Během dlouhého kojení syn vypije 50-70 ml. Je to málo?

gilotek
30. led 2008

Potřebovala bych poradi. Kojím z obou prsů a z jednoho min. 20 minut jinak má malej hlad a křičí. KOlikrát se teda i pereme u toho kojení. Odsává se od bradavky a vzteká se. Nevíte čím to může být? Podle vážení před a po kojení má vypito vždy tak kolem 50 - 70 ml na jedno kojení. Jsou nám 3 týdny. Neměl by už pít více?

andulkaavetrelec
30. led 2008

nezáleží na délce kojení, ale na spokojenosti miminka, já ze začátku někdy kojila i 1,5 hodiny a kdykoliv chtěl, i po půl hodině- brožurky jsou na prd. kojíme doted, pak se to srovnalo-ted cca 15 minut po 2 hodinách, ale my na nic nespěcháme, jinak by to šlo myslím i za 5 minut 😉

mem
30. led 2008

podle mne mate "rustovy spurt" to se koji vic a casteji, je to kolem 3 a 6 tydne, ja mela neco podobneho. a to odtrhavani taky a myslim ze jsem vypozorovala, ze to jsou prdy. Oni jak zacnou sat, tak se jim to tam ve strevech rozpohybuje a boli je to. Nam pomahalo (a stale nekdy pomaha) pri kojeni teply polstarek z tresnovych pecek na brisko nebo prezehlenou teplou plinu, taky se snazim pri kojeni pit teply napoj, zpravidla fenykl caj, je mi sice z nej uz blbe, ale co bych nevydrzela, ze...

zusma
30. led 2008

Gilotek, podle mě těch 50-70 je tak akorát.

U nás je taky kojení na dlouho a netuším, kdy s tím přestat, ptž malá je schopna u prsa být 2 hodiny a pak se poblít 😖 Tak jí nejdéle po 45 min.oddělám a ona je spokojená a nekřičí. A když ji oddělám po 30 min,tak taky nekřičí 😕 Prostě se nikdy sama neodpojí a já nevím, jak ji tam nechat dlouho. Pořád pije, asi ji pořád něco teče. Přibírá dobře.
Začala jsem kvůli tou často odstříkávat, ptž na to nemám někdy nervy 😔 A když někam máme jít na čas, tak jí raději dám odstříkaný, ptž jinak bychom se museli začít vypravovat 2 hodiny předem.

gilotek
autor
30. led 2008

no mě se ted přidal problém blinkání a to opravdu zvracení obloukem. ☹ Malej si málo odříhne , kolikrát ale úplně normálně a třeba za hodinu hodí šavli . Ne že by si malinko ublink, ale opravdu to vyhodí. Mám docela strach co s tím 😨

zusma
30. led 2008

mrkni sem,jsou tam dobrý rady 🙂

http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=58

baron
30. led 2008

Pokud zvrací obloukem tak je to hlavni priznak GASTROEZOFAGEALNIHO REFLUXU. Je to zuzena trubice,pokud do ted jedl normalne,tak se mohla ucpat. Zajdete k lekari a informujte ho. Je to dost zavazne. Sama jsem ho jako kojenec mela. Janiik

johanda
30. led 2008

gilotek, jak píše baron, může to být GER, ale nemusí, neděs se. Dalšími příznaky je hubnutí (většinou), nespokojenost (mimčo "pálí žáha"), pokašlávání mezi kojením a časté záněty horních cest dýchacích. Pokud prďola blije, nech ho ležet na šikmé podložce, aby měl hlavu výše než nohy, ve zvýšené poloze ho i přebaluj. Dobré je před kojením podat Nutriton - to je upravený svatojánský chleba, který zahustí mlíčko a to nejde tak snadno vyhodit - poraď se o tom se svou dr.