbs.cz/Oftalmologie.html
http://www.anamneza.cz/moduly/cl_tisk.php3?ID=838
http://www.esoterika.cz/clanek/3974-dobry_zrak_...

mikulka
autor
23. led 2010

shaula: ano, asi ano.
Já si myslím, že když to nejde jinak, musí se ATB dát i když je miminko hodně malé. Akorát pak čl. musí být opatrný, aby nevzal hned hodně silné atb, které by ve velké míře přecházely do MM.

azri
23. led 2010

aponchie
Ahoj, moc děkuju to je přesně to s čím se léčím, ale právě že mě nic jinýho nenašli tak proto asi ta doktorka neví z čeho to je , ale v pondělí jdu na tu internu tak tam se to snad ukáže a už budeme vědět víc. Ještě jednou moc děkuji celé jsem to přečetla a už aspoň vím co mi je 🙂