Barvení a melíry během kojení. Neuškodí to dítěti?

kombloudek
21. lis 2007

Achojky lidičky.Už mám pěkně odrostlé vlasy a chci jít na melír,jenže nikdo není schopen mi říci,zda to děcku nijak neuškodí..myslím že by nemělo,páč potkávám spoustu maminek a některé vypadají jako by vypadly z obalky časopisu jak jsou upravený..nemáte pro mě někdo radu?Díky

lucildol
21. lis 2007

no tak to mě ani nenapadlo, že by to něco mohlo udělat, chodím k holiči normálně , co jsem byla schopná vylézt od malýho z baráku 😀 teda asi od 1 měsíce jeho života. Ale je blonďáček od narození, tak že by na něj přelezl peroxid? 😀 😀 😀

mejviz
21. lis 2007

já se barvím normálně 🙂

makelka
21. lis 2007

já myslím, že to nijak neublíží, pokud nemáš nějakou alergii třeba na peroxid 😉 ale nežádoucí účinky by ti měla říct každá holička 😉

sokolka
21. lis 2007

Já jsem byla taky na melírek když byli malýmu asi 3 měsíce a kadeřnice říkala, že to na kojení ani těho nevadí. Takže asi tak... 😵

petraluk
21. lis 2007

Pokud nemáš na barvu alergickou reakci, tak je to úplně v pořádku a malýmu to nemůže nijak uškodit 😉

m.ajka
21. lis 2007

a mě zrovna kadeřnice řekla že když jsem těhotná, tak bych si barvit hlavu neměla. Obarvila jsem se až teď když jsem přestala kojit.

marce
21. lis 2007

Ty kadernice jsou ale potvory, jeste ze nemusime pred a po barveni drzet treba hladovku... Ja jsem si barvila vlasy behem tehotenstvi i ted kdyz kojim a mam krasnou a prezdravou holcicku

natalien
21. lis 2007

Tak tohle by mě nenapadlo řešit 😕 V čem by měl být problém, když kojíš? To bys asi nesměla používat ani lak na vlasy, parfém, ani cokoliv jiného 😵

marce
21. lis 2007

hola hola mamy! Pojdme na materskou do pralesa! 😀

natalien
21. lis 2007

No, pokud bych se musela zabývat i tímto, tak bych fakt nemohla mezi lidi. No, můj názor 😉

syrael
21. lis 2007

m.ajaka, kadernice o tom vi kulovy, dulezity je, co si mysli gynekologove a spol. Moje doktorka tomu rika babska povera a pry neni jediny duvod, proc by melo v tehotenstvi nebo pri kojeni barveni vadit...Jediny co vadi je fakt, ye po nabarveni mimco moc nemusi ten oder na hlave, kdyz ho ma mamina blizko🙂

r123
21. lis 2007

přesně jak píše sirael v těhotenství se to nedoporučuje hlavně proto že to smrdí a mohlo by se z toho udělat těhulce zle no a v kojení si myslim že to nevadí absolutně ničemu.do mlíka to přece nejde ne?pokud teda zrovna nějaká šikovná maminka tu barvu nevypije 😀 nebo mám na hlavě nanesenou barvu a jde si nakojit dítě!tak pak to samo vadí že jo!! 😀

kombloudek
autor
22. lis 2007

Já jsem se během těhu taky normálně barvila,ale teďka každej říká nesmíš tohle,tohle a tohle,jde to do mlíka tak jsem se radši zeptala i dalších maminek.Tak díky za odpověď.. 🙂

melani
3. bře 2008

ahoj jsem kadernice a barvit se muzes ja jsem pracovala do osmeho mesice...jasne pouzivala jsem rukavice....v klidu si dojdi k holici a hlavne meliry stejne nejsou uplne u hlavy a kdyz muzes na solarko tak nevidim duvod pro vypadat jak carodejnice... 😀

ivinecka
4. bře 2008

Ja som sa na to pytala doktorky a ta mi povedala, ze farbit vlasy sa pri kojeni moze, takisto ani melir alebo peny a tuzidla na vlasy neskodia.

odetka
4. bře 2008

Ja jsem taky premyslela, ze bych si na jaro dala melir. Ale porad jeste kojim, tak jsem radsi rekla, ze ne. Pro jistotu. Myslim, ze by se to fakt nemelo. Porad se tu resi co by deti do roka nemely (lipanky, rohlik, atd.) To me naopak pride normalni. Ale barvit vlasy chemii pri kojeni? To asi fakt ne.

anatanka
4. bře 2008

Ja bych se toho teda nebala. Priznam se, ze jsem barveni neozelela ani v tehu, ale pri kojeni si myslim, ze ani neni co resit.

s2007
4. bře 2008

tak to sliším po prve že by škodilo barvení v těhu nebo při kojení, tam jde jen o jedno a to že to nemusí chytit ta barva, já se barvila a barvím pořad 😉

f.nina
4. bře 2008

Já chodím ke kadeřnici každej měsíc na barvení a i v těhotenství a při kojení a malej je zdravej 😉 Tohle fakt neuškodí.Spíš podle mne uškodí když mamina vyleze na ulici a vypadá jeko by nikdy neviděla hřeben atd.. To je potom hrozný pohled.Neznamená že když máš dítě a přítele či muže musíš vypadat jak z roku 1,2 T
oď muj názor

spiritkad
4. črc 2016

Ahoj rada bych se i zeptala zda nevite jestli se muzu pri kojeni lakovani nehtu koupila jsem si zpevnujici lak eveline diamond ale obsahuje 2%formaldehydu prave. Tak jestli

pavlapavlinka
4. únor 2017

Ahoj všem. Kamarádka mi doporučila na melír stříbrný šampón. Nemáte s ním někdo zkušenost? Je to prý menší svinstvo než melír, ale váhám jestli ho použít. Jsem v 13. týdnu. Na melíru jsem byla, když jsem ještě nevěděla, že jsem těhu. Tak co myslíte?

kika_21
4. únor 2017

@odetka No asi to chce s rozumem-pokud jde, tak přírodní barvy. Pravda ale je , že jde i o psychiku-takže i o dobrý pocit. Já to trochu omezila. Aspoň bez amoniaku. Poté, co jsem se o to začala zajímat-tak až u pátého dítěte.☹

plksv
4. únor 2017

Když byly dceři 3 měsíce, šla jsem na blond melír. Přišla jsem domů , dceru nakojila a za chvilku šavle jak prase 🐷. Nevím, jestli to bylo z toho meliru, ale dceři je 15 a pořád si to pamatuju.

dancamich
4. únor 2017

Já kdybych se nenabarvila, tak vypadám jak stará bába, protože v rodině opravdu brzy šedivíme. Popravdě jsem to moc neřešila, ale nebarvila jsem se tak často jako normálně - spíš jsem zamatlala pěšinu a kontury kolem obličeje a až jsem začala vypadat moc blbě, tak jsem si nabarvila celou hlavu.