Beru Paralen. Mám kojit? Neublíží to malýmu?

cmelaci
24. led 2009

Ahojky ženský koníkovky,
měla bych dotaz ohledně kojení v nemoci! Už jsem toho plno přečetla, byla u dr. .... atd., ale chtěla bych "slyšet" názory normálních ženských! Už druhý den beru paralen a nevím, jestli kojit nebo ne! Na letáčku píšou, že se má brát pouze jeden den a pak po poradě s lékařem - no a ten mě léčí jen bylinkovým čajem! Ublíží to malýmu, když budu kojit dál???
Jaký máte zkušenosti vy? Moc děkuju za příspěvky 🙂)

helcah
24. led 2009

ahoj, paralen je vlastně paracetamol a ten se dává i při zánětu v prsu, kojit se s ním normálně může, jen by se neměl brát nějak dýl než týden

ladek
24. led 2009

Ja jsem pri kojeni brala Paralen 2krat za den(vic se nesmi) pokud jsem mela teplotu 😉 Mela jsem to napsane od lekarky 😉

helcah
24. led 2009

Já jsem teda v těhu i teď všechny chřipky zvládla bez prášků. Prostě horký čaj proti nachlazení, do krku propolisové pastilky (pěkně hnusný) a do nosu mořská voda. Většinou to do tří dnů bylo pryč.

ria80
24. led 2009

Paralen nevadí,naopak si to pohlídej,protože při horečce nad 38 stupnu,se nedoporučuje kojit.

vikinka27
24. led 2009

cmelaci, kludne koj dalej. sice davas babatku prasky, ale zaroven - kedze si chora, davas aj protilatky presne proti tej chorobe, ktoru mas. jednak budujes imunitu, jednak mu dodavas protilakty, aby neochorelo.
okrem toho, ako pisala ria, ze sa nad 38 stupnov nedoporucuje kojit. podla najnovsich odporuceni WHO a laktacnych lig ano - priciny zhruba popisane vyssie.
babatko by malo byt ok, mne sa raz stalo, ze som kojila pri vysokej teplote (neviem kolko, nechcelo sa mi merat - ale urcite horucka) - a maleho potom raz prehnalo a to bolo vsetko.

a preco vobec beries paralen? zrazas teplotu??? utlmujes bolest???

petruna
24. led 2009

proc by se nemelo pri horecce kojit ? ja jsem mela pred svatky anginu a ted chripku a pri te angine jsem mela horecky a kojila jsem... 😅 nevedela jsem, ze bych nemela. 😅 😒
ja si teda paralen vezmu bez vycitek, kdyz je nejhur. Co jsem slysela, tak nevadi a vim, ze i v porodnici ho davali, kdyz mel nekdo problemy s kojenim (nabeh na zanet atd)

cmelaci
autor
25. led 2009

děkuju všem za rady! Do včera jsem měla jen teplotu,dneska i horečku! Kojíme normálně cca 4x - 5x denně, tak teď jsem to pro jistotu stahla na 2 kojení! Odpoledne nám ho hlídá babička s dědou, protože i manža je nemocný! Maty už je sice veliký, ale bez prsíka stejně neusne, tak jsem měla trochu výčitky!
Ale už asi tedyk mít nebudu 🙂
ještě jednou moc díky

suki
25. led 2009

Malýmu dáváš kojením protilátky proti tomu, čím jsi onemocněla 😉 😉 Takže žádnej sttrach, ani omezit kojení nemusíš, Paralen je v pohodě 🙂 ten malýmu absolutně nemůže uškodit 🙂 Brzy se uzdrav.

vikinka27
25. led 2009

aha, zle som sa vyjadrila: pri horucke kojit... teraz to po sebe citam a moze to mat iny vyznam. treba kojit aj pri horucke 😉
kojenia nestahuj. moze sa ti pri horucke znizit tvorba mliecka.... naopak, koj kolko mozes. bezna davka urcite... cim viac kojis, tym viac protilatok dostava....