Antihistaminika při kojení, užívaly jste?

kluziste
4. led 2014

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli některá z vás užívala v době těhotenství a pak i při kojení antihistaminika (léky na alergii)? Mám těžkou alergii na roztoče léta léčenou a bez léků jsem chodící kýchací uplakánek, fakt to nejde.. V těhotenství jsem změnila Xyzal na Zodac, ale nevyhovuje mi a ráda bych se ke Xyzalu vrátila. Jakpak jste na tom vy, ostatní alergičky? 🙂 Nějaké zkušenosti?

lucieandrlova
4. led 2014

Léky musí odsouhlasit alergolog... Jinak já jsem brala claritine, avamys sprej. Doktorka mi řekla, že je dokonce musím brát, že jinak moje tělo bude trpět a tím i miminko. Řekla mi, že to že je na lécích nebrat v těhotenství, neznamená, že to musí poškodit miminko, ale spíše nejsou testy, jak to škodí. (Kdo by taky testoval těhotnou...).
Ale já jsem alergik s náběhem na astma. (Stejně jsem ji úplně neposlechla a brala to jen dle uvážení. )

blondynka400
4. led 2014

@kluziste já mám diagnostikované alergické astma (ale na alergoogii potom co jsem se tam šíleně pohádala jsem už asi 12 let nebyla a od té doby mi je o hodně lépe), ale obě těhu i dobu kojení jsem zvládla bez léků. Ono časem zjistíš, že to jde.... Zkus homeopatika, rhynalergy (jak na ně nevěřím, tak mi pomáhají).
Osobně nesouhlasím s tím, aby se v těhu podbné léky braly. Není to v pořáku,i když někteří alergologové je běžně dávají a nebo to dokonce prezentují viz příspěvek výše. Já bych to svému dítěti neudělala....
Ale porovnání xyzal versus zodac, je to úplně jedno, vyjde to nastejno.

killi
5. led 2014

@kluziste já jsem musela léky okamžitě vysadit hned jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná. Nejen alergoložka, ale i gynekolog mi to okamžitě zakázal brát tyto léky v těhotenství. Mám potravinovou alergii a alergii na pyl. Je pravda, že jak píše blondynka400 zvládám i bez léků i když je to občas náročné, ale svému miminku bych to neudělala. . Beru homeopatika. 😉

kluziste
autor
5. led 2014

Ono je to právě těžký, protože mně bez těch léků opravdu bez přestávky teče z nosu, neustále kýchám a slzím. Chvilku se to vydržet dá, ale devět měsíců těhotenství a pak ještě při kojení, to fakt nejde..ani si třeba nedokážu představit, jak bych kojila a vůbec se starala o malou, protože to si permanentně utírám nos a natřásám se kýcháním a nic jinýho nedělám. Absolvovala jsem i imunoterapii, díky které nemusím užívat místní kortikosteroidy, zkoušela jsem jenom nějakou lehčí lokální léčbu, ale nepomáhá fakt nic.. Veřte mi, že bych opravdu zvolila jakoukoli jinou alternativu, ale jidiný, co pomůže, jsou ty antihistaminika. Bohužel je to alergie na roztoče, takže i když se snažím a doma uklízím a peru textilie co to jde, toho se člověk holt nezbaví. A nejhůř je v noci, v posteli, samozřejmě, jsem zvědavá, jak v tom mým věčným posmrkávání bude malá spinkat ☹

gepe
5. led 2014

@kluziste moje pneumolozka mi pri zmince o tom, ze bychom zkusili mimco, zacala upravovat medikaci, mj. Avamys vyloucila a ostatni do nosu a oci taky. Doporucila na vyplachy NasoDrill a na vystrik Sterimar s manganem. Antihis jsem brala po cas tehotenstvi i kojeni, beru Zodac xxx let celorocne a ten nevadi. Taky doslo ke zmene u spiro leku a snizeni na min. To vse s tim, ze jsem pocas tehotenstvi byla jeste vice hlidana. Jen k dg. strucne: hodne alergii, vcetne celorocniho zanetu ocnich spojivek, atop, stredne tezke perzistentni bronchialni astma 🙂 vse jsem konzultovala s lekari, ke kterym chodim, vzajemne upravili medikace a nic bych si sama neordinovala ci menila v tehotenstvi. Panadol apod do toho nepocitam 😉
Jinak nevzit si byt 1 den Zodac, ihned jsem v riti 😅 s oblozenym oblicejem kapesniky aj. Jinak moje pneumolozka je soucasti Imumed/Synlab. 🙂

gepe
5. led 2014

@blondynka400 xyzal a zodac je rozdil, me xyzal naprosto nezabiral. Rozdil byva napr. v pridavnych latkach 🙂
A ze bych nebrala leky nepripadalo v uvahu, sla by.mi dolu mj. saturace a kdyz tehotna mama ma nedostatek kysliku, tak ho nema ani dite 🙂 homeo neni vsemocne, natoz lek.

akashka
5. led 2014

@kluziste naprosto chápu, mám to stejně, alergii mám celoročně s náběhem na stma.. alergoložka mi nechala zyrtec, prý ho v těhotenství bezpečeně můžu (beru každý den) a prý se může i při kojení.. mám o tom sice pochybnosti, ale když se snažím hledat info na netu v různých poradnách, tak je to tak půl na půl - někteří doktoři v tom nevidí problém, jiní o tom nechtějí ani slyšet.. jsem z toho docela zoufalá, protože fakt už nevím čemu věřit.. Dále mám inhalátor Miflonid a na tom je napsané, že se během kojení nedoporučuje, ale alergoložka mi řekla, že ho můžu při kojení i se zyrtecem v klidu každý den.. Samozřejmě pokud bych nemusela tak neberu nic, ale když si léky nevezmu, hodně těžko se mi dýchá a pořádně se kvůli tomu ani nenajím jak se mezi sousty zadýchávám...

blondynka400
5. led 2014

@gepe je to cca stejná skupina co se týče "škodlivosti" tak to bylo myšleno. To na koho zabírá a na koho ne je otázka. Krásný případ je třeba zyrtec versus zodac, je to naprosto to samé, jenom zodac licenční, přesto se najdou lidi, kterým zyrtec zabírá a zodac nikoliv. Ono anitihistaminka jsou celkově hodně o psychice naví když se berou několik let v kusem tělo je na to zvyklé přestanou účkinkovat a pak je to spíše placebo, u někoho přestanou fungovat... Ad satarutace, pokles je jenom chvilkový a organismus těhotné ženy funguje chytře, nedopustí, aby mělo mimčo málo kyslíku, určitě ne z toho důvodu
@kluziste a zkusila jsi někdy čínskou medicínu a celkově doktora z celostní medicíny? Proti alergiím toho umí mohem víc než západní medicína, ta umí jediné, cpát léky 😝 A čím víc je člověk bere, tím víc alergii propadá pak to končí tak jak píšeš, bez léku člověk nedá ani ránu 😒
@akashka nikdo nikdy neprokázal, že jakékoliv léky jsou v těhu bezpečné nebo i nebezečné. Ale léky jsou chemická záležitost, tělu aboslutně cizí a já protě nevěřím, že je jakýkoliv lék 100% bezpečný, to je nesmysl. Příroda to takto vymyšlené nemá. A když to není něco, co bezprostředně ohrožuje život matky a dítěte, přijde mi jako totání nesmysl to brát.

akashka
5. led 2014

@blondynka400 tak myslím, že třeba zrovna astmatický záchvat, ohrožuje život matky i dítěte..

blondynka400
5. led 2014

@akashka to netvrdím že ne, ale jsou věci, kterým se záchvatům předcházet dá. A když už je to života ohrožující, určitě je použití jednorázového preparátu lepší než trvalý přísun chemie. Navíc výše uvedené preparáty určitě nezaručí, že astamatický záchvat nebude 😉

kluziste
autor
6. led 2014

Ahoj, moc děkuju za všechny názory a rady, no není to holt černobílý a bohužel nejen každá z nás, ale i každý lékař má zjevně jiný názor a přístup...pak si má člověk vybrat 😒 🙂
čínskou medicínu jsem nezkoušela, asi o tom popřemýšlím.. máš @blondynka400 zkušenost s někým konkrétním? Nebo nějaké reference?

blondynka400
7. led 2014

@kluziste já chodila do Radlic (v Praze), jméno už si ale nepamatuji. Od té doby už to není potřeba. Už si umím pomoct sama....

kluziste
autor
8. led 2014

@blondynka400 zkusím pak něco najít nebo se ještě poptat.. na tu alergii věřím, že by tohle mohlo pomoct. A asi tam taky pošlu tatínka s bolestmi zad a ramen, běhá pořád po neurologii, rehabilitacích a nic nepomáhá...

blondynka400
8. led 2014

@kluziste on to podle mne pomůže celkově a hlavně ti to trošku změní pohled na nemoci a léky celkově, co pak pro děti se hodí hodně. Ale doporučuji, ab to byl i zároveň mudr západní medicíny, je to pak "jednodušší" , něco i zaplatí pojišťovna....
Koukám za chvíli rodíš, přeji hodně štěstí, máš stejný termím, jako jsem měla u první dcery 🙂

kluziste
autor
8. led 2014

@blondynka400 a kdypak se dcerka nakonec narodila? 🙂 já se modlím za dřívější akci, už je toho až až 😀 i když by byla vtipný, kdyby nám termín vyšel, protože to mám narozeniny i já 🙂

blondynka400
8. led 2014

@kluziste 19. Ale byl to vyvolávaný porod, protože se neotočila a zůstala KP. Pak jsem se báli, že bude veliká, doktor nemohl....

pellullinka
24. dub 2014

@gepe ahoj, čtu, že si při kojení brala Zodac, ten se může? v příbalovém letáku píšou, že nikoliv a já sem sezonní alergik a beru právě zodac a nevím zda ho smím nebo ne...

gepe
24. dub 2014

@pellullinka ahoj, muze, pri kojeni neni dle poslednich testu kontraindikace (mam z novorozeneckyho JIP a oni i ze zahranicnich studii). Otazkou je, zda beres i jine leky.

pellullinka
24. dub 2014

Dekuju za odpoved. Zadne jine léky neberu @gepe

marie_anna
24. dub 2014

@kluziste : ahoj, mam astma i alergie, oboji se po porodu zhorsilo. Brala jsem v tehotenstvi a beru doted Symbicort a Aerius, zadny problem, alergolog spis doporucil nez zakazal.

marie_anna
24. dub 2014

@kluziste : jinak ja si nemyslim, ze jsou antihistaminika nejaky svinstvo ani ze skodi miminku. Naopak, kdyz nekdo stav svych alergii a astmatu zanedbava a podcenuje, zadelava si na mnohem horsi problemy. Kojim uz radu mesicu a vse je v poradku. Kvuli memu astmatickemu kasli by sr mimi, jak pises, v noci vubec nevyspalo, kdybych s tim nic nedelala. A v ucinnost homeopatik neverim.

gepe
24. dub 2014

@pellullinka za malo a blahopreji k druhemu malemu 🙂

pellullinka
24. dub 2014

@gepe dekujeme 🙂