• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Během dlouhého kojení syn vypije 50-70 ml. Je to málo?

30. ledna 2008 
Potřebovala bych poradi. Kojím z obou prsů a z jednoho min. 20 minut jinak má malej hlad a křičí. KOlikrát se teda i pereme u toho kojení. Odsává se od bradavky a vzteká se. Nevíte čím to může být? Podle vážení před a po kojení má vypito vždy tak kolem 50 - 70 ml na jedno kojení. Jsou nám 3 týdny. Neměl by už pít více?
30. led 2008 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
nezáleží na délce kojení, ale na spokojenosti miminka, já ze začátku někdy kojila i 1,5 hodiny a kdykoliv chtěl, i po půl hodině- brožurky jsou na prd. kojíme doted, pak se to srovnalo-ted cca 15 minut po 2 hodinách, ale my na nic nespěcháme, jinak by to šlo myslím i za 5 minut :wink:
30. led 2008 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
podle mne mate "rustovy spurt" to se koji vic a casteji, je to kolem 3 a 6 tydne, ja mela neco podobneho. a to odtrhavani taky a myslim ze jsem vypozorovala, ze to jsou prdy. Oni jak zacnou sat, tak se jim to tam ve strevech rozpohybuje a boli je to. Nam pomahalo (a stale nekdy pomaha) pri kojeni teply polstarek z tresnovych pecek na brisko nebo prezehlenou teplou plinu, taky se snazim pri kojeni pit teply napoj, zpravidla fenykl caj, je mi sice z nej uz blbe, ale co bych nevydrzela, ze...
30. led 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gilotek, podle mě těch 50-70 je tak akorát.

U nás je taky kojení na dlouho a netuším, kdy s tím přestat, ptž malá je schopna u prsa být 2 hodiny a pak se poblít :confounded: Tak jí nejdéle po 45 min.oddělám a ona je spokojená a nekřičí. A když ji oddělám po 30 min,tak taky nekřičí :confused: Prostě se nikdy sama neodpojí a já nevím, jak ji tam nechat dlouho. Pořád pije, asi ji pořád něco teče. Přibírá dobře.
Začala jsem kvůli tou často odstříkávat, ptž na to nemám někdy nervy :pensive: A když někam máme jít na čas, tak jí raději dám odstříkaný, ptž jinak bychom se museli začít vypravovat 2 hodiny předem.
30. led 2008 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no mě se ted přidal problém blinkání a to opravdu zvracení obloukem. :frowning2: Malej si málo odříhne , kolikrát ale úplně normálně a třeba za hodinu hodí šavli . Ne že by si malinko ublink, ale opravdu to vyhodí. Mám docela strach co s tím :fearful:
30. led 2008 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
mrkni sem,jsou tam dobrý rady :slight_smile:

http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=58
30. led 2008 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud zvrací obloukem tak je to hlavni priznak GASTROEZOFAGEALNIHO REFLUXU. Je to zuzena trubice,pokud do ted jedl normalne,tak se mohla ucpat. Zajdete k lekari a informujte ho. Je to dost zavazne. Sama jsem ho jako kojenec mela. Janiik
30. led 2008 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
gilotek, jak píše baron, může to být GER, ale nemusí, neděs se. Dalšími příznaky je hubnutí (většinou), nespokojenost (mimčo "pálí žáha"), pokašlávání mezi kojením a časté záněty horních cest dýchacích. Pokud prďola blije, nech ho ležet na šikmé podložce, aby měl hlavu výše než nohy, ve zvýšené poloze ho i přebaluj. Dobré je před kojením podat Nutriton - to je upravený svatojánský chleba, který zahustí mlíčko a to nejde tak snadno vyhodit - poraď se o tom se svou dr.
30. led 2008 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek