Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Antidepresiva při kojení nebo přestat kojit?

tercavercaverca
19. pro 2016

Prosím o radu.. Už dva měsíce se mi budí syn,8měs,večer každých 5minut,pak se to prodlouží na cca 40min. A takhle pořád,budí se s pláčem,i přes den. Večer ho neuspím jinak,než u prsa,ale to jen ty dva měsíce,předtím nebyl problém. Přes den jezdíme kočárkem. Zkoušela jsem vše,nebudu vypisovat. Před týdnem jsem skončila na pohotovosti,totální vyčerpání,osobně mi nepřišlo,že bych byla unavená,to si člověk zvykne,ale psychicky už to nedávám vůbec. Jídlo večně připalený,partnera už jsem několikrát vyhodila z domu,ten bohužel s ničím nepomůže,rodinu mám daleko... Jediné co vidím,jako východisko,i ze zdr. důvodů. (přibrala jsem v těhu 7kg a shodila jsem 27...,mám málo železa,samé modřiny) je,že přestanu kojit... Příkrmy baští parádně,ovšem,když se "nenacpe" mlékem,z lahve se napije,když musí,umí to,ale spíše si hraje. Nějaká rada,jak to udělat? Vím,že pro dítě je mm důležité,že to může trvat dlouho,že místo prsa,budu muset uspávat,ale pro mě je to teď opravdu jediné východisko,tak bych prosila,opravdu jen zkušenosti,rady,trik. Moc Vám děkuji.,

jaya
19. pro 2016

Napadá mě, že to začalo s příkrny. Není v jeho stravě něco, co mu způsobuje bolení a brání se vyspat? Antidepresiva na spánek nejsou. Váš poblém je nevyspalost a z toho blázníte...:(

kh
19. pro 2016

Antidepresiva pomou, vyspite se. Otazka je, zda je celkovy stav takovy, aby byla nutna (je nevyspani od stresu?). Když bys prestala kojit, stacilo by to?
S malym si proto myslim, odstavit. Par dni bude asi horor, nez si zvykne, jsou pekni previti, když něco chteji, ale bez zmeny se polozis. Muj se také zacal takto budit presne kolem tohoto veku, udelal si navyk na usina u prsa, budil se kazdou chvili - je to uz o zvyku, ne o vyzive. Ja to dala, taky jsem mela pocit, ze pro nej to nejlepší, ted vim, ze to bylo zbytecne - dulezite není MM, ale zdrava a spokojena, klidna mama. Nemá se to kojeni hrotit. A myslim ze ted je to tak u Tebe - bud se zhroutíš nebo budes trochu tvrda a v ramci zachovani svého zdravi odstavis, coz bude pro malého nejlepší, protože bude mit mamu v pohode.

tercavercaverca
autor
19. pro 2016

Mrzí mě to,ale já to opravdu nedávám a bohužel asi ani dál takto nedám. Někdy mám pocit,že prostě spadnu na zem a už tam zůstanu ležet.... Což setéměř stalo.. Snažím se věnovat především synovi,partnerovi,domácnosti. A můžu si vybrat,jít uvařit nebo si oholit nohy,jít ven anebo uklidit,jít spát nebo jít na nákup,atd. přes den spí 2x 45min,anebo když se poštěstí-1x 45min. a 1x 1,5hod. Hodně by mi to odstavení pomohlo v tom,že bych občas mohla udělat i něco sama a pro sebe. Aby ho mohl i partner "obstarat". Ale nevím,jak začít.... (Jinak,příkrmy má od 4měs.,teď to flákáme,protože když se napije,už mu nedám,na bolení nikdy netrpěl,pila jsem litry kmínového odvaru,atd. A zoubky nikde,i podle mudr.)

kika_21
19. pro 2016

@tercavercavercazaprvé sežeň někoho, kdo Ti malé bude brát ven a nic nedělej-jen co ty sama chceš. Pak se rozhodni- buď jen kojit, nebo ho přikrmovat.Pokud budeš kojit a budeš moci kojit, musíš si odpočinout. Nejen hodně pít, ale především být vyrovnaná s tím, že v noci sice teď nespím, ale zítra mi ho sousedka-kamarádka-vyveze ven a já budu 3 hodiny spát. Ne jé, je noc a zase nespím. Protože dětem a tudíž i nám je jedno, zda je noc.Je to dočasné-od 7 mi let je taháte všechny ve všední den z postele.A spánek po roce se pomalu upravuje.Když se kojení rozjede, tak sledovat, zda se cítím lépe, či ne. Existují snad i přírodní prostředky-vždyť i léky vycházejí z prvků objevujících se v přírodě-prostředky na podporu dobrého duš. zdraví. Podle zkušeností mých je spánek to hlavní. Muž by měl pochopit, že to tak je. Připálila jsem už hodně jídel.🙂Lze uspávat u kojení, je to úžasná věc, nikdo si na to nezvykl-aspoň u nás doma ne.Teď zrovna usnul jeden donedávna kojený syn sám v pokoji.No a když kojení nejde, pak UM je náhrada umožňující matce, aby se dala dohromady a dítěti, aby ji mělo spokojenou-a ono tudíž také bylo spokojené.

tercavercaverca
autor
19. pro 2016

Jenže já nemám možnost,aby ho někdo hlídal. Partner vydělává balík,takže je dost často pryč,moje mamka bydlí hodinu cesty a pracuje,v novém městě nemám ani jednu kamarádku,nikoho. Proto chci pouze přestat kojit... :(

kika_21
19. pro 2016

@tercavercaverca Tak přestaneš, nic se nestane-domluvíš se s dr., ona Ti poradí s Um, já kojení vidím jako usnadnění všeho, ale dobře také znám únavu a pokud Ty usoudíš, že potom budete lépe fungovat, tak se nic nestane-promluv si trochu o tom, že potřebuješ občas spát-muž-partner to pochopí a vystřídá Tě-také mám muže stále v práci, ale netvoři to nebývají.🙂

jaya
19. pro 2016

@tercavercaverca Kdyz partner vydelava balik, nemuzes si zaplatit chuvu? Treba na par hodin tydne? Pujde s malym ven a ty se vyspis. Das si pres den 2-3 hodiny a doplnis nocni deficit. Je totiz mozne, ze odstavis a dite stejne nebude spat. Mne se jinak osvedcilo mit deti na noc u sebe v posteli, tak vzdycky spaly nejlip a nejdyl, od miminka.

tercavercaverca
autor
19. pro 2016

V našem městě žádná taková možnost též není,proto jsem psala,že už hledám opravdu rady jen co se týká odstavení. Opravdu jsem o tom už dlouho přemýšlela a zvažovala všechny možnosti. I v posteli se mnou už spí,toho jsem byla vždy odpůrcem......

lv
19. pro 2016

V tvém případě bych přestala, já se obešla i bez homeopatie apod. (zkus šalvějový odvar na zastavení laktace). Ubírala jsem jedno kojení co 4dny, do měsíce bylo po něm, také ze zdr.důvodů v 8m malé. A AD - ten pocit, že se zhroutíš a zůstaneš ležet, by mohlo jít opravdu o deprese, běž k psychiatrovi, uvidíš. Tu chůvu - jezdí i do odlehlých míst, koukni na hlidacky.cz a zkus si sehnat, třeba 2x týdně. Držím ti palce!

jaya
19. pro 2016

@tercavercaverca Ja mam totiz pocit, ze potrebujes spis obecne resit problem s nespavosti a s tim, ze jsi na vsechno sama. Dokonce byvaji i takove ty adoptivni babicky. Nebo se zkus poptat v nejakem blizkem materskem centru, jestli nemaji kontakty na proverene chuvy. Na zastaveni laktace staci nekojit, kdyz odstavis, odstrikovat do ulevy. Maly je jeste hodne malinky, na UM se nauci rychle, z toho bych vubec obavy nemela.

yerry
19. pro 2016

Ahoj. U starsi dcery je mela taky sileneho stavy a vse z unavy. Nakonec jsem přestala kojit ale ne kvůli sobe ale spíše kvůli ni. MM mi vyvrácení a musela jsem dokrmit plnou dávnou UM. Ne kojila jsem plně, nějak mi to nešlo. .. a tak jsem pak přestala uplne kojit a hrozne se mi ulevilo. Konečně jsem se vyspala. Manžel stal při mam rozhodnuti a pomohl mi. Dvě noci me nechal spat a vstával k male. Za ty dvě noci se naučila spinkat až do rána a začala větší pohoda. ....
Na obranu kojení ale musím konstatovat ze Teď druhou dceru kojím a je to pro mne neuskutečníá pomoc. Mliko je vlastně Hotové kdykoliv... žádný tahání horko vody, a příprava UM, žádné láhve a vyvarovani. Miminko na nic nečeká a hned papa.... není nervózní jako při čekání na UM. Než se voda uvaří a ochladí..... příšte kojení jednoduche a pohodlné
A proto si nemyslím že přestat kojit vyděsí tvuj problem ale taky neříkám že to tak byt nemůže. Navíc malý už má 8 měs. To už je dost velký a odstavení od MM u něj nebude tak zásadní jako u mladších dětí.....
Proto si myslím že bys to mela udělat tak jak ti cítíš a neptal se druhých. Nikomu do toho nic není. A pokud kojit nechceš a dělat to už jen z kdesi povinnosti tak se na to vykašli.... když budeš v pohodě ty tak bude v pohodě i dite... Znám spoustu dětí odchovaných na UM a vůbec nic jim nechybí a nikdo to na nich nepozná 🙂

karlajasmine
19. pro 2016

@tercavercaverca
Zamerila bych se nejdriv na prikrmy, na to, aby dost jedl, aby ho nebolelo brisko (jestli nema na neco alergii)?, a jestli chces prestat kojit, udelej to tak, ze postupne vzdy jedno kojeni vynechas a nabidnes mu misto toho vodu/caj/neco k jidlu/uspis ho nejak jinak, nez u prsu.

tercavercaverca
autor
20. pro 2016

On prikrmy basti moc rád,i přesnídávku. Ale jde o to,ze když kojim na pozadani,nedam mu,aby se neprejidal. Takže v tom není,rekla bych uplny rád. Nicméně,vcera jsem nakojila v půl 9 ráno a pak až v pět odpoledne. V půl osme kase a pak o pul devate uspavaci kojení. Dvakrát byl beze mě a nebyl problém. MM je super,bez ohřívání atd. To souhlasim,ale me jakoby hrabě z toho,ze... Nevím,jak to napsat. Já nejsem kojení nadšená od počátku,neni mi to moc prijemny... Přes den jezdíme kočárem,nebo spi na balkoně. Ale vecer nevím jak ho uspat... Na houpání je velký,sum už nezabira,jen v noci nekdy,vse sleduje. Panikaři a řve tak Litostive,zedo dvou min pisti 😐

tercavercaverca
autor
20. pro 2016

Děkuji za tip na salvejovy čaj,kdyz se bude dělat méně mléka,sam bude chtít náhradu. Tj takový nenásilný. Včera si cucnul Sunaru,ale místo kojení ho nechtel samozřejmě,takze láhev nechtel vidět celý den...

absintka19
20. pro 2016

@tercavercaverca nenechte se ovladat prckem, vy jste mama, vy si musite stanovit pravidla ! Jinak budete porad " na hrane ", mit dite neznamena byt jeho otrokem, vas zivot neskoncil, jen se zmenil. Drzim palecky, nebojte, nebude to takto naporad ;) nebojte si " dupnout "

kika_21
20. pro 2016

@absintka19 Ano, máma nastavuje pravidla-když má dítě klid, dostatek kontaktu s mámou-a to tady má, pak je potřeba ho v určitou dobu uložit, jestliže prospívá, nic ho nebolí, tak prostě odpočívá, potom spí, je to přirozené. V noci nedělám divadlo-jsem od 20 ti hodin na děti-zdravé víceméně nepříjemná. ženu je spát - potřebuju pracovat, šít, učit se. Přes den se jim věnuji, odpovídám na vše, zajímám se o ně. Tedy pokud o to stojí-dcera -19 i dcera-16-letá už spíše prchnou-jedna do školy a druhá na stadion.Kdybych nepříjemná nebyla, tak mám u sebe nejstaršího syna-chce si povídat i ve 22 hod. Zatím je to dobře, ale šití leží ladem, no.Tak říkáme s mužem, aŤ jdou spát.😴

kika_21
20. pro 2016

@tercavercaverca No asi potřebuje večer, abys chvilku u něj byla-povídejte si. Čti mu, ukazuj něco. Pak já odcházím, zhasínám, šumu je dost od pračky, je-li puštěná. Dokonce starší děti nerada vidím, když nám zasahují do čtení. On už má spát-i když ještě čtu...Pak nehoupu, jen navštěvuji ho u postýlky, když mě potřebuje. Dělala jsem to od miminka-tak od 8 mi měsíců, to už se v noci obvykle nekojil.Do té doby jsem moc nerozlišovala, kolik je hodin. Ujistil se, že jsem na blízku-nebo muž- a spal dál. Už když kňourne, říkám třeba-jsem tady , neboj se a spi.To svícení, šumy, divadlo-to je dobré ve dne-v noci se spí.Budila bych ostatní v bytě, šli by se podívat a měli bychom mejdan až do rána.

karlajasmine
20. pro 2016

Ja syna (14 mesicu) ted odstavuju a v noci ho uspavam houpanim u me na kline, zpivam mu nebo pustim nejakou relaxacni hudbu... to zabira.

Sem začni psát odpověď...

Odešli